MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO’DAN GAZBİR’E ZİYARET


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ve beraberindeki heyet, 11 Ekim 2018 tarihinde Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aslan’ı ziyaret etti. EMO ve GAZBİR arasında işbirliği sağlanabilecek konu ve yöntemlerin tartışıldığı ziyarette, önümüzdeki dönemde iki kurum arasında ortak çalışmaların sürdürülmesine karar verildi.
 

  

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Yönetim Kurulu Üyesi Cansel Aslan, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Yılmaz ve EMO Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kelleci`den oluşan heyet, 11 Ekim 2018 tarihinde Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği`ni (GAZBİR) ziyaret etti. GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aslan, GAZBİR Genel Müdürü M. Cem Önal ve Uzman Yardımcısı Tufan Şener tarafından karşılanan EMO heyetinin ziyaretinde, ortak çalışma alanlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede, doğalgaz dağıtım şirketlerinin şartnamesinde yer alan doğalgaz topraklama tesisatı ile ilgili olarak "Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği", "Elektrik İç Tesisatı Yönetmeliği" ve "Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik" kapsamında yapılan uygulamalar hakkında bilgi aktarıldı. Doğalgaz tesislerinin exproof, gaz algılama, katodik koruma ve topraklama ölçümlerinde yer alması gereken yetkili elektrik mühendislerinin takibinin nasıl sağlanabileceğine ilişkin görüşler oluşturuldu.

Doğalgaz dağıtım süreçlerinde topraklama tesislerinden kaynaklı güvenlik eksiklerinin giderilmesi, doğalgazla çalışan cihazların/tesislerin elektriksel açıdan uygunluk değerlendirmeleri, abonelere ait doğalgaz tesislerinin elektrik tesisatıyla ilgili yaşanabilecek olumsuzlukların tespiti, bina/tesis iç tesisat periyodik kontrolleri kapsamındaki teknik kontrol, bilirkişilik/eksperlik/hakemlik, ölçüm, kontrol, tespit ve raporlama vb. hizmetlerini kapsayan işlemlerin teknik gerekliliklerin belirlenmesi için EMO ve GAZBİR arasında işbirliği ile yürütülebilecek yöntemler tartışıldı ve ortak çalışmaların sürdürülmesine karar verildi.ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

24.01.2019
 


Çok Okunanlar


ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

EMO YÖNETİM KURULU SAYMANI ŞAKİR AYDOĞAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILIYOR

KOMİSYON TOPLANTILARI

TMMOB 45. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI YEREL FORUMLARI BAŞLIYOR

ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞMELİ (CUMHURİYET)

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLERİ TOPLANTISI

TMMOB III. KADIN SEMPOZYUMU: “KRİZ, KENT, KADIN`

Okunma Sayısı: 210


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri