MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO’DAN GAZBİR’E ZİYARET


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ve beraberindeki heyet, 11 Ekim 2018 tarihinde Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aslan’ı ziyaret etti. EMO ve GAZBİR arasında işbirliği sağlanabilecek konu ve yöntemlerin tartışıldığı ziyarette, önümüzdeki dönemde iki kurum arasında ortak çalışmaların sürdürülmesine karar verildi.
 

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Yönetim Kurulu Üyesi Cansel Aslan, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Yılmaz ve EMO Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kelleci`den oluşan heyet, 11 Ekim 2018 tarihinde Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği`ni (GAZBİR) ziyaret etti. GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aslan, GAZBİR Genel Müdürü M. Cem Önal ve Uzman Yardımcısı Tufan Şener tarafından karşılanan EMO heyetinin ziyaretinde, ortak çalışma alanlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede, doğalgaz dağıtım şirketlerinin şartnamesinde yer alan doğalgaz topraklama tesisatı ile ilgili olarak "Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği", "Elektrik İç Tesisatı Yönetmeliği" ve "Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik" kapsamında yapılan uygulamalar hakkında bilgi aktarıldı. Doğalgaz tesislerinin exproof, gaz algılama, katodik koruma ve topraklama ölçümlerinde yer alması gereken yetkili elektrik mühendislerinin takibinin nasıl sağlanabileceğine ilişkin görüşler oluşturuldu.

Doğalgaz dağıtım süreçlerinde topraklama tesislerinden kaynaklı güvenlik eksiklerinin giderilmesi, doğalgazla çalışan cihazların/tesislerin elektriksel açıdan uygunluk değerlendirmeleri, abonelere ait doğalgaz tesislerinin elektrik tesisatıyla ilgili yaşanabilecek olumsuzlukların tespiti, bina/tesis iç tesisat periyodik kontrolleri kapsamındaki teknik kontrol, bilirkişilik/eksperlik/hakemlik, ölçüm, kontrol, tespit ve raporlama vb. hizmetlerini kapsayan işlemlerin teknik gerekliliklerin belirlenmesi için EMO ve GAZBİR arasında işbirliği ile yürütülebilecek yöntemler tartışıldı ve ortak çalışmaların sürdürülmesine karar verildi.TMMOB VE BTS ANKARA’DAKİ TREN KAZASINI DEĞERLENDİRDİ:KAZANIN SEBEBİ SİNYALİZASYON SİSTEMLERİNİN HAZIR OLMAMASI

13.12.2018
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2018 ARALIK DÖNEMİ BAŞLIYOR

2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

NESNELERİN İNTERNETİ VE DERİN ÖĞRENME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA GES İŞLETME VE BAKIM MÜHENDİSLİĞİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

PCB VE ŞEMATİK TASARIM KURSU DÜZENLENECEK

TEMEL SEVİYE PLC UYGULAMALARI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ DOĞALGAZ TESİSATINDA TOPRAKLAMA KONUSUNDA KAMUOYUNU UYARIYOR!

MÜGE KAPSAMINDA “YATIRIM TEŞVİK MEVZUATI BAĞLAMINDA ENERJİ SEKTÖRÜNÜN DESTEKLENMESİ” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

TMMOB İLE SGK ARASINDA 2012 YILINDA İMZALANAN ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜNÜN SGK TARAFINDAN TEK TARAFLI OLARAK FESHEDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ!

MÜGE KAPSAMINDA YG VE AG SİSTEMLERİNDE TOPRAKLAMA TESİSLERİNİN BİRLEŞTİRİLMESİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 24


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri