MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSI DÜZENLENECEK 
Enerji Verimliliği Konferansı 20 Ekim 2018 Cumartesi günü 13.30-16.30 saatleri arasında EMO Ankara Şubesi tarafından EMO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Etkinlikte Arif Künar –“Enerji Verimliği ve Enerji İzleme Sistemleri”, A.Naci Işıklı – “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi” konu başlıkları ile konuşmacı olarak yer alacaklardır.
 

Dünya enerji ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan fosil yakıt rezervlerinin kullanım hızı sürekli artmakta, özellikle ülkemizde elektrik enerjisi üretiminin de önemli bir bölümü dışa bağımlı ve fosil yakıtlardan sağlanmaktadır. Ancak bu rezervlerin yerine yenisi koymanın mümkün olmadığı hepimiz tarafından da bilinen bir gerçektir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte; daha az fosil yakıt kullanılarak, topluma daha az maliyetli enerjinin, yenilenebilir kaynaklardan üretilmesi mümkün hale gelmiştir. Bir yandan üretilen bu enerjiyle daha çok iş yapılması yönünde yeni teknolojiler geliştirilirken, diğer bir yandan da ısı, gaz, elektrik gibi tüm alanlardaki enerji kayıplarının önlenmesi ve her çeşit atığın değerlendirilmesi yönünde yeni politikalar ve stratejiler üretilmektedir.

 

Günümüzde tüm dünyada ortak kabul edilen gerçek en az maliyetli enerjinin, verimli kullanım sonucu tasarruf edilen enerji olduğudur. Enerji tasarrufu ile kısa ve orta dönemde ülkelerin enerji teminiyle ilgili sorunlarının çözümüne katkı sağlamak mümkünken diğer taraftan kurumsal ve bireysel tüketiciler açısından da enerjinin verimli kullanımı maliyetleri düşürmek açısından ciddi bir katkı sağlamaktadır. 

  

Dünyada özellikle de Avrupa Birliği ülkelerinde enerji verimli teknolojilerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için devlet eliyle yasal düzenlemeler yapılması ve halkın bilgilendirilmesinin yanı sıra bu anlamda ekonomik teşvikler de sürdürülmektedir. Ülkemizde enerji verimliliği konusu, enerji sektörünün arz politikaları arasında yer almadığı gibi enerji sektörü yatırımları arasında da ne yazık ki yer almamaktadır. Geçtiğimiz Mart ayında açıklanan Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı‘nın da mevcut ekonomik durum doğrultusunda özellikle kamu tarafında uygulamasının yakın zamanda başlatılmasının mümkün olmadığı görülmektedir. 

 MÜGE KAPSAMINDA AR VE VR TEKNOLOJİLERİ VE UYGULAMALARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

18.04.2019
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2019 BAHAR DÖNEMİ NİSAN AYI PROGRAMI BAŞLIYOR

MÜGE KAPSAMINDA KEŞİF, METRAJ, HAKEDİŞ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

24. DÖNEM GENEL ÜYE TOPLANTISI YAPILDI

EMO BİLİMSEL DERGİ TR DİZİN`DE

MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRİK TESİSLERİNDE AŞIRI GERİLİM VE BUNLARA KARŞI KORUMA SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ DRAMA TOPLULUĞU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

MÜGE KAPSAMINDA KNX AYDINLATMA OTOMASYONU SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YAPAY ZEKÂ VE FELSEFE SEMİNERİ DÜZENLENDİ

“ENDÜSTRİ 4.0 VE BENZETİM” VE “MAKİNE ÖĞRENMESİ” SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ

ELEKTRİKTE DE TANZİM SATIŞ UYGULAMASI OLSUN!

Okunma Sayısı: 188


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri