MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSI DÜZENLENECEK 
Enerji Verimliliği Konferansı 20 Ekim 2018 Cumartesi günü 13.30-16.30 saatleri arasında EMO Ankara Şubesi tarafından EMO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Etkinlikte Arif Künar –“Enerji Verimliği ve Enerji İzleme Sistemleri”, A.Naci Işıklı – “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi” konu başlıkları ile konuşmacı olarak yer alacaklardır.
 

Dünya enerji ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan fosil yakıt rezervlerinin kullanım hızı sürekli artmakta, özellikle ülkemizde elektrik enerjisi üretiminin de önemli bir bölümü dışa bağımlı ve fosil yakıtlardan sağlanmaktadır. Ancak bu rezervlerin yerine yenisi koymanın mümkün olmadığı hepimiz tarafından da bilinen bir gerçektir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte; daha az fosil yakıt kullanılarak, topluma daha az maliyetli enerjinin, yenilenebilir kaynaklardan üretilmesi mümkün hale gelmiştir. Bir yandan üretilen bu enerjiyle daha çok iş yapılması yönünde yeni teknolojiler geliştirilirken, diğer bir yandan da ısı, gaz, elektrik gibi tüm alanlardaki enerji kayıplarının önlenmesi ve her çeşit atığın değerlendirilmesi yönünde yeni politikalar ve stratejiler üretilmektedir.

 

Günümüzde tüm dünyada ortak kabul edilen gerçek en az maliyetli enerjinin, verimli kullanım sonucu tasarruf edilen enerji olduğudur. Enerji tasarrufu ile kısa ve orta dönemde ülkelerin enerji teminiyle ilgili sorunlarının çözümüne katkı sağlamak mümkünken diğer taraftan kurumsal ve bireysel tüketiciler açısından da enerjinin verimli kullanımı maliyetleri düşürmek açısından ciddi bir katkı sağlamaktadır. 

  

Dünyada özellikle de Avrupa Birliği ülkelerinde enerji verimli teknolojilerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için devlet eliyle yasal düzenlemeler yapılması ve halkın bilgilendirilmesinin yanı sıra bu anlamda ekonomik teşvikler de sürdürülmektedir. Ülkemizde enerji verimliliği konusu, enerji sektörünün arz politikaları arasında yer almadığı gibi enerji sektörü yatırımları arasında da ne yazık ki yer almamaktadır. Geçtiğimiz Mart ayında açıklanan Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı‘nın da mevcut ekonomik durum doğrultusunda özellikle kamu tarafında uygulamasının yakın zamanda başlatılmasının mümkün olmadığı görülmektedir. 

 ELEKTRİK TESİSLERİNDE AŞIRI AKIM VE KISA DEVRE KORUMASI KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

16.10.2019
 


Çok Okunanlar


İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MAHMUT TANAL’I ZİYARET ETTİK

ÇOCUKLAR İÇİN ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ AÇILACAK

ROBOTİK KODLAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ AÇILACAK

2019 MÜGE GÜZ DÖNEMİ EĞİTİM VE KURSLARI BAŞLIYOR...

VI. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRE VE SERGİSİ İÇİN İZMİR`E GİDİYORUZ

ÜRETİMDEN KULLANIMA, ASANSÖRLER HER AŞAMADA DENETLENMELİ!

ONUR KOÇAK KANAL B’DE SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NI ANLATTI

DİSK, KESK, TMMOB, TTB, 10 EKİM-DER 10 EKİM ANKARA GAR KATLİAMI ANMA PROGRAMI

ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLARININ FAİZSİZ ERTELENMESİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

TED ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANI PROF.DR.ERDEM YAZGAN’DAN SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI’NA KATILIM ÇAĞRISI

Okunma Sayısı: 193


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri