MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ŞUBEMİZ TARAFINDAN DÜZENLENEN BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ TOPLANTILARININ İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 
Geçtiğimiz ay ilki yapılan ve Haziran 2019 tarihine kadar her ayın üçüncü Salı akşamı gerçekleştirilecek EMO İstanbul Şube Biyomedikal Mühendisliği Toplantıları’nın ikincisi, “Klinik Mühendislik” üst başlığı altında `Klinik Mühendislik Bilgi Yönetim Sistemleri ve Biyomedikal Yazılımlar` konusu ile 16 Ekim 2018 Salı günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapıldı.
 

Şubemiz üye ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda sektör çalışanı, akademisyen ve üniversite öğrencisinin de katıldığı etkinlikte Davon Bilişim‘den Burak Karakoyun, Ventura Grup Şirketlerinden A. Özen Akyürek ve Borda Teknoloji‘den Mehmet Nuri Nasliç konuşmacı olarak katıldı. 

Toplantı Şubemiz Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Uğur Bayraktar‘ın açılış konuşması ile başladı. Uğur Bayraktar konuşmasında; "İlk toplantıda hastane ortamında biyomedikal mühendisliği faaliyetlerini konuştuk. Çok önemli maddeleri daha sonra detaylı görüşüp üzerinde çalışmak için notlar aldık. Bu toplantıda da klinik mühendislikte biyomedikal yazılımlar konusunu tartışacağız." dedi. "Gerçekten çok kritik bir konu. Günlük işleyişin ötesinde, raporlama, analiz ve bütçeleme için bilgisayar programlarının desteği vazgeçilmez" olduğunu aktardı. Uğur Bayraktar‘ın ardından Burak Karakoyun, A. Özen Akyürek ve Mehmet Nuri Nasliç sunumlarını yaparak deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.

Davon Bilişim Teknolojileri‘nden Burak Karakoyun, Klinik Mühendislik faaliyetlerinde özel geliştirilmiş programların vazgeçilmez olduğunu vurgulayarak bu programlar sayesinde kazanılacak yönetim, operasyon, planlama ve tasarruf yeteneklerini vurguladı.

Daha sonra söz alan Ventura Grup Şirketleri‘nden Özen Akyürek Klinik Mühendislik üzerinde uzmanlaşmış programların entegrasyon yeteneklerine önem vermesi gerektiğini vurgulayarak asıl olanın tüm ihtiyaçlara çözüm üretmeye çalışmak değil, diğer alanlardaki uzman çözümlerle entegrasyon yeteneği geliştirmek olduğunu savundu.

Son olarak söz alan Borda Teknoloji firmasından Mehmet Nuri Nasliç ise nesnelerin interneti kavramı ve kablosuz iletişim yöntemlerinin envanter yönetimindeki çözümlerini aktardı. 

Soru ve cevaplar zenginleşen toplantı sunumların ardından 20 Kasım 2018 Salı akşamı yapılacak "Biyomedikal Metroloji- Test, Kontrol Kalibrasyon" oturumunda tekrar biraraya gelmek dileği ile sonlandı.SMM FORUMU’NUN İKİNCİSİ ANADOLU YAKASI’NDA YAPILDI

26.11.2018
 


Çok Okunanlar


2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

YÖNETİM KURULUMUZDA YENİ GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

SMM FORUMU’NUN İKİNCİSİ ANADOLU YAKASI’NDA YAPILDI

AYDINLATMA SEMİNERLERİ-2 “AYDINLATMA OTOMASYONU VE UYGULAMA ALANLARI” SEMİNERİ YAPILDI

JENERATÖR VE KESİNTİSİZ GÜÇ ÇÖZÜMLERİ SEMİNERİ

GÜZ 2018 SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

ALAETTİN ANAHTARCI VE ŞAHİN ÖZGÜL ŞUBEMİZDE ANILDI

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ TOPLANTILARININ ÜÇÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ BİYOMEDİKAL METROLOJİ - TEST, KONTROL, KALİBRASYON

ŞUBEMİZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTELİLER BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

Okunma Sayısı: 77


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri