MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO’DAN YÖK’E ZİYARET


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) heyeti, 31 Ekim 2018 tarihinde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu’nu ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. EMO’nun mesleki alanlarındaki yükseköğretimin durumu, eğitim kalitesi, altyapı ve kontenjan sorunları ile çözüm önerilerinin ele alındığı ziyarette, konuyla ilgili bir rapor hazırlanarak YÖK ile paylaşılmasına karar verildi.
 

  

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Turgut, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, EMO Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İ. Hakkı Altaş, EMO İzmir Şube Yönetim Kurulu Yazmanı Yrd. Doç. Dr. Hacer Öztura ve EMO Müdürü Cansel Aslan`dan oluşan heyet, 31 Ekim 2018 tarihinde Yükseköğretim Kurulu`nu (YÖK) ziyaret etti. YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu ile görüşen EMO temsilcileri meslek alanlarımızı etkileyen konularla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Görüşmede üniversitelerin ilgili bölümlerindeki mühendislik tamamlama programları, yatay ve dikey geçiş sistemlerinde karşılaşılan sorunlar dile getirildi. Bölümlerin altyapısı ve talepleri yeterince gözetilmeden belirlenen kontenjanların hem eğitim kalitesinde sıkıntı yarattığı, hem de öğretim elemanı sayısındaki yetersizliğe bağlı olarak artan idari görev yükü sebebiyle akademisyenlerin akademik faaliyetlere zaman ayırmada zorlanmalarına neden olduğuna dikkat çekildi.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu da, merkezi yerleştirme ile öğrenci alan lisans ve ön lisans programlarıyla ilgili kontenjanlar, cinsiyet dağılımları, taban puan ve başarı sırası istatistikleri gibi pek çok detayı içeren YÖK Atlas sistemi hakkında bilgi verdi. Yükseköğretimde görev yapan akademisyenlere ait kişisel akademik bilgiler ve bilimsel faaliyetlerin çıktılarına elektronik ortamda erişilebilmesinin sağlandığı YÖK Akademik`ten de bahseden Kapıcıoğlu, bu alanların kullanılarak meslek alanlarımızdaki yükseköğretimin durumuyla ilgili pek çok veriye ulaşılabileceğini belirtti.

Ziyarette EMO`nun üniversitelerdeki ilgili bölümlere yönelik unvan denklikleri ve iş alanlarının belirlenmesi konusunda bir rapor hazırlayarak, YÖK ile paylaşmasına karar verildi.ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

24.01.2019
 


Çok Okunanlar


LEYLA GÜVEN’E ZİYARET

“SUSMUYORUZ, KORKMUYORUZ, İTAAT ETMİYORUZ!”

NEVRUZ’U DİYARBAKIR’DA KUTLADIK

ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİNİN 1 KV ÜSTÜ SMM YETKİLERİ İLE İLGİLİ EMO GÖRÜŞÜ YÖK’E GÖNDERİLDİ

NEVRUZ/NEWROZ KUTLU OLSUN!

BİNA VE TESİS YÖNETİM ÇÖZÜMLERİ FUAR VE KONFERANSI BAŞLADI

EMO TEKNİK KOMİSYON TOPLANTISI

TMMOB DÜNYA SU GÜNÜ SEMPOZYUMU YAPILDI

TMMOB 3. BİLİRKİŞİLİK ÇALIŞTAYI

TÜKETİCİYE DE ZAM GÖRÜNDÜ (CUMHURİYET)

Okunma Sayısı: 259


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri