MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

İZMİR, ENERJİYİ KONUŞACAK (YENİ BAKIŞ)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, 16-17 Kasım 2018 tarihinde İzmir Bölgesi Enerji Forumu düzenleyecek. Etkinlikte güneş enerjisi, enerji verimliliği gibi konular masaya yatırılacak.
 

M. Akif ÇAKMAK - Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İzmir Bölgesi Enerji Forumunu, 16-17 Kasım 2018 tarihlerinde İzmir Mimarlık Merkezi‘ nde gerçekleştirecek. Etkinlikte, çatılarda güneş enerjisi uygulamaları, enerji verimliliği ve enerji üretiminin çevresel etkileri gibi konular masaya yatırılacak.

TMMOB‘a bağlı odaların İzmir şubelerinin yanı sıra İzmir Barosu, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Kalkınma Ajansı, TEİAŞ Batı Anadolu Yük Tevzii İşletme Müdürlüğü, GDZ Elektrik Dağıtım AŞ. ESHOT, Metro AŞ., Aliağa Organize Sanayi Bölgesi, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi ve Ege Serbest Bölge de etkinliğe destek verecek. Toplantının açılış konuşmasını EMO İzmir Şube Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu yapacak.

Mahir Ulutaş, enerji politikalarında dünya genelinde yaşanan değişimleri ve ülkemize yansımalarını değerlendirecek. Ulutaş‘ m sunumunun ardından "Enerji Görünümü" başlıklı ilk oturum düzenlenecek. EMO İzmir Şubesi Enerji Komisyonundan Sadettin Güldar‘ "İzmir Elektrik Enerjisi Görünümü", GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş‘den Ülfet Türkmen‘ "İzmir Dağıtım Şebekesi Ana Planı Çalışmaları", İZKA‘dan Murat Çelik‘ "İzmir Yenilenebilir Enerji Görünümü" başlıklı sunumlarıyla ilk oturumu gerçekleştirecek. ÇMO İzmir Şubesinden Evren Türkmenoğlu ise Paris İklim Sözleşmesi ve karbon piyasalarına ilişkin bilgilendirmede bulunacak.

Forum kapsamında 17 Kasım Cumartesi günü ilk olarak düzenlenecek olan "Binalarda Enerji Verimliliği" başlıklı dördüncü oturumda ise Doç. Dr. Yusuf Yıldız "Enerji Verimliliği ve Düşük Enerjili Bina Kavramları", anlatacak. "Enerji Kooperatifleri ve Tarım" başlıklı beşinci oturumda ise Ticaret Bakanlığı‘ndan Gözde Ayanoğlu tarafından mevzuatta ilişkin bilgi verilirken, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ‘Yerel Yönetimler ve Enerji Kooperatifçiliği" başlıklı, Kayseri Mobilyacılar Sitesi Enerji Kooperatifi‘nden Ercan Sarıkaya ise deneyimlerini aktaracağı sunumlarıyla yer alacak.

Toplu ulaşım da masaya yatırılacak
"Şehiriçi Elektrikli Toplu Ulaşım" başlıklı oturumda ise İzmir‘de toplum ulaşım konusunda faaliyet yürüten Büyükşehir Belediyesine bağlı iki kurumun temsilcileri yer alacak. Elektrikli otobüslerle hizmet veren ESHOTtan Hakan Üzkat‘ın "Sıfır Emisyonlu Toplu Ulaşım Projesi" başlıklı sunumuyla katılacağı oturumda, metro ve tramvay işletmesini üstlenen İzmir Metro AŞ‘den Ufuk Karagüney ise deneyimlerini paylaşacak.

(Yeni Bakış, 06.11.2018)

 MÜHENDİSLİK VE BİLİM DÜNYASI İZMİR’DE BULUŞUYOR-VİDEO HABER

18.04.2019
 


Çok Okunanlar


BAHAR KAHVALTISI DÜZENLENİYOR

SEMİNER : ENERJİ YÖNETİMİ

YENİLENEBİLİR ENERJİ KOOPERATİFLERİ SEMİNERİ AYDIN`DA DÜZENLENDİ

KÜLTÜR SANAT ATÖLYELERİ BAŞLIYOR

ÜYELERİMİZ VE AİLELERİYLE BAHAR KAHVALTISINDA BİRARADAYDIK

PERİYODİK DENETİM SEMİNERİ

TEDAŞ GDZ BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ ZİYARETİ

ASANSÖR İŞLETME VE BAKIM YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI

EMO İZMİR ŞUBESİ 32. DÖNEM 3. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

MÜZİK ATÖLYESİ-TÜRK HALK MÜZİĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Okunma Sayısı: 23


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri