MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO-GDZ ELEKTRİK ORTAK ÇALIŞMA GRUBU 
Şubemiz ile GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. temsilcilerinin yer aldığı ortak bir çalışma grubu kurulmuştur. Proje onayları, enerji müsaadeleri, geçici kabul işlemleri, sistem işletme, YG işletme sorumluluğu gibi konularına ilişkin sorunların tespit edilerek, çözülmesine ilişkin çalışma yürütecek olan Çalışma Grubu’nun ilk toplantısı 1 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda alınan kararlara ilişkin yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

EMO İzmir Şubesi ve  GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş.‘nin ortak görev alanına giren İzmir ve Manisa  illerine ilişkin elektrik dağıtım hizmetlerine ilişkin sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin geliştirmesi amacıyla yapılan toplantıya, Şubemizi temsilen EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Avni Gündüz, SMM Komisyonu Başkanı Mehmet Emin Özger, Teknik Müdürü Ali Fuat Aydın`ın katılırken, GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş`yi temsilen ise Ümit Yalçın, Kübra Dağdeviren, Muhammed Çağıran Çoşkun katılım sağladı.

Proje onayları ve bağlantı görüşlerinin hızlandırılması için zaman zaman SMM üyeleri tarafından GDZ`deki ilgili kişilere yönelik eleştiriler olduğunu belirtilerek, eksik evrak nedeniyle yaşanan aksaklıkların giderilmesi için SMM üyelere çağrı yapılması istendi. İşlemlerin müellifin kendisinin tarafından takip edilmediği durumlarda evrak eksiklikleriyle daha sık karşılaşıldığı belirtilerek, eksikler tamamlandığında onay için yeniden kayıt yapılması gerektiği vurgulandı. Özelikle ilçelerden gelen başvurularda eksikler olması durumunda, evrakların ilçelere iade edilmesi nedeniyle zaman kaybının artığı belirtilerek, başvuru öncesinde evrak kontrolü yapılmasının önemi vurgulandı.

Yönetmelik ve uygulama değişikliklerine ilişkin sağlıklı bilgilendirme yapılabilmesi için doğrudan EMO tarafından SMM üyelerine duyuru yapılmasının benimsendiği toplantıda, şu kararlar da alındı: 

"-Trafo yerleri, yeraltı trafo merkezleri konusunda daha önce yapılan toplantılara ilave olarak bu kez dağıtım şirketi yetkililerinin de katılımıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi nezdinde görüşmeler gerçekleştirilerek, etkinlik planlaması yapılması,

-Dağıtım şirketinin tüm birimlerinde, özellikle gerilim düşümü hesapları, eşzamanlılık-diversite gibi konularda uygulama birlikteliğinin sağlanması amacıyla iç eğitim, seminer, tüm ilçe sorumlularının katıldığı geniş katılımlı toplantılar düzenlenmesi benimsendi."

SMM üyelerimiz, çalışma grubunun önümüzdeki toplantılarından değerlendirilmek üzere ilgili konularda sorunlara ve çözüm önerilerine ilişkin görüşlerini aşağıda bağlantısı yer alan elektronik form aracılığıyla iletebilirler:
http://goo.gl/forms/lfATayUeOS3cWTj23

 

 

 

 

Bağlantılar

goo.gl/forms/lfATayUeOS3cWTj23
 
 

Dosyalar

(27 KB)PROF. DR. BELGİN EMRE TÜRKAY’DAN KONGRE DAVETİ

14.05.2019
 


Çok Okunanlar


BARIŞ TERKOĞLU SÖYLEŞİSİ: METASTAZ

ELEKTRİK FABRİKASI YARIŞMASI KOLOKYUM VE ÖDÜL TÖRENİ

ADALET VE DEMOKRASİ NÖBETİNE ÇAĞRI-BULUTSUZLUK ÖZLEMİ KONSERİ

TMMOB İZMİR YEREL KADIN KURULTAYI DÜZENLENDİ

SEMİNER : İNSAN HAREKET DESTEK SİSTEMLERİNE BAKIŞ: MÜHENDİSLİK YAKLAŞIMI

HAVUZLAR İÇİN ÖNLEM ÇAĞRISI (HÜRRİYET EGE)

ÖLÜMÜN NEDENİ DENETİM EKSİKLİĞİ (BİRGÜN)

HAVUZLAR İÇİN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI

YAZAR TERKOĞLU EMO`YA KONUK (HÜRRİYET EGE)

EMO: TESİSAT KONTROLÜ HAYAT KURTARIR (HABERTURK.COM)

Okunma Sayısı: 167


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri