MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

NESNELERİN İNTERNETİ VE DERİN ÖĞRENME SEMİNERİ DÜZENLENDİ



 
EMO Ankara Şubesi, Bilgisayar Mühendisleri Odası ve ODTÜ Mezunları Derneği işbirliğinde 24 Kasım 2018 Cumartesi günü “Nesnelerin İnterneti ve Derin Öğrenme” semineri ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri’nde yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
 

Seminerin açılışında ilk olarak söz alan ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Uysal, "TMMOB EMO ve BMO`nun birlikte yaptığı etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz bugün. Güzel bir etkinlik olacağını düşünüyorum." dedi.

Uysal`dan sonra söz alan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal da şunları söyledi; "Hepinizi EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu adına saygıyla sevgiyle selamlıyorum, hepiniz hoş geldiniz. BMO ile geçtiğimiz dönemden bu yana ortak etkinlikler yapıyoruz. 7 Ekim 2017`de sinyal ve görüntü işleme uygulamaları üzerine TED Üniversitesi`nde bir etkinlik yapmıştık. Önümüzdeki yıl bunu tekrarlamayı düşünüyoruz. Etkinliğin ikincisini gerçekleştireceğiz. Bu etkinlikleri gerçekleştirene kadar böylesine konferanslarla, seminerlerle günceli yakalayan, güncel teknolojileri hedefleyen hocaların aktarımlarına ortamlar yaratmak istedik. Bugün ilkini gerçekleştiriyoruz ve ‘Nesnelerin interneti ve derin öğrenme" seminerini gerçekleştiriyoruz. Şubat ayında Ankara`da intelden bir meslektaşımızın katılımıyla. derin öğrenme uygulamaları üzerine etkinlik yapmıştık. Bugün ODTÜ`den iki değerli hocamız ; Pelin Hocamız ve Emre Hocamız bu iki konuda sunumlar gerçekleştirecekler. Bu etkinlikleri her ay yapmayı düşünüyoruz. Aralık ayında da bir etkinlik var. 15 Aralık`ta yine bu salonda yapılacak. Umarım güzel bir etkinlik olur. 2012 yılında dünyada bu konuları tartışılmaya başladı. Türkiye`de bu konuda yapılan çalışmaları dinleyeceğiz, Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günün; her ne kadar Kenan Evren 12 Eylül Cuntasının ortaya attığı 24 Kasım öğretmenler günü olsa da biz ona takılmadan Avrupa ortalamasının çok çok üzerinde -yaklaşık 200 saat üzerinde- çalışan,  hayatımıza yön veren ve bizleri şekillendiren öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyoruz. Hepinize saygılar sunuyorum."

Seminerin açılışında son olarak konuşan BMO Yönetim Kurul Üyesi Gülin Onat Bayır da şöyle konuştu; " BMO TMMOB`nin en genç Odalarından birisi. Biz örgütlenmemizi Odamız kurulmadan önce EMO bünyesinde devam ettik. Odamızı 2012 yılında kurduk. Çalışmalarımızı gönüllü çalışma gruplarıyla sürdürüyoruz ve bu çalışmaları çok önemsiyoruz. BMO olarak üyelerimize yönelik mesleki eğitim ve mesleki gelişim başlığında sürdürüyoruz. Ayrıca bilişim alanındaki güncel konularda farkındalık yaratmak ve bu konuların tanıtılması amacıyla daha geniş katılımlı toplantılar düzenlemeyi düşünmüştük. BMO, üniversitelerimizin bilgisayar mühendisliği bölüm başkanlarıyla bu etkinliklerin ortak yapılması konularında sürekli görüşüyor. İlk toplantımızı ODTÜ Bilgisayar bölümüyle yapmıştık. Hocalarımız bizi bu konularda destekleyeceklerini söylemişti. Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. İkinci seminerimizi 15 Aralık`ta yine burada "Yapay Zeka ve Doğal Dil İşleme" konusunda yapacağız.  Fatoş Yarman Hocamız "Yapay Zeka",  Ayşenur Hocamız "Doğal Dil İşleme" konusunda bir seminer verecekler. Sizleri o seminerlerde de görmek isteriz. ODTÜ Mezunları Derneği, EMO Ankara Şubesi ve BMO olarak hepimizin bu tür eğitimleri düzenleme amacımız var. Amaç ortaklığından yola çıkarak bu tür etkinlik düzenleme kararı aldık ve bu tür etkinlikleri düzenlemeyi düşünüyoruz. Hepiniz etkinliğe hoş geldiniz."

Açılış konuşmalarının ardından ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr.Pelin Angın "Nesnelerin İnterneti", ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr.Emre Akbaş da "Derin Öğrenme" konularında sunum gerçekleştirdiler. Seminer sunumlarla ilgili soruların katılımcı hocalar tarafından yanıtlanması ile sona erdi.

Sunumlara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

 

Dosyalar

NESNELERİN İNTERNETİ VE GÜVENLİK (2662 KB)

DERİN YAPAP SİNİR AĞLARI VE DERİN ÖĞRENMEYE BİR GİRİŞ (10090 KB)



YAPAY ZEKÂ VE DOĞAL DİL İŞLEME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

17.12.2018
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2018 ARALIK DÖNEMİ BAŞLIYOR

2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

PCB VE ŞEMATİK TASARIM KURSU DÜZENLENECEK

NESNELERİN İNTERNETİ VE DERİN ÖĞRENME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ GELENEKSEL GECESİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA GES İŞLETME VE BAKIM MÜHENDİSLİĞİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

TEMEL SEVİYE PLC UYGULAMALARI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ DOĞALGAZ TESİSATINDA TOPRAKLAMA KONUSUNDA KAMUOYUNU UYARIYOR!

MÜGE KAPSAMINDA YG VE AG SİSTEMLERİNDE TOPRAKLAMA TESİSLERİNİN BİRLEŞTİRİLMESİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

TMMOB İLE SGK ARASINDA 2012 YILINDA İMZALANAN ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜNÜN SGK TARAFINDAN TEK TARAFLI OLARAK FESHEDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ!

Okunma Sayısı: 194


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır



 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri