MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO-TEDAŞ GÖRÜŞMESİ


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Heyeti, 14 Ocak 2019 tarihinde TEDAŞ yöneticileriyle bir araya gelerek, mevzuat ve uygulamadan kaynaklı bazı sorunlara yönelik olarak EMO tarafından hazırlanan rapor üzerinden görüş alışverişinde bulundu.
 

  

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, EMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Yılmaz, EMO SMM Komisyonu Üyesi Hamza Koç ve EMO Ankara Şube Teknik Müdürü Mustafa Öztürk`ten oluşan EMO heyeti 14 Ocak 2019 tarihinde TEDAŞ`ta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Yağız, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdulkadir Balık ve Yatırımlar İzleme Daire Başkanı Yakup Avan ile bir araya geldiler.

Toplantıda EMO`nun TEDAŞ`a sunduğu rapor üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu, Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği ve Elektrik Tesisleri Proje Yönetmeliği`nin yer yer uygulanmaması sebebiyle ortaya çıkan sorunlar masaya yatırıldı. Bunun giderilebilmesi için nasıl önlemler alınabileceği tartışıldı. Elektrik Üretim Tesisleri Kabul Yönetmeliği, Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliği ve Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği`ndeki teknik sorunlara, diğer mevzuatlarla uyuşmazlıklara, alan belirsizliklerine ve yetersizliklere değinildi ayrıca raporda ayrıntısıyla verilmiş olan yönetmeliklerin uygulamadaki farklılıklarına ve bunların yol açtığı sorunlara da temas edildi.

EMO, fen adamlarının yetki gücü konusunda ETKB ve TEDAŞ Genel Müdürlüğü`nün sirküle etmiş olduğu talimatnameye uyulmadığı durumlara da işaret etti. Bu durumun yol açabileceği kamusal zararlar dile getirildi, çözüm önerileri tartışıldı. EMO ile TEDAŞ arasında görüş birliğine varılan konularda mevzuatın ve uygulamaların geliştirilmesi için birlikte çalışmalar sürdürülmesine karar verildi.

EMO ile TEDAŞ arasındaki ilk görüşme 10 Eylül 2018 tarihinde  gerçekleştirilmiş ve EMO`nun Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği (EKAT), Elektrik İç Tesisat Yönetmeliği, kodlu işletme bakımı ve dağıtım şirketlerinde yaşanan uygulama sorunları hakkındaki görüş ve önerilerini içeren bir raporun hazırlanarak TEDAŞ ile paylaşılmasına karar verilmişti. EMO ilgili raporu 18 Ekim 2018 tarihinde TEDAŞ`a sunmuştu. 



CEM TV - ANA HABER

04.10.2019
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKTE ZAMLAR HIZ KESMİYOR

ELEKTRİKTE ZAMLAR HIZ KESMİYOR

İLETİŞİMDEKİ DEPREM DAHA YIKICI OLDU!

MEHMET MAK’A KUTLAMA ZİYARETİ

NKP MERSİN BULUŞMASI

`BU TOPRAKLARIN İHTİYACI ADALET, DEMOKRASİ VE BARIŞTIR`

19 EYLÜL MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ

EMO MİSEM KOMİSYONU TOPLANTISI

SEYFETTİN ATAR’A KUTLAMA ZİYARETİ

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI ALPER TAŞDELEN’E ZİYARET

Okunma Sayısı: 438


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır



 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18



Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri