MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO EĞİTİM KURULTAYI 1. HAZIRLIK TOPLANTISI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Olağan Genel Kurulu kararı doğrultusunda düzenlenecek Eğitim Kurultayı için ilk hazırlık toplantısı 16 Şubat’ta İstanbul’da yapıldı. Toplantıda, kurultayın unvan sorunlarından, üniversite eğitim programlarının standartlaştırılmasına; sanayi-üniversite-oda ilişkilerinin yeniden yapılandırılmasından, meslek alanının düzenlenmesi ve denetlenmesine, uluslararası bilgi ve deneyime erişilmesine dek uzanan geniş bir yelpazede düzenlenmesine ilişkin öneri ve görüşler değerlendirildi.
 

 

EMO İstanbul Şubesi Alaettin Anahtarcı-Tülin Aydın Eğitim Merkezi`nde 16 Şubat 2019`da yapılan toplantıya, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Başkan Yardımcısı Mehmet Turgut, EMO Müdürü Cansel Aslan, EMO Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Samsun ve Trabzon şube temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakkı Kaya Ocakaçan toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Eğitim Kurultayı`nın nasıl kararlaştırıldığına değindikten sonra, EMO Yönetim Kurulu`nun bu kurultayı düzenleme görevini EEMKON 2019 içinde gerçekleştirmek kaydıyla İstanbul Şubesi`ne verdiğini belirtti. Katılımcılara teşekkür eden Ocakaçan, şubelerin yerellerinden başlayarak bir dizi yerel kurultay sonrasında olgunlaştırılacak olan Eğitim Kurultayı`nın üniversite eğitimi ve mesleki alanın düzenlenmesi için önemini vurguladı.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek de, mühendislik eğitiminin geleceği için büyük önem taşıyan bu kurultayın hazırlıkları öncesinde YÖK ile görüşme yaptıklarını, eğitim meselesine verdikleri önemi ifade ettiklerini ve YÖK`ten yeni mezunların düzenli olarak kayıtlarını almak istediklerini ilettiklerini söyledi. YÖK yetkililerinin bu talebi TMMOB olarak yapmalarını tavsiye ettiğini, bunun üzerine bir komisyon kurarak konuyu TMMOB Başkanlar Kurulu`na taşıdıklarını belirtti. Her 5 yılda 40-50 bin mühendisin mezun olduğunu aktaran İpek, mühendislik eğitimiyle ilgili sorunların ve alanın düzenlenmesinin önemine vurgu yaptı.

Daha sonra söz alan şube temsilcileri ve akademisyenler, Eğitim Kurultayı içinde; unvan sorunlarından üniversite eğitim programlarının standartlaştırılmasına; sanayi-üniversite-oda ilişkilerinin yeniden yapılandırılmasından meslek alanının düzenlenmesine ve denetlenmesine;  ulusal standart ve normların gözden geçirilmesinden, uluslararası bilgi ve deneyime erişilmesine kadar birçok tema ve başlığa yer verilmesi konusunda öneri ve görüşlerini dile getirdiler.

Toplantı kapanışında söz alan Hakkı Kaya Ocakaçan, bu toplantıya katılan akademisyen ve Şube temsilcilerinin doğal Yürütme Kurulu üyesi sayılacaklarını, katılamayan Şubelerin de dahil edilerek Yürütme Kurulu`nun genişletilmesi gerektiğini belirtti.ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

24.01.2019
 


Çok Okunanlar


HDP HEYETİNDEN EMO’YA ZİYARET

VEHBİ YILMAZ VEFAT ETMİŞTİR

KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KURUMU’NA ZİYARET

UCUZ, HIZLI, KOTASIZ, SANSÜRSÜZ İNTERNET İSTİYORUZ

KOMİSYON TOPLANTILARI

NEVRUZ/NEWROZ KUTLU OLSUN!

UCUZ, HIZLI, KOTASIZ, SANSÜRSÜZ İNTERNET İSTİYORUZ

İŞ YERİNDE, SOSYAL YAŞAMDA VE SİYASETTE YOK SAYILMAYI KABULLENMEYECEĞİZ! VARDIK, VARIZ, VAR OLACAĞIZ!

EMO KADIN KOMİSYONU ETKİNLİKLERİ

NEVRUZ’U DİYARBAKIR’DA KUTLADIK

Okunma Sayısı: 164


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri