MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KURUMU’NA ZİYARET 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Heyeti, 19 Şubat 2019 tarihinde Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir’i ziyaret ederek, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve uygulamalar ile ilgili görüşlerini iletti. Ziyarette, EMO’nun çalışma alanlarında Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili olarak karşılaştığı konulara ilişkin iletişim ve işbirliğinin devam etmesi görüşü benimsendi.
 

  

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, EMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal ve EMO Avukatı Nuray Özdoğan`dan oluşan EMO Heyeti, 19 Şubat 2019 tarihinde Kişisel Verileri Koruma Kurumu`nu ziyaret etti.

EMO Heyetini, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, Veri Yönetimi Dairesi Başkanı Mustafa Erbilli, İnceleme Dairesi Başkanı Tuba Kendir Tunalı ve Hukuk İşleri Dairesi Başkanlığı`nda görevli bulunan Tuğba Yiğit Yılmaz ağırladı.

Ziyarette Gazi İpek, öncelikle Kişisel Verileri Koruma Kurumu‘nun ve kişisel veri güvenliğinin önemine işaret ederek yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti. EMO‘nun kendi alanındaki mühendislerin sicilini tutarak faaliyetleriyle ilgili kamusal denetim yaptığını belirten İpek, Odanın mesleğin icrasında uyulacak ilke ve kuralları belirlemek, bunlara uymayı sağlayacak önlemleri almak ve uygulamaları denetlemekle yükümlü olduğunu kaydetti. İpek, bu faaliyetlerin yerine getirilmesinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu‘nun düzenleyici ve ön açıcı olarak yorumlanması gerektiğini ifade etti.  

Prof. Dr. Faruk Bilir ise Kişisel Verilerin Korunması Kanunu`nun yasakçı olmaktan ziyade düzenleyici bir yapıda olduğunu söyledi. Bilir, EMO`nun çalışma alanlarında Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili olarak karşılaştığı konulara ilişkin her türlü iletişime ve iş birliğine açık olunduğunu ifade etti.

Ömürhan Soysal, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hayata geçirildiğinde Anayasa ile kurulmuş olan TMMOB ve bağlı odalarda karşılaşılabilecek güçlüklere dikkat çekerken, Av. Nuray Özdoğan da kanunun kurumlarımıza verdiği sorumluluklarla ilgili hususları dile getirdi.

Toplantı, EMO‘nun görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi ile yürürlüğe giren Kişisel Verileri Koruma Kanunu‘nun kapsamı arasındaki ilişkiye ilişkin görüş ve önerilerin paylaşılmasıyla sona erdi.FOX TV- ANA HABER

19.07.2019
 


Çok Okunanlar


EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI GAZİ İPEK KANAL B YAYININA KATILACAK

SEÇİM BİTTİ ARTIK ZAM VAKTİ

EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI GAZİ İPEK KANAL B’YE KONUK OLDU

EMO’NUN ZAM AÇIKLAMASI HALK TV’DE YAYINLANDI

YENİ ELEKTRİK ZAMMI 4 KİŞİLİK BİR AİLENİN FATURASINA NASIL YANSIYACAK? (INDEPENDENTTURKİSH.COM)

EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI İPEK FOX TV’YE ELEKTRİK ZAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

SİVAS KATLİAMI`NIN ACISI HALA YÜREĞİMİZDE…

ODTÜ KAVAKLIK’A POLİS MÜDAHALESİ KABUL EDİLEMEZ!

TEOMAN ÖZTÜRK`Ü ANIYORUZ

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI: 4 KİŞİLİK BİR AİLENİN ASGARİ AYLIK FATURASI 142 TL`YE ÇIKTI (ENERJİEKONOMİSİ.COM)

Okunma Sayısı: 187


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri