MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO İZMİR ŞUBESİ HİZMET VE EĞİTİM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin yeni Hizmet ve Eğitim Merkezi, 8 Mart 2018 tarihinde düzenlenen törenle açıldı. Törende yapılan konuşmalarda, yeni binanın dayanışmanın eseri olduğu ve EMO’nun kurumsallaşmasına katkı sağlamanın yanı sıra emek ve demokrasi mücadelesini de güçlendireceğinin altı çizildi.
 

 

EMO İzmir Şubesi yeni Hizmet ve Eğitim Merkezi, 8 Mart 2018 tarihinde EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın açılış konuşmaları ve kurdelenin kesilmesiyle hizmete girdi.

Açılış töreninin EMO İzmir Şubesi`nin 50 kuruluş yıldönümü ve Dünya Emekçi Kadınlar Günü`nde gerçekleştirildiğine dikkat çekerek konuşmasına başlayan Şebnem Seçkin Uğurlu, duyduğu heyecanı dile getirdi. Uğurlu, şunları söyledi:

"Binayı gezme şansı olanlar fark etmiştir; boşluklu, geniş alanlarımız var. İstiyoruz ki buralarda üyelerimiz olsun. Onların sesleri, onların neşeleri binayı canlandırsın. Hep beraber burada, hem EMO İzmir Şubesi`nin çalışmalarını, Odamızın, TMMOB`nin çalışmalarını hem de Türkiye`nin emek ve demokrasi mücadelesinin ileri götürülmesi için adımlarımızı atalım, çalışmalarımızı yapalım."

Uğurlu, projenin yaşama geçmesinde emeği bulanan şube yöneticileri ve katkı yapan üyelere teşekkür etti.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, açılış töreninin EMO şubelerinin yanı sıra TMMOB`a bağlı birim yöneticilerini de biraya getirdiğine dikkat çekerek, "Gerçekten de burası hepimizi birleştiren, hepimizi güçlendiren bir alan oldu" diye konuştu.

Hizmet ve Eğitim Merkezi`nin yılların emeği sonucunda ortaya çıktığını vurgulayan İpek, "Sürekli ve düzenli olarak emek harcayan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Başarılı olmuşlardır, kendilerini tebrik ederim" dedi. EMO`nun emek ve demokrasi mücadelesinde mesleğin ve meslektaşının çıkarını, ülke çıkarlarıyla birlikte koruma ilkesiyle hareket ettiğini ifade eden İpek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Burasının bu mücadeleye bir katkı merkezi olacağına inanıyorum. Çünkü bu tip yapılar kurumsallaşmaya hizmet eder ve kurumsallaşmayı büyütür. Daha kaliteli hizmet vermeyi sağlar. Bizler, EMO`nun 14 şubesi ve yüzlerce temsilciliğiyle birlikte mücadele veriyoruz. Hep birlikte ülkenin yeni dönemine hazırlanmak zorundayız. Ülkemiz maalesef 31 Mart seçimleri sonrasında zor bir döneme giriyor. Önümüzü göremediğimiz bir tabloyla karşı karşıyayız. Ayağımızın daha fazla yere basmasına, daha gerçekçi planlama yapmamıza ihtiyaç var. Bu planlamaya ve mücadeleye hep birlikte güç vereceğiz."

İpek konuşmasını geçmişten günümüze merkezin kurulmasında emeği geçen şube yöneticilerine ve çalışanlara teşekkür ederek tamamladı.

"Bornova için Onur Verici"

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, 8 Mart Dünya Emekçi Kadın Günü`ne dikkat çekerek, "Genç kadın Şube Başkanımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızı güçlü bir şekilde alkışlayarak, kutlamalıyız. Başarılı kadınlarımızın, oda başkanlığında, siyasette ve toplumun her kesiminde öncü rolü üstlendiğini görmek; bizleri çok onurlandırıyor" diye konuştu.

Binada emekleri bulunan işçi ve emekçiler başta olmak üzere, katkı sağlayan herkese teşekkür eden Atilla, konuşmasını şöyle tamamladı:

"8 Mart gibi anlamlı bir günde açılışını gerçekleştirmekten onur duyuyoruz. Yaklaşık 2.5 yıl kadar önce binanın temelini birlikte atmıştık. Şimdi de birlikte açıyoruz. Açılışta birlikte olmak bizi son derece mutlu ediyor. Burada herkesin faydalanabileceği eğitim salonları var. Ortak akılla, tüm sivil toplum örgütlerinin faydalanabileceği konferans salonları var. Dolayısıyla EMO İzmir Şubesi`nin ilçemizde, Bornova`da olması bizleri çok onurlandırıyor."

"Baskıya Karşı En Anlamlı Yanıt"

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz da konuşmasına emekleri, hakları ve özgürlükleri için mücadele eden kadınları selamlayarak başladı. Koramaz, şöyle devam etti:

"Böylesine bir hizmet merkezinin açılışını 8 Mart`a denk getiren Şube Yönetim Kurulu üyelerini ayrıca kutluyorum. Şubenin 50. Yılını böylesine bir binayla taçlandıran, binanın yapımında emeği olan, karar alma süreçlerinden, projelendirmeye; imalat sürecinden tefrişine kadarki tüm süreçlere emek koyan, katkı koyan herkese yürekten teşekkür ediyorum."

TMMOB`un hizmet merkezlerinin yalnızca Odaların ve üyelerinin kullandığı alanlar olmadığına vurgu yapan Koramaz, "Bu mekanlar kamusal mekanlardır. O ilde yaşayanların özgürce fikirlerini sunabileceği, etkinliklerini özgürce yapabilecekleri, fikir üretip, geliştirebilecekleri mekanlardır. O kentin sorunlarını tartışıp, kentliyle paylaşabilecekleri mekanlardır" diye konuştu.

Siyasi iktidarın TMMOB ve bağlı odalara yönelik politikalarına işaret eden Koramaz, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Ülkemizin içinden geçildiği bu karanlık sürece karşı dik duran, mücadele eden kurumlardan biri de bağlı birimleriyle birlikte TMMOB`dur. Bu hakim zihniyet 16 yıldır bizimle uğraşıyor. Çünkü bu ülkenin ekonomisi bizim meslek ve uygulama alanlarımızın tahrip edilmesi üzerine kurulu. Bu nedenle bizim mesleki denetim yetkimizi, gelirlerimizi kısmaya çalışıyorlar. Halk ve üyelerle olan bağları kesmeye, bizi etkisizleştirmeye, susturmaya çalışıyorlar. Bütün bu saldırılara inat, İzmir`deki EMO üyelerinin büyük bir dayanışmaya imza atması, bu güzel binayı İzmir halkına ve meslektaşlarımıza armağan etmesi, baskıcı rejime en büyük yanıttır. Hepinizin ellerine sağlık."

Konuşmalarının ardından kurdele kesim töreni düzenlenerek, EMO İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi resmi olarak hizmete açıldı. Açılış törenin ardından katılımcılar, Prof. Dr. Gülay Tohumoğlu`nun kişisel resim sergisini gezdiler.`19 MAYIS 1919’DAN 6 MAYIS 1972’YE` PANELİ – DR. SEVİM BELLİ’NİN KONUŞMASI

20.05.2019
 


Çok Okunanlar


GAZİ İPEK HALK TV-OMBUDSMAN PROGRAMINA KATILDI

EMO 46. DÖNEM. 4. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

TMMOB ENERJİ SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

İBRAHİM KAYPAKKAYA’NIN MEZARINA ZİYARET

“19 MAYIS 1919’DAN 6 MAYIS 1972’YE” PANELİ

SAMSUN ŞUBE DANIŞMA KURULU

“IRENEC 2019” BAŞLADI

1 MAYIS, EMEKÇİLERİN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ!

SİNOP’TA NÜKLEER KARŞITI PANEL VE MİTİNG

NÜKLEER KABUS TÜRKİYE’YE İTHAL EDİLEMEZ

Okunma Sayısı: 321


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri