MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

MUSTAFA BULUT’U ANMA TÖRENİ VE NÜKLEER SÖYLEŞİ ŞUBEMİZDE YAPILDI 
18 Mart 2018 tarihinde aramızdan ayrılan; Şubemizin 30 yılı aşkın tarihi içinde önemli bir yer tutmuş, uzun yıllar büyük bir mütevazılık ve fedakârlıkla Oda çalışmalarında görev almış, 34., 39. ve 40. Dönem Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, EMO Genel Kurul Delegeliği, Danışma Kurulu üyeliği ve çeşitli komisyon üyeliğinde bulunmuş, bütün zor zamanlarda herkesin omuzbaşında durmuş Mustafa Bulut`u, anma toplantısı 18 Mart 2019 tarihinde Şubemizde yapıldı.
 

İlk olarak Feriköy Mezarlığında mezarı başında yapılan törene, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, arkadaşları ve ailesi katıldı. Saygı duruşuyla başlayan anmada Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy yaptığı konuşmada; Mustafa Bulut‘un aramızdan ayrılışının birinci yılında, onun sanki hiç aramızdan ayrılmadığını ifade ederek hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi.  

Mezar başındaki tören sonrası Şubemizde yapılan Anma Toplantısında ilk olarak Mustafa Bulut‘un hayatından kesitlerin yer aldığı fotoğraf gösterisi yapıldı. 

Fotoğraf gösterimi sonrası EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek bir konuşma yaptı. Gazi İpek konuşmasında "Mustafa gerçekten mütevazılığın temsili, her konuya en pozitif tarafından yaklaşan pozitif bir insandı. Bizler bir taraftan da demokrasi ve özgürlük mücadelesinin parçasıyız. Dolayısıyla 1960-1980 döneminin bu nesli bütün siyasal farklılıklarıyla birlikte önemli değerler yarattı" dedi. Gazi İpek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Bugün bu neslin temsilcileri aslında 1960-1980 yılları sonrası faşizmin en karanlık döneminde sistemle uzlaşmamaya çalıştılar, ellerinden geldiği kadar mücadelenin ve onurun temsilcisi oldular. Ülke bugün tüm sıkıntılara rağmen umut taşıyorsa bu neslin büyük payı var, her zaman saygıyla sevgiyle anacağız" dedi.

Gazi İpek‘in ardından kürsüye gelen Mustafa Bulut‘un arkadaşları ve ailesi, duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar.

Konuşmaların ardından Birgün gazetesi yazarı Özgür Gürbüz‘ün katılımıyla "5 Soruda Nükleer Enerji" konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Söyleşi başlıkları 

1. Nükleer enerjiye ihtiyaç var mı?

2. Nükleer dışa bağımlılığı azaltır mı?

3. Nükleer enerji ucuz mu?

4. Nükleer enerji çevreci mi?

5. Nükleer santral kurarak nükleer güç olur muyuz? ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR`IN İKİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

22.04.2019
 


Çok Okunanlar


NKP EŞGÜDÜM TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI

Okunma Sayısı: 71


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri