MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

YÖNETİM KURULUMUZUN ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ VE EEMKON 2019 KAPSAMINDA BULUŞMASI 
Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin, çalışma alanında bulunan üniversitelerin ilgili meslek disiplinlerinin bölüm başkanları ile düzenlediği buluşma etkinliği, 20 Mart 2019 günü İTÜ Maçka Sosyal Tesislerinde yapıldı. Etkinliğe 23 üniversiteden Dekan, Bölüm başkanı ve Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 46 kişinin yanı sıra, Şubemiz üye ve yöneticilerinin yanı sıra EEMKON 2019 Kongre Yürütme üyeleri de katıldı.
 

Etkinliğin açılışında, EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy yaptığı konuşmada; Odaların üniversitelerle işbirliğinin önemine değinerek bu ilişkileri sürekli ve düzenli olarak sürdürmeyi hedeflediklerini ve her açıdan geliştirmeye çalıştıklarını belirtti.

Erol Celepsoy konuşmasını sürdürerek "46. Dönem Genel Kurulunda Eğitim Kurultayı yapılması kararı alındı ve 16 Şubat 2019‘da belki aramızdan bazı hocalarımızın da katıldığı Kurultay Hazırlık Toplantısı yaptık. Çok özet olarak yapılan hazırlık toplantısında; unvan sorunlarından, üniversite eğitim kurumlarının standartlaşması, sanayi-oda ilişkilerinin yeniden yapılandırılması, meslek alanlarının yeniden düzenlenmesi ve denetlenmesi, uluslararası bilgi ve deneyime erişilmesi konuları görüşüldü. Yapılacak olan kurultayda bu konular daha detaylı olarak incelenecek" dedi.

Daha sonra söz alan EEMKON 2019 Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı F. Kemal Özoğuz; 2015 yılında toplam 61 oturumda 281 konuşmacı, 2017 yılında ise 68 oturumda 296 konuşmacının katıldığını ifade ederek özellikle üniversitelerin desteğine ihtiyaç olduğunu söyledi. F. Kemal Özoğuz konuşmasında "Biliyorsunuz 2015 ve 2017 yıllarında Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi düzenledik. Bu sene da üçüncüsünü düzenleyeceğiz. Hepimizin bildiği gibi başta üniversiteler, kamu kurumları, sektörel temsilciler, meslek odaları olmak üzere paydaşlarımızla bu kongreyi gerçekleştireceğiz" dedi.

F. Kemal Özoğuz‘un ardından, İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sıddık Yarman, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Şeker, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Galip Cansever, İstanbul Tabip Odasından Dr. Mustafa Sülkü, İTÜ Emekli Hocalarından Prof. Dr. Mithat İdemen, İTÜ Enerji Enstitüsü Enerji Planlaması ve Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sermin Onaygil, İTÜ Elektronik Haberleşme Bölümünden Prof. Dr. Tayfun Akgül, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinden Prof. Dr. Atilla Bir, Kadir Has Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdal Panayırcı, yaptıkları konuşmalarda  EEMKON 2019 Kongresi hakkında görüşlerini bildirdiler.    ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR`IN İKİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

22.04.2019
 


Çok Okunanlar


NKP EŞGÜDÜM TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI

Okunma Sayısı: 76


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri