MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ADM / GDZ İCRA KURULU TOPLANTISI 
EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri 8 Nisan 2019 tarihinde ADM GDZ İcra Kurulu ile biraraya geldi. ADM/GDZ İcra Kurulu Başkanı Uğur Yüksel, GDZ İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Demirdağ, ADM/GDZ İcra Kurulu Üyesi Fatih Güldalı, GDZ İzmir Sistem İşletme Yöneticisi Ümit Yalçın ile yapılan görüşmede Oda-Şube etkinlikleri ve birlikte yapılabilecek teknik etkinlikler değerlendirildi.
 

Trafo güçlerinin belirlenmesi, boşta kayıplarının önlenmesi ve verimlilik açısından yapılan ortak çalışmaların görüşüldüğü ziyarette; trafo güçlerinin belirlenmesinde TEDAŞ mevzuatı kapsamında yürütülen j katsayısı uygulamasının üçüncü şahıs trafolarının güçlerinin belirlenmesinde de kullanılabileceği ifade edildi. Bununla ilgili olarak geçen yıl Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile yapılan görüşmeler aktarıldı. 

 

EMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Enerji Forumu, Enerji Verimliliği Günleri etkinliklerinde GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. adına sunulan çalışmaların faydalı olduğu dile getirilen ziyarette; 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir`de gerçekleştirilecek VI.Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi`nde "Elektrik Şebekesinde Kesinti ve Arıza Müdahale Planlaması", "Bakım ve Canlı Bakım Süreçleri"ne ilişkin yapılacak oturumlara katılımın olması ve ayrıca Kongre`de ADM/GDZ olarak teknik makale sunulması konuları aktarıldı.

EMO-GDZ Ortak Komisyonu çalışmalarının da değerlendirildiği ziyarette;  sorunların bu platformda tartışılarak çözüm üretilmeye çalışıldığı aktarıldı.

EMO İzmir Şubesi olarak GDZ Elektrik`e 2019 yılı için eğitim önerileri yapıldığı, ilk eğitimin 9 Nisan 2019 tarihinde proje esasları, kısa devre ve gerilim düşümü hesaplarına ilişkin olarak Şube Eğitim Salonunda gerçekleştirildiği aktarıldı.

Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği kapsamında 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren başlatılan çalışmalara ilişkin olarak, E proje onay sisteminin üyeler nezdinde yaygınlaştırılması amacıyla önerilerin de aktarıldığı görüşmede; enerji müsaadelerinde yaşanan gecikmelerin çözüme kavuşturulması talep edildi.

Trafo yerlerinin planlaması ve trafo yerlerinin belirlenmesine ilişkin Belediyelerle Şubemiz öncülüğünde görüşmeler yapılmasının uygun olacağı belirtilerek, YG İşletme Sorumluluğu Hizmetlerinin eksikleri olmakla beraber genel olarak yerine getirildiği, dönem içinde hizmetlerin takibinin yapılmasının önemi vurgulandı.

Oda üyelerine yönelik teknik gezi düzenlenebileceği değerlendirilen ziyarette; görüşülen konulara ilişkin çalışmaların artarak sürmesi dileğinde bulunuldu.

 SÜS HAVUZLARINDA ÖNLEM MÜMKÜN (TRT 1) - VİDEO HABER

09.07.2019
 


Çok Okunanlar


BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARETİ

GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARETİ

KONAK BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ

X. ULUSAL AYDINLATMA SEMPOZYUMU HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

TÜRKİYE ENERJİ ZAMLARINDA DÜNYA ŞAMPİYONU

TMMOB ÜYE PROFİLİ ARAŞTIRMASI: KRİZ VE MÜHENDİSLER

HİROŞİMA`NIN YIL DÖNÜMÜNDE NÜKLEER TEHLİKEYE HAYIR!

“İNSANCA YAŞAYACAK ÜCRET İSTİYORUZ!”

TMMOB KAMUCU POLİTİKALAR SEMPOZYUMU 22-23 KASIM`DA DÜZENLENİYOR

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ KAYITLARI BAŞLADI

Okunma Sayısı: 68


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri