MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TRT’DEKİ ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI 
EMO Yönetim Kurulu ile TRT çalışanı üyelerimiz ; TRT’de istihdam fazlası personel var denilerek başka kurumlara gönderilmek üzere Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen ve aralarında üyelerimizin de bulunduğu 169 TRT emekçisinin durumunu görüşmek üzere 21 Mayıs 2019 Salı günü bir araya geldiler.
 

Toplantıda, KESK Haber Sen Genel Sekreteri Burak Ustaoğlu, TRT`de yaşanan gelişmeler hakkında toplantıya katılanlara bilgiler verdi. 9 Temmuz 2018 tarihinde 703 Sayılı KHK`nın yayınlandığını ve TRT Kanunu`na bazı maddelerin eklenip bazı maddelerin çıkartıldığını belirten Ustaoğlu bu süreç içinde personelin havuza gönderilme tehdidiyle emekliliğe zorlandığını ve 1800 kişinin emekli olduğunu söyledi. Bu dönemde 300 çalışanın emeklilik teşvikinden yararlanmayarak emekliliği kabul etmediğini ve kalan 150 çalışanın Devlet Personel Başkanlığı havuzuna gönderildiğini vurgulayan Ustaoğlu, "Kalan 150 kişi neye göre belirlendi bilinmiyor. 30 yıl civarı hizmeti olan insanlar havuza gönderiliyor. Konuyla ilgili olarak Türkiye`de 4, Avrupa`da 12 şehirde eş zamanlı basın açıklaması yaptık. Avrupa Parlamentosu`nda yapılan toplantıya katılıp uluslararası destek aldık. TMMOB, KESK, TTB, DİSK ile hep birlikte basın açıklaması düzenlendi. Bu yaşananlar egemen siyasetin yeni bir istihdam modelini uygulama girişimleridir. TRT artık özel hukuk hükümlerine dayanarak personel alıp çalıştıracak. Güvencesiz istihdamı hedefliyorlar. Duyumlarımıza göre 400 kişilik bir liste daha hazırlanmakta. Sendika olarak farkındalık eylemleri ve sosyal medya eylemleri plânlıyoruz. Sadece TRT`de değil aralarında DSİ, Merkez Bankası, Karayolları, RTÜK`ün de bulunduğu 7 kurumda bu uygulama yapılacak." dedi.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, EMO olarak TRT emekçilerinin her zaman yanında olduklarının altını çizdi. Gazi İpek "Ortak neler yapabiliriz? Bugün bunu konuşmak için bir araya geldik. Yapılmak istenen kamu kurumlarının içinin boşaltılarak kamunun zayıflatılmasıdır." dedi.

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal da toplantıda, 703 sayılı KHK ile TRT‘de bir dönüşümün başlatıldığının, bu dönüşümde ilk olarak üyelerimizin olumsuz etkilenmesinden Oda olarak rahatsızlık duyduklarını söyledi. Soysal, bu sorunları gidermek için tıpkı 1970‘li yıllarda olduğu gibi ortak bir platform kurulmasını, bu platformun bir eylem programının olmasını önerdi. Hem hukuki mücadele hem de pratik mücadele ile kazanılan hakların iade edilmemesinin önemli olduğunu vurguyan  Soysal, "Bu mücadeleyi TMMOB düzeyine de taşımak gibi bir sorumluluğumuz var. Çünkü TRT‘de çalışan ve TMMOB‘ye bağlı diğer Odalara da üye olan birçok mühendis, mimar ve şehir plancısı var." dedi.

Toplantıda önümüzdeki günlerde Ankara ve tüm Türkiye‘de yapılacak eylem biçimleri ve yöntemleri de ele alındı.`6284 SAYILI KANUN’U VE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’Nİ KONUŞUYORUZ` BAŞLIKLI ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİ

14.11.2019
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ EEMKON2019`A GİDİYORUZ

PHP İLE DİNAMİK WEB PROGRAMLAMA KURSU DÜZENLENECEK

YAPI DENETÇİLER EĞİTİM DÜZENLENDİ

YENİ DÖNEM KURSLARI DEVAM EDİYOR

2019 KASIM AYI MÜGE EĞİTİMLERİ BAŞLADI

EMO’DA SİNEMA GÜNLERİ BAŞLADI…

MÜGE KAPSAMINDA KNX OTOMASYON SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENECEK

ÇERNOBİL DİZİSİ ÜZERİNDEN BİR TARTIŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

MÜMTAZ SOYSAL YAŞAMINI YİTİRDİ

`SURİYE`DE NELER OLUYOR?` SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 95


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri