MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TRT BİRİLERİNİN ARPALIĞI DEĞİL! (BİRGÜN)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
KESK Haber-Sen ve EMO üyeleri, TRT Ankara Radyosu önünde eylemdeydi. 169 TRT emekçisinin `istihdam fazlası personel` olduğu gerekçesiyle görevden alınmak istenmesi protesto edildi
 

KESK Haber-Sen ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) üyeleri, dün TRT Ankara Radyosu önünde eylem yaparak, 169 TRT emekçisinin ‘istihdam fazlası personel‘ (İFP) olduğu gerekçesiyle tasfiye edilmesini protesto etti. TİP Hatay Milletvekili Barış Atay ve HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu‘nun da katıldığı eylemde, "Sadece TRT çalışanlarının haklarının korunması için değil; TRT‘nin özerk, demokratik ve kamusal yayın yapacak bir kurumsal yapıya kavuşturulması için tüm kamuoyunu duyarlı olmaya ve mücadelemize destek vermeye çağırıyoruz" dendi.

TRT‘DE İSTİHDAM FAZLASI YOKTUR

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Siyasal iktidarın sınırsızca kadrolaşabilmek için getirdiği ‘İstihdam Fazlası Personel‘ (İFP) uygulaması, TRT‘de aralarında EMO üyelerinin de bulunduğu deneyimli kadroların tasfiyesine dönüştü. Geçen yıl emekliliğe teşvik adı altında, perde gerisindeyse sürgün tehdidiyle bin 774 personelini emekli eden TRT, bu kez 169 emekçiyi İFP olarak listeledi. Çoğunluğu TRT‘de yetişen, bilgi ve birikimlerini kuruma aktaran çalışanların, uzmanlık alanları dışında görevlendirilerek atıl bırakılmak istenmesi, kamu yönetiminde etik ve liyakat ilkelerine ayları olduğu gibi, kurumsal hafızanın da yok edilmesine neden olacak."

BERAT ALBAYRAK‘IN YANINA MI GİDECEKLER?

Bir yandan emekçiler tasfiye edilirken, diğer yandan kuruma dışarıdan devamlı personel alındığına da dikkat çekilen açıklamada, "Bilinmelidir ki bir mühendis, ses sanatçısı, prodüktör, yönetmen, spiker, montajcı bu ülkede kolay yetişmiyor. Belli bir çabanın, emeğin, birikimin ürünü olan bu çalışanları hangi kuruma göndermeyi düşünüyorsunuz? Tarım ve Orman Bakanlığı‘na mı, Çevre Bakanlığı‘na mı, Sağlık Bakanlığı‘na mı yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın damadı Berat Albayrak‘m yanma Hazine ve Maliye Bakanlığı‘na mı? TRT birilerinin ‘arka bahçesi‘ değildir, ‘arpalığı‘ hiç değildir! TRT‘yi siyasi kadrolaşma için mekân olarak görenler bilmeli ki TRT emekçileri sahipsiz değil" dendi. Personel kıyımının sadece TRT ile sınırlı kalmayacağı iddialarına da işaret eden EMO ve Haber-Sen, TRT yönetimine "Kamu hizmeti yayıncılığından yana, yetişmiş, deneyimli, üretmekten yana olan emekçilerin tasfiyesinden derhal vazgeçin. Devlet Personel Başkanlığı‘na bildirilen 169 İFP listesini geri çekin ve bu hukuksuzluğa son verin" çağrısı yaptı.

(Birgün; 24.5.2019) EMO HES TEKNİK GEZİSİ MESYASCOPE TV’DE

30.08.2019
 


Çok Okunanlar


EMO HES TEKNİK GEZİSİ TAMAMLANDI

EMO’NUN HES TEKNİK GEZİSİ HABERİ FOX TV’DE YAYINLANDI

EMO HES TEKNİK GEZİSİ

EMO HES TEKNİK GEZİSİ RÖPORTAJLARI FOX TV’DE

ENERJİ SEKTÖRÜNDE KRİZ BÜYÜYOR: ACİLEN YENİDEN KAMULAŞTIRMALAR YAPILMALI (16PUNTO.COM)

EMO HES TEKNİK GEZİSİ MESYASCOPE TV’DE

ÇAMUR AKIYOR (CUMHURİYET)

EMO HES TEKNİK GEZİSİ MESYASCOPE TV’DE

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN GAZİANTEP ŞUBE’YE ZİYARET

EMO KARADENİZ’DE HES’LERİ İNCELEDİ: HES`LERİN YARATTIĞI TABLO VAHİM (EVRENSEL.NET)

Okunma Sayısı: 17


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri