MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

“KENDİNE AİT BİR ODA” 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kadın Komisyonu’nun, “Kendine Ait Bir Oda” etkinliğinde, “Kadın ve Ekoloji”, “Kadın ve Tüketim İlişkileri” ve “Kadın Hareketi Hayatımızı Nasıl Dönüştürüyor” başlıkları altında değerlendirmeler yapıldı, bilgi ve deneyimler paylaşıldı.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kadın Komisyonu, 25 Mayıs 2019 tarihinde EMO Genel Merkezi`nde "Kendine Ait Bir Oda" Etkinliği düzenledi. Etkinliğin ilk oturumu EMO Kadın Komisyonu Üyesi Eylem Ölmezoğlu`nun "Kadın ve Ekoloji" isimli sunumuyla başladı. Sunumda, insan faaliyetlerinin yol açtığı doğa tahribatının, kadın sömürüsü ve ataerki ile nasıl ilişkilendiği değerlendirildi. Ekofeminizmin ortaya çıkışı ve tarihsel gelişimi hakkında bilgi verilen sunumda, insan ve doğa ilişkileri kapsamında hiyerarşi ve tahakküm gibi temel kavramlar incelendi ve farklı ekollerin konuya yaklaşımları hakkında bilgi aktarıldı. 

Ardından EMO Kadın Komisyonu üyesi Özlem Özmen "Kadın ve Tüketim İlişkileri" başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi. Bu sunumda Özmen, kendi yaşam deneyimi üzerinden nasıl alternatif tüketim ilişkileri kurulabileceğine ilişkin örnekler verdi. "Birisinin çöpü başkasının hazinesidir" denilen sunumda çöp olduğu varsayılan tüketim eşyalarının, doğru ihtiyaç yerlerine taşınmasının ve insanlar arasında dolaşımının sağlanmasıyla nasıl nitelik değiştirebildiği anlatıldı.

Günün ikinci oturumu "Kadın Hareketi Hayatımızı Nasıl Dönüştürüyor?" başlığı altında bir atölye çalışması olarak gerçekleştirildi. Çalışmanın başında EMO Kadın Komisyonu üyesi Betül Taşar, iş yerinde, sendikada ya da özel hayatında kadın mücadelesinde yer alması dolayısıyla gösterdiği yaklaşımlara ve bunların kamusal alanlarda nasıl karşılandığına ilişkin deneyimlerini aktardı. Daha sonra toplantıda yer alan kadınlar söz alarak görüşlerini ve deneyimlerini paylaştılar.

Etkinlik, oturum sonunda gerçekleştirilen EMO Kadın Komisyonu toplantısıyla sona erdi. CEM TV - ANA HABER

04.10.2019
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKTE ZAMLAR HIZ KESMİYOR

ELEKTRİKTE ZAMLAR HIZ KESMİYOR

İLETİŞİMDEKİ DEPREM DAHA YIKICI OLDU!

MEHMET MAK’A KUTLAMA ZİYARETİ

NKP MERSİN BULUŞMASI

`BU TOPRAKLARIN İHTİYACI ADALET, DEMOKRASİ VE BARIŞTIR`

19 EYLÜL MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ

EMO MİSEM KOMİSYONU TOPLANTISI

SEYFETTİN ATAR’A KUTLAMA ZİYARETİ

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI ALPER TAŞDELEN’E ZİYARET

Okunma Sayısı: 256


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri