MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

BARIŞ TERKOĞLU SÖYLEŞİSİ: METASTAZ 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, kuruluş yıldönümü nedeniyle 10 Haziran 2019 tarihinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde saat 18:00’de düzenlenecek söyleşide, Metastaz kitabının yazarlarından Barış Terkoğlu’nu ağırlayacak. Terkoğlu söyleşide; tarikat örgütlenmelerini, devletin yeni `sahibi` olmak için mücadele edenleri ve kurtuluş yollarını anlatırken, `Biz bu noktaya nasıl geldik?` sorusuna da yanıt arayacak.
 

Barış Pehlivanoğlu`yla birlikte son dönemin en çok yankı uyandıran inceleme araştırma kitabı olan Metestaz`ın yazan Barış Terkoğlu, EMO İzmir Şubesi`nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 10 Haziran 2019 tarihinde İzmir Mimarlık Merkezi`nde saat 18:00`de düzenlenecek söyleşiye katılım sağlayacaktır.

Metastaz Hakkında
Bu yılın en çok yankı uyandıran araştırma inceleme kitaplarından biri olan Metastaz, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu tarafından kaleme alındı. En çok satanlar listelerine girebilen ender araştırma ve inceleme kitaplarından biri olan Metastaz, resmi belgelerden alıntılar yapılmasına rağmen, akıcı ve anlaşılır diliyle okuyucunun beğenisini topladı. Kanser hücrelerinden başka organlara sıçraması durumundan adına alan Metastaz, temel olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi öncesinde ve sonrasında tarikatların devlet kurumlarını ele geçirme çabalarını anlatıyor. Siyasi iktidarların dini grup, cemaat ve tarikatlarının örgütlenmelerine nasıl aracı olduğu ve bu yapıları hangi amaçlarla kullandıklarına da yer verilen 320 sayfalık eser, yakın tarihi anlamanın yanı sıra, devlet kurumlarının tarikatlar arasında "paylaşılmasının" geleceği nasıl etkileyeceğine de ışık tutuyor.

Barış Terkoğlu Kimdir?
Gazeteci-yazar Barış Terkoğlu, 1980 yılında İstanbul`da dünyaya geldi. Terkoğlu, İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden tamamladı. Eğitiminin ardından çeşitli ulusal gazetelerde görevini sürdürdü. CNN Türk‘te yayınlanan Oradaydım adlı belgesel programında 2008-2010 yılları arasında araştırmacı olarak çalıştı. 2008 yılından bu yana da Odatv adlı haber sitesinin haber müdürlüğünü yapan Terkoğlu, aynı zamanda Cumhuriyet gazetesinde köşe yazıları kaleme almaktadır.

  

İzmir Mimarlık Merkezi`nde 10 Haziran 2019 tarihinde saat 18:00`da başlayacak olan söyleşinin ardından, Terkoğlu, Kırmızı Kedi Yayınevi`nden çıkan "Metastaz" kitabını okurları için imzalayacak.

 

Söyleşi
"METASTAZ"

BARIŞ TERKOĞLU
Gazeteci-Yazar

Tarih:
10 Haziran 2019 Pazartesi
Saat: 18:00
Yer: İzmir Mimarlık Merkezi
Alsancak Mahallesi, 1474. Sk. No:9 Konak/İzmir 

  YANGIN UYARISI: İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ ACİLEN GÜNCELLENMELİ (TRT HABER)

06.11.2019
 


Çok Okunanlar


EATON MOBİL TEKNOLOJİ GÜNÜ

5. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TRT HABER`DE YANGIN UYARISI: İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ ACİLEN GÜNCELENMELİ - VİDEO HABER

ENERJİDE DOĞALGAZ HÜSRANI (DOKUZ EYLÜL GAZETESİ)

BÜYÜKŞEHİRLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

YANGIN UYARISI: İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ ACİLEN GÜNCELLENMELİ (TRT HABER)

SMM VE MESLEKİ DENETİM ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

“EYSİ DİSİ” SAHNEYE ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR

NÜKLEER TEHLİKEYE KARŞI MERSİN BULUŞMASI SONUÇ BİLDİRGESİ

10 EKİM’DE KATLEDİLENLER İZMİR’DE ANILDI

Okunma Sayısı: 246


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri