MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

BÖLÜM BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, görev alanı içindeki illerindeki üniversitelerin elektrik-elektronik ve biyomedikal mühendisliği bölümlerinin temsilcileriyle toplantı düzenleyerek, mühendislik eğitimi, unvan sorunları ve meslek içi eğitim konularında görüş alış-verişinde bulundu.
 

EMO İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi`nde 19 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yeşim Zoral, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Enver Tatlıcıoğlu, Yaşar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Seçmen, Katip Çelebi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Savaş Şahin, İzmir Demokrasi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü`nden Dr. Öğr. Üyesi Kemal Şerbetçi ve Dr. Öğr. Üyesi Onan Güren, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevzat Onat ve aynı bölümden Prof. Dr. Sezai Taşkın katılım sağladı. 

Toplantının ilk bölümünde gerçekleştirilen bilgilendirme sunumunda, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunlarına verilen unvanlar ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından bu unvanlara yönelik olarak verilen denklik ve eşdeğerlik tanımlamalarına ilişkin bilgi verilerek, EMO mevzuatında yer alan yetkilendirmelere de değinildi. YÖK tarafından son dönemde verilen eşdeğerlik kararlarının unvan karmaşasına yol açabileceğini dikkat çekilen toplantıda, meslek içi eğitiminin önemine vurgulanarak, eğitimlerin çeşitlendirilmesine yönelik görüş alış-verişinde bulunuldu. Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği`ne uygun olarak EMO tarafından Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) kapsamında gerçekleştirilen eğitimlere de değinilen sunumda, bu eğitimlere katılım için gerçekleştirilen transkript incelemesi ilişkin bilgi verilerek, dışarıdan ders tamamlamaya yönelik güncel gelişmeler paylaşıldı. 

Farklı üniversitelerde benzer ders içerikleri için farklı krediler tanımlanması, benzer adlarla farklı içeriklere sahip derslerin bulunması gibi sorunların tartışıldığı toplantıda, üniversite temsilcileri tarafından MİSEM kapsamındaki eğitimlerin sonunda yazılı sınav uygulanmasına devam edilmesi gerektiği dile getirilerek, "sınavların sadece katılımcıları değerlendirmediği, aynı zamanda eğitim kalitesini de değerlendirdiğine" vurgu yapıldı. 

Toplantıda ilgili bölümlerin temsilcileriyle düzenlenen toplantıların düzenli hale getirilmesi ve yılda en az iki kez gerçekleştirilmesine yönelik planlama yapılması kararlaştırıldı. YANGIN UYARISI: İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ ACİLEN GÜNCELLENMELİ (TRT HABER)

06.11.2019
 


Çok Okunanlar


GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. DAĞITIM BAĞLANTI SİSTEMİ YAZILIMI

2020 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

EATON MOBİL TEKNOLOJİ GÜNÜ

İZMİR KENT SUÇLARI HARİTASI YAYINLANDI

SMM VE MESLEKİ DENETİM ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ DÜZENLENDİ

EBSO ELEKTRİK PİYASASI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLİYOR

YAPI İZİNLENDİRMELERİNDE KULLANILACAK BELGELER

11. ULUSLARARASI ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI (ELECO 2019) DÜZENLENDİ

TMMOB 6. KADIN KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Okunma Sayısı: 71


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri