MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ODTÜ KAVAKLIK’A POLİS MÜDAHALESİ KABUL EDİLEMEZ! 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, ODTÜ Kavaklık’ta ağaçların kesilerek yurt binası yapılmak istenmesine karşı direnen öğrencilere yönelik polis müdahalesine tepki gösterdi. EMO, öğrencilerin ve çoğu öğretim üyesinin de karşı çıktığı yurt projesinin bir an önce iptal edilerek, sosyal ve ekolojik bütünlüğü gözeten planlama ile öğrencilerin sağlıklı, mutlu yaşayacakları, yönetimi bizzat ODTܒlülere ait yurt binaları inşa edilmesini istedi. Basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BASIN AÇIKLAMASI

 

ODTÜ KAVAKLIK`A POLİS MÜDAHALESİ KABUL EDİLEMEZ!

 

 

ODTÜ Kavaklık bölgesinde ağaçların kesilip, habitatın yok edilerek Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yurt yapılmak istenmesine karşı 55 gündür direnen öğrencilere, 8 Temmuz 2019 Pazartesi (bugün) günü sabahın erken saatlerinde yapılan polis müdahalesi kabul edilemez.

Her türlü yeşil alana düşman olduklarını Gezi Parkı direnişinde ve Türkiye`nin pek çok yerinde doğal çevreyi yerle bir ederek gösteren bu zihniyet bir kez daha ODTÜ`ye polis güçlerini yığarak öğrencilere saldırdı

Öğrencilerin ve öğretim üyelerinin tabiri ile ODTÜ`ye "Truva Atı" projesi ile girip ODTÜ`nün var olan örgütlü, ilerici öğrenci yapısını yok etmek için girişilen bu proje aynı zamanda sadece bir kavaklık olmayıp, sulak alan özellikleri taşıyan, onlarca farklı türden binlerce ağaç ve çalı içeren, farklı böcek, kuş, sürüngen ve memeliler için yaşam alanı sağlayan, sıra dışı bir biyolojik çeşitlilik gösteren alanın yok edilmesi projesidir.

ODTÜ`nün asıl sahibi olan ODTÜ`lüleri dinlemeyen bu yaklaşımın ODTÜ tarihindeki karşılığı, direniş, başkaldırı ve savunmadır. Öğrencilerin ve çoğu öğretim üyesinin de karşı çıktığı bu proje bir an önce iptal edilerek, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin de fikirlerinin alındığı, sosyal ve ekolojik bütünlüğü gözeten planlama ile öğrencilerin sağlıklı, mutlu yaşayacakları, yönetimi bizzat ODTÜ`lülere ait yurt binaları inşa edilmelidir.

ODTÜ`ye polis sokarak bilim yuvasında terör estirilmesine göz yuman yöneticiler unutmamalılar ki, ODTÜ sizin talan edeceğiniz, yok edeceğiniz bir üniversite değil! Tarihte olduğu gibi bugün de zulme, baskıya direnen öğrencilerin ve öğretim üyelerinin üniversitesidir ve öyle kalacaktır.

Elektrik Mühendisleri Odası olarak Kavaklık için direnen ODTÜ`lülerin yanında olduğumuzu belirtiyor, kamuoyunu da direnişe destek vermeye çağırıyoruz.

 

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

46. DÖNEM YÖNETİM KURULU

8 Temmuz 2019

 HALK TV YAYINI

29.11.2019
 


Çok Okunanlar


2020 YILI SMM BAŞVURULARI BAŞLIYOR

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ YAPILDI

T.C. AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NA ZİYARET

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU

“YAŞAMAK İSTİYORUZ”

ELECO 2019 BAŞLIYOR

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU BASIN TOPLANTISI

NKP YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI

HALK TV YAYINI

“YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Okunma Sayısı: 91


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri