MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO ERZURUM İL TEMSİLCİLİĞİNDE ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ 
Şube Başkanımız Ömürhan Soysal ve Yazmanımız Ali Yılmaz, 7 Temmuz 2019 Pazar günü Erzurum İl Temsilciliğinde Üyelerimizle buluştu.
 

Toplantıda Şube Başkanımız Ömürhan Soysal tarafından Şubemizde yapılan çalışmalar ve etkinlikler hakkında detaylı bilgi verildi.

Toplantıya farklı  meslek alanlarımızda çalışan üyelerimizin katılım sağlaması nedeniyle bu alanlarda yaşanan sıkıntılar ve meslek örgütümüzün üyeleri ile dayanışma içinde çözüm arayabileceği konular değerlendirdi. Genç ve işsiz meslektaşlarımız ile ülkede yaşanan derin ekonomik kriz ve artan üniversite kontenjanları ile doğru orantılı mezun sayısındaki plansız artış nedeniyle yaşanan işsizlik problemleri, beraberinde ise kadın üyelerimizin bu aşamada ve iş hayatının her aşamasında karşılaştığı ayrımcılıklarla ilgili EMO`ya düşüne sorumluluklar ve görevler değerlendirildi.

Kamu çalışanı olan üyelerimizle kadro ve ek gösterge sorunları için yapılabilecekler değerlendirilirken özellikle genç meslektaşlarımızın, kamuda istihdam açılmamasının yanı sıra,  SGK`nın asgari ücret protokolünü iptal etmesi nedeniyle yaşadıkları ücret problemleri ve bu konuda TMMOB ve bağlı odaların  verdiği hukuki mücadele üzerinde görüşüldü.

Toplantıda SMM üyelerimizin bölgedeki dağıtım şirketi ARAS EDAŞ ile yaşadığı sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri, Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu ile ilgili yaşanan sorunlar ele alındı. Şube Başkanımız Ömürhan Soysal tarafından Test Ölçüm amaçlı geliştirilen yeni karekodlu etiket sistemi anlatılarak yakın zamanda YG İşletme sorumluluğu üstlenen üyelerimizin de etiketlerden faydalanabileceği bilgisi paylaşıldı.

Her yaş ve iş alanından meslektaşımızın, özellikle de genç ve işsiz meslektaşlarımızın, eğitim, bilgi tazeleme, meslek içi eğitim ihtiyaçları değerlendirildi ve bu ihtiyaçlara dönük olarak eğitimler açılması değerlendirildi. Gelen talepler doğrultusunda, Elektrik tesislerinde  topraklama, İç Tesisat proje ve uygulama, Yüksek Gerilim Uygulamaları, GES projelendirme ve  Ardunio konu başlıklarında açılacak eğitimlerin planlaması için en kısa zamanda çalışmalar başlanmasına karar verildi.

 

 

 

 ELEKTRİKLİ ARAÇ TEKNOLOJİLERİ KONULU WEBINAR DÜZENLENDİ

07.08.2019
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇLARDA BATARYA YÖNETİM SİSTEMLERİ VE ŞARJ DOLULUK ORANLARININ (SOC) KESTİRİLMESİ BAŞLIKLI WEBINAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HAYDAR İLKER`İ KAYBETTİK

SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME KONFERANSI 5 - 6 EKİM 2019`DA ANKARA`DA

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

ELEKTRİKLİ ARAÇ TEKNOLOJİLERİ KONULU WEBINAR DÜZENLENDİ

WEBINAR: BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİKTE YENİ TEKNOLOJİLER

EMO ERZURUM İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ DRAMA TOPLULUĞU ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

GAZİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK

ANKARA’YI PARSEL PARSEL SATMAYA DEVAM EDİYORLAR!

Okunma Sayısı: 97


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri