MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

`BURSA KARANLIĞA GÖMÜLDÜ` BASIN AÇIKLAMASI


HABER


 
08.07.2019 Pazartesi günü saat 12.30 sularında, TEİAŞ’a ait Organize Sanayi Bölgesinde bulunan trafo merkezindeki 400 kV baralarındaki mesnet izolatörlerinde meydana gelen arıza sebebiyle Bursa’da tüm kenti etkileyen elektrik kesintisi meydana gelmiştir.
 

 BURSA KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

08.07.2019 Pazartesi günü saat 12.30 sularında, TEİAŞ`a ait Organize Sanayi Bölgesinde bulunan trafo merkezindeki 400 kV baralarındaki mesnet izolatörlerinde meydana gelen arıza sebebiyle Bursa`da tüm kenti etkileyen elektrik kesintisi meydana gelmiştir.

TEİAŞ ekiplerinin müdahalesi ile arıza giderme çalışmaları hızla sürdürülmüş, İl genelinde elektrik peyder pey yeniden verilmiştir. Saat 17.00 sularında kentimizin her noktası elektriğe tekrar kavuşmuştur.

Arıza süresince Bursa Metrosunun seferleri etkilenmiş, Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyet gösteren fabrikaların üretimi durmuş, deyim yerindeyse tüm şehirde hayat durma noktasına gelmiştir.

ELEKTRİK SİSTEMLERİNDE BAKIM ÖNEMLİ

Elektrik sistemlerinde planlama ve bakımın ne denli önemli olduğu bu kesinti ile tekrar görülmüştür. Sanayi kenti olan Bursa‘mızda kentsel dönüşümler ve iç göçler artmakta ancak elektrik altyapısına yeterli yatırımlar yapılmamaktadır. Orta ve uzun vadede kentin nüfus artışı ve sanayileşme durumu göz önüne alınarak planlama yapılmalı, sistem teknolojiye uygun hale getirilmelidir. Sistem bakım ve onarımları zamanında, doğru biçimde yapılmalıdır. Hükümet, TEİAŞ`a gerekli bakımları ve modernizasyonları yapabilmesi yeteri kadar bütçe ayırmalıdır.

DAĞITIM ŞİRKETLERİ YATIRIMLARINI YAPMALI

Bugün TEİAŞ trafolarında meydana gelen arıza ile birlikte, elektrik dağıtım şirketlerinin de yeterli yatırımları yapmadığı bir gerçektir. Her ay evimize, iş yerimize gelen faturanın yaklaşık %30`luk kısmı iletim dağıtım ve kayıp kaçak bedeli olarak ödüyoruz.  Bunun karşılığında taahhüt edilen hizmeti beklemek de en doğal hakkımızdır. Elektrik dağıtım şirketlerinin de yapmadıkları bu yatırımları yapmaları gerekmektedir.

ENERJİ SEKTÖRÜ KAMULAŞTIRILMALI

Herşeyden önemlisi enerji sektörü Kamu eli tarafından yürütülmeli, Kamu tarafından yürütülmeyen kısımlar acilen tekrar kamulaştırılmalıdır. Enerji politikaları ve yatırımları ehil kişilerce doğru olarak belirlenmelidir.  Elektrik hizmetlerinin ticari ve siyasal çıkarların ötesinde kamu yararını gözeten bir sisteme teslim edilmesi gerekmektedir.

Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olarak konuyla ile ilgili göreve hazır olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna duyurmak isteriz.TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası

Bursa Şubesi Yönetim Kurulu

10.07.2019

 


Çok Okunanlar


11. ULUSLARARASI ELEKTRİK, ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI ELECO 2019 DÜZENLENDİ

MASA TENİSİ TURNUVASI DÜZENLENDİ

EEMKON 2019 ELEKTRİK ELEKTRONİK KONGRESİNE KATILIM SAĞLANDI

TESİSLERDE ARIZA GİDERME VE ELEKTRİKSEL GÜVENLİK YÖNTEMLERİ TEKNİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ASANSÖR SMM MİSEM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

E-DESİGN YAZILIMI İLE YG/AG KISA DEVRE HESAPLAMALARI VE AG PANO DİZAYNI TEKNİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YENİ ÜYELERİMİZLE KAHVALTI ETKİNLİĞİ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ MESLEK TANITIMI

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Okunma Sayısı: 61


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri