MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 363

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

33. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi 33. Dönem 1. Koordinasyon Kurulu Toplantısı, 13 Mayıs 2020 tarihinde çevrimiçi olarak düzenlendi. Kanun değişikliği ile TMMOB’un işlevsizleştirilmesi girişiminin gündeme geldiği toplantıda, Odalarının kamusal görevlerini yapmasına engel olacak düzenlemeye karşı mücadele edileceği vurgulandı.
 

Pandemi sürecinde EMO ve Şube çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda, EMO İzmir Şube`ye bağlı temsilciliklerin faaliyetleri de masaya yatırıldı. Dağıtım şirketleri, belediyeler ve OSB`lerle ilişkilerin de gündeme alındığı toplantıda, EMO ve Şube`nin mali durumuna ilişkin bilgilendirme de yapıldı.

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu`nun açılışının gerçekleştirdiği çevrimiçi toplantıda, 1-2 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen EMO İzmir Şubesi 33. Olağan Genel Kurulu sonrasında görev alan Yönetim Kurulu`nun pandemi sürecinde gerçekleştirdiği çalışmalara ilişkin özet bilgiler verilirken, yeni Hizmet ve Eğitim Merkezi`nin bodrum katımında oluşturulan Yüksek Gerilim Uygulama Merkezi`ne ilişkin bilgiler de aktarıldı. EMO Genel Merkezi ve TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) ile birlikte yürütülen çalışmalar da gündeme geldiği.

Yasa tasarısına karşı TMMOB`un Odalara ve İKK`lar aracılığıyla yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgi verilen toplantıda, TMMOB ve bağlı Odalarda yapısal bir dönüşümün hedeflendiği dile getirildi. Tasarının, Genel Kurul ve seçim süreçlerine müdahale edilmesini hedeflediğine vurgu yapılan toplantıda, TMMOB`un örgütlü yapısının dönüştürülerek, kamusal görevlerini yapamaz hale getirilmeye ve üye ile bağları yok edilerek işlevsizleştirmeye çalışıldığı ifade edilerek, üyelerin birlikte mücadele etmesinin önemine dikkat çekildi.

Temsilcilik çalışmaları gündeminde ise, Aydın`da Efeler Belediyesi ile yapılan mesleki denetim ortak protokolü hakkında bilgi verildi. Aydın`da Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu hizmetlerinde artış yaşandığı ancak toplam trafo sayısına göre halen seviyenin düşük olduğu ifade edildi. Yapı bağlantı hattı projelerinin fen adamları tarafından çok düşük ücretlere yapılmasının haksız rekabet yarattığı belirtildi. Mesleki denetim protokolü için Bergama ve Tire`de belediyelerle görüşmelere yapılmasının faydalı olacağının dile getirildiği toplantıda, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yapılan ortak protokole ilişkin ilçe belediyelerine bilgi verilmesi istendi. Toplantıda ayrıca elektrik dağıtım şirketlerinin onaylanmış projeleri, işveren yerine proje müellifine göndermesi gerektiği dile getirildi.



ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

14.07.2020
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 33


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır



 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.