MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 8: TOPLUMSAL MÜCADELEDE MESLEK ODALARI
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 9: EMO ANKARA ŞUBESİ’NİN 42 YILLIK SERÜVENİ
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ELECO'06, 06 ARALIK 2006 TARİHİNDE BURSA'DA BAŞLADI 
Bursa Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Sempozyumu ve Fuarı, “ELECO’2006” 6 –10 Aralık 2006 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir.
 

ELECO‘2006 4. Ulusal Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Sempozyumu BUTTİM Kültür Merkezi‘nde, 6 Aralık 2006 Çarşamba sabahı Bursa Oda Orkestrasının Klasik Müzik dinletisiyle başladı. Dinletinin ardından TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal AKTUĞ açılış konuşmasını yaptı. AKTUĞ, "1986 yılından itibaren her yıl katılımın ve bilimsel düzeyinin artarak geliştiği ELECO ülkemizde olduğu kadar ülkemiz dışında da birçok ülkede tanınan bir Kongre olmuştur. ELECO‘2006‘da Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Mühendisliğinin her çalışma alanında ülkemizin dört bir köşesindeki bilim insanlarınca  hazırlanan özgün bildiriler sunulacaktır. Bilim İnsanları birbiriyle tanışıp, tartışma ortamı buldukları gibi ayrıca kentimizi gezme ve tanıma imkanı da bulacaklardır.  ELECO Sempozyumlarında bizler meslektaşlarımız ile hocalarımızın, ülkemizin geleceği olan genç mühendislerin, araştırmacıların ve öğrencilerimizin buluşmasından büyük mutluluk duyuyoruz." dedi. Erdal Aktuğ, ELECO‘2006 haftasında 2000 civarındaki mühendis mesleklerindeki günceli, geleceği sunumlarla, görsellerle izleme imkanı bulabileceklerini söyledi.

ELECO‘2006 Yürütme Kurulu Başkanı olan İTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan KUNTMAN süreç içerisinde kongrelerin kalitesinin arttığını ve ELECO‘nun bir marka haline geldiğini belirtti. 1999 yılında Marmara Depremine denk gelen bir talihsizlikle başlayan ELECO‘nun 2001 yılında İkiz Kuleler, 2003 yılındaki İstanbul‘daki terör saldırıyla sempozyumlara dışarıdan bilim insanlarını getirmekte zorlanmalarına rağmen uluslararası alanda da bir marka haline gelmesinden duydukları gururu aktardı.

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal B. ULUSALER, "Üç hafta önce İstanbul‘da gerçekleştirdiğimiz Elektrik, Elektronik Bilgisayar Mühendisliği Eğitiminde olduğu gibi bu sempozyumu da yine Üniversitelerimiz ile birlikte düzenlemekteyiz. İki insan arasındaki en kısa mesafe gülümsemekse meslek odamızda üniversitelerimize bir gülümseme mesafesindedir" dedi.

TMMOB II. Başkanı Hüseyin YEŞİL, TMMOB bünyesindeki bu tür konferansların amacına ulaştığını, geçen hafta İstanbul‘daki Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Konferansından sonra Aydın‘da yapılan Jeotermal Konferansı sonunda halkın doğalgaz yerine kendi öz kaynaklarını kullanma talebinin arttığını söyledi. Hüseyin YEŞİL, TMMOB olarak MÜDEK (Mühendislik Değerlendirme Kurulu) üyeliklerinin devam edeceğini, üniversitelerdeki eğitimin kalitesinin artması için çalışacaklarını belirtti. Adnan Menderes Üniversitesi‘nde açılmak istenen Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü ile ilgili Bakanlar Kurulu kararının iptali için Danıştay‘a başvurduklarını Gecekondu Üniversite istemediklerini söyledi.

ELECO‘2006 Fuarı kapsamında; Elektrik üretimi; Enerji üretim sistemleri, Elektrik Çevrimi, Elektrik İletimi, Elektrik dağıtım, kumanda, Koruma, Aydınlatma, Elektrik Elektronik Test Cihazları, Yıldırımdan Korunma, Topraklama ve Paratonerler Elektronik Malzemeler ve Yardımcı Ekipmanlar, Güvenlik sistemleri, Otomasyon sistem ve yazılımları, Hidrolik - Pnömatik Ekipmanları Fabrika Donanımları, Zayıf Akım Sistemleri, Sektörel Yayınlar, Bilgisayar olacaktır.MÜGE KAPSAMINDA AR VE VR TEKNOLOJİLERİ VE UYGULAMALARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

18.04.2019
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2019 BAHAR DÖNEMİ NİSAN AYI PROGRAMI BAŞLIYOR

MÜGE KAPSAMINDA KEŞİF, METRAJ, HAKEDİŞ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

24. DÖNEM GENEL ÜYE TOPLANTISI YAPILDI

MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRİK TESİSLERİNDE AŞIRI GERİLİM VE BUNLARA KARŞI KORUMA SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO BİLİMSEL DERGİ TR DİZİN`DE

EMO ANKARA ŞUBESİ DRAMA TOPLULUĞU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

MÜGE KAPSAMINDA KNX AYDINLATMA OTOMASYONU SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YAPAY ZEKÂ VE FELSEFE SEMİNERİ DÜZENLENDİ

“ENDÜSTRİ 4.0 VE BENZETİM” VE “MAKİNE ÖĞRENMESİ” SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ

ELEKTRİKTE DE TANZİM SATIŞ UYGULAMASI OLSUN!

Okunma Sayısı: 1536


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri