MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO GEBZE VE ABB TARAFINDAN GÜÇ TRAFOLARI VE HARMONİKLER KONULU EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ… 
17.01.2008 tarihinde EMO Gebze eğitim salonunda gerçekleşen GÜÇ TRAFOLARI ve HARMONİKLER konusundaki eğitim seminerine Gebze’de faaliyet gösteren serbest mühendis müşavirlerle beraber İstanbul ve İzmit’te sanayi kuruluşlarında çalışan mühendisler katıldı.
 

Seminer GÜÇ TRAFOLARI ve HARMONİKLER başlıklı iki bölümden oluştu. Seminerin birinci bölümünde konuşan ABB Dağıtım Trafoları Satış Ve Pazarlama Müdürü Kaan Sarıoğlu ABB Trafonun tarihçesini anlatarak satış ve pazarlama aktiviteleri hususunda katılımcılara bilgiler verdi. Kaan Sarıoğlu konuşmasında transformatörlerin imalattan satışa kadar geçirdikleri evrelere de değindi.Sarıoğlu son olarak trafoların kullanım yerleri,işletme ve bakım prosesleri,arızalanma nedenleri ve işletme şartlarında trafolarda ki zorlanmalar konusunda katılımcılara bilgiler vererek EMO Gebze Temsilciliğine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Seminerin ikinci bölümü ABB çözüm ortağı SAN-EL Mühendislik firması tarafından sunuldu.SAN-EL Aktif Filtre Ürün Müdürü Dr.Elektrik Yüksek Mühendisi Özgür Gencer tarafından sunulan bu bölümde katılımcılara Harmonikler ve Etkileri üzerine bilgiler verildi.Özgür Gencer‘in sunumunda Harmonikler neden oluşur,Güç Kalitesizliği:Etkileri Nelerdir,Güç Kalitesi problemlerinin çözümleri,Harmonik problemlerinin çözümleri konularına cevaplar arandı.Harmonikle ilgili standart ve yönetmeliklere de değinen Gencer son olarak katılımcılara Harmoniğin hassas bir konu olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini,çözüm aşamasında da kaliteden ödün vermemelerini söyledi. 

Seminerde soru cevaplı karşılıklı konuşmalarla bilgi alışverişleri sağlandı.

Seminer sonunda bilgi veren EMO Gebze temsilcisi Hayri Yakasız EMO Elektrik Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği olarak eğitim seminerlerine bir yenisini daha eklediklerini ve bu tür seminerlerin bölge sanayisine teknolojik açıdan faydalı olduğunu belirtti. Yakasız Temsilcilik olarak bu tür seminerleri rutin hale getirdiklerini ve farklı konularda yeniden düzenleyeceklerini de sözlerine ekleyerek ABB firmasına katkılarından dolayı teşekkür etti.                                                                        


Çok Okunanlar


İÇ MİMARLAR ODASI AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

DÜZCE DAMLA: BİR DAHA YAŞANMASIN TEMENNİSİ

17 AĞUSTOS DEPREMİNİ YAŞADIK, UNUTMADIK; YAŞAM İÇİN UNUTTURMAYACAĞIZ!…

GÖLCÜK MERKEZLİ DOĞU MARMARA DEPREMİNİN 20 YILI ANMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ,SAAT 03.02`DE DEPREM ANITINA TMMOB KOCAELİ İKK BİRİM TEMSİLCİLERİYLE GÜL BIRAKARAK BİR KEZ DAHA ANDIK.

Okunma Sayısı: 3110


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri