MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ESKİŞEHİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

AİDAT ÖDEME FORMU

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 BİLECİK   ESKİŞEHİR   KÜTAHYA 
 

 
 
 
 
2013 YILI EN AZ ÜCRET TANIMLARI
 

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO ESKİŞEHİR ŞUBESİ TÖRENLE AÇILDI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 41. Olağan Genel Kurulu’nda alınan kararla kurulan Eskişehir Şubesi’nin açılışı 13 Haziran Cuma günü gerçekleştirildi. Açılışın ardından düzenlenen törenle EMO Eskişehir Şubesi’nin Yönetim Kurulu’na mazbatası verildi.
 

EMO Eskişehir Şube binasında gerçekleştirilen açılışta, bina girişindeki "temsilcilik" tabelası "şube" tabelasıyla değiştirildi. Ardından Eskişehir Ticaret Odası Konferans Salonu‘nda yapılan mazbata töreninde açılış konuşmasını yapan EMO Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Levent Egüz, 1973 yılında başlayan temsilcilik hizmetinin 35 yıl sonra şube örgütlenmesi haline gelmiş olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Temsilcilik döneminde bağlı oldukları Ankara Şube‘ye ve temsilcilik çalışmalarına destek olanlara teşekkür eden Egüz, Türkiye‘nin en kalabalık ve dinamik EMO Genç örgütlenmesini oluşturan öğrenci üyeleri ile birlikte önümüzdeki dönemde daha etkin işlere imza atacaklarını kaydetti. Egüz, EMO 41. Olağan Genel Kurulu‘nda alınan karar kapsamında Eskişehir Şubesi‘ne bağlanması kararlaştırılan Kütahya ve Bilecik il temsilciliklerinin daha önce bağlı oldukları Bursa Şubesi‘nin desteğinin de kendileri için önemine değinerek sözlerini tamamladı.

Egüz‘ün ardından kürsüye çıkan EMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aktuğ ise Eskişehir ile temsilcilikleri olduğu dönemdeki gibi yine omuz omuza faaliyet göstereceklerini belirtti.

TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Emir Birgün ise kısa bir konuşma ile Eskişehir Şubesi yöneticilerini kutlayarak, bu şube örgütlülüğünün iki üniversite barındıran Eskişehir kentine ve öğrencilere pek çok katkısının olacağını, bölgenin sorunlarına temas edeceğini söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi adına törene katılan Yönetim Kurulu Başkanı Erman Gölet, "TMMOB‘un gelenekleri ışığında, bizler mesleki alanlarımızdaki birikimlerimizi toplumun çıkarları doğrultusunda kullanarak demokrasi mücadelesi yolunda yürüdük. EMO Genel Merkezi ile İMO Genel Merkezi‘nin bu ortak hedefe yürüyüşlerinde gösterdikleri birlikteliği bizler de EMO Eskişehir Şubesi ile kentimizde göstereceğimize, beraber ilerleyeceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

Başarı dilekleri ile söze başlayan Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kutlu ise "Birlikteliğimize, kentimize, mühendislik camiasına bu oluşumun güç vereceğine, geçmişten gelen birlikteliğimizin artarak süreceğine inanıyoruz. Birlikte karar alma, üretme, yönetme anlayışı çerçevesinde çıktığınız bu yol için sizleri bir kez daha kutluyorum" dedi.

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş, yaklaşık iki yıl önce birlikte çalışmaya başladıkları Eskişehir Temsilciliği ile birçok büyük işin altından kalkmayı başardıklarını kaydetti. Pektaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"12. EEBBM Ulusal Kongresi çalışmalarını başlatırken hem örgütümüzde beklenmedik tarzda çalışmaların yapılması hem de bunun temsilciliğe kaydırılması gerçekten birçok dostumuz tarafından camiada kuşkuyla karşılanmıştı. Bunların başarılı olmama ihtimali üzerinden tartışmalar yürütülmüştü. Ancak burada arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalarla bunu yapılabileceğini gösterdik. Burada en önemli katkıları koyan bir kesim de EMO-Genç üyesi arkadaşların gerek İÇEF olsun gerek 12. EEBBM Ulusal Kongre‘si olsun hiç durmaksızın çalışarak temsilciliği bir arı kovanına çevirdiler ve o kadar güzel şeyler yaptılar ki bize şunu da söylediler elbette sizin deneyimi var ama bizim de dinamizmimiz var ve bizim dinamizmimiz bu örgüt için çok önemli".

Konuşmalardan sonra EMO Yönetim Kurulu Başkanı Musa Çeçen Eskişehir Şubesi‘ne mazbatasını takdim etmek üzere kürsüye geldi. Mazbata tesliminden önce bir konuşma yapan Çeçen, EMO‘nun 14. Şubesi‘nin kuruluşunu ilan etmenin mutluluğu içinde olduklarını belirterek, bugün Eskişehir Şube‘nin kurulumuyla beraber hayata dair, mesleğe dair daha güçlü hissettiklerini kaydetti. Geçmişten bugüne dek Eskişehir Temsilciliğini buraya taşıyan herkesi selamlayan Çeçen, şöyle konuştu:

"14. Şube‘nin önemi büyük, çünkü ülkemiz derin bir kriz sürecinden geçiyor, geniş halk yığınları gittikçe yoksullaşıyor, yoksunlaşıyor. Mesleki alanımızda da özelleştirme, enerji politikalarının bu sürece katkısı ortada. Bu sebeple burada açılmış küçük bir cephe bile mücadelemizin insanlara ulaştırılması açısından önem arz ediyor. Özelleştirme saldırıları son olarak haberleşme ve enerji alanına da girdi. Arz güvenliği ve karanlıktan çıkış için dayatılan dağıtım özelleştirmeleri konusu bugün gündemimizde. Bunlara karşı her türlü demokratik yolla kararlılıkla mücadelemizi omuz omuza sürdüreceğiz. Mesleki çıkarlarımızı kamu çıkarlarının önüne koymadan alanımıza dair her türlü soruna müdahale edeceğiz. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Özelleştirme Karşıtı Platform‘un (ÖKP) kuruluşu yeni dönemdeki mücadele sürecimizin başlangıcıdır.  Tüm bunları topladığımız zaman 14. Şube bu politikaların halka ulaştırılmasında bize büyük ölçüde güç katacaktır. Merkez olarak Şubemize her türlü desteği vereceğimizi belirtmek isterim. Her doğum yeni bir müjdedir, Eskişehir Şube‘nin doğumu da demokratik mücadele sürecine yeni bir müjdedir. 13‘den herhangi bir zarar etmedik ama 14.‘nün doğumundan çok mutluyuz."

Konuşmasının ardından Çeçen, Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu‘nu kürsüye davet ederek, mazbatayı teslim etti. Mazbata tesliminin ardından kısa bir teşekkür konuşması yapan Egüz "Yönetim Kurulumuz adına aldığım bu belge beni duygulandırdı. Bu belgenin alınması ile verilecek hizmetlerin bizlerin göremeyeceği zamanlarda da devam edeceğine inanıyorum" diye konuştu.

Mazbata töreninin ardından söz alan eski Eskişehir temsilcilerinden Hüsamettin Tanatar, bir anısını paylaştı. Tanatar, 1989 yılında bastırdıkları ajandanın üzerine yanlışlıkla "Eskişehir Şubesi" ibaresi düşüldüğünü, bu yüzden Eskişehir‘in 2. kez Şube mertebesine erişmiş sayılması gerektiğini söyledi. Tanatar, proje onaylama hizmeti vermeye başlayan ilk temsilciliğin Eskişehir olduğunu da sözlerine ekledi. Daha sonra verilen açılış kokteyli ile tören tamamlandı.


Çok Okunanlar


ELEKTRİKSEL GÜVENLİK PANELİ DÜZENLENDİ.

ELEKTRİKSEL GÜVENLİK PANELDE MASAYA YATIRILDI. (MİLLİ İRADE GAZETESİ) 21.05.2019

İNSAN HAYATI KIYMETLİ (ESKİŞEHİR`İN SESİ SON HABER-18.05.2019)

HAYATIMIZ KIYMETLİ ( ESKİŞEHİR YENİGÜN-18.05.2019)

Okunma Sayısı: 2776


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri