MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 8: TOPLUMSAL MÜCADELEDE MESLEK ODALARI
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 9: EMO ANKARA ŞUBESİ’NİN 42 YILLIK SERÜVENİ
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 231  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ANKARA`DA EMEK VE MESLEK ÖRGÜTLERİ 1 MAYIS`TA TANDOĞAN`DA BULUŞUYOR 19.04.2019

    

TMMMOB Ankara İKK, KESK Ankara Şubeler Platformu, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, Ankara Tabip Odası, Birleşik Kamu İş ve Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi, Tandoğan Meydanı`nda gerçekleştirilecek 1 Mayıs mitingine çağrı yaptı.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE MÜHENDİSLİK VE ETİK SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 18.04.2019

    

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü`nde okutulan HAS 223 kodlu İş Sağlığı ve Güvenliği dersi kapsamında 18 Nisan 2019 Perşembe günü Hacettepe Üniversitesi`ne Mühendislik ve Etik konulu seminer ile konuk olduk. Yönetim Kurulu Üyemiz Tugay Nar tarafından yapılan TMMOB ve EMO örgütlülüğü hakkında kısa bilgilendirmenin ardından üyemiz Ali Yiğit tarafından Mühendislik ve Etik başlıklı sunum gerçekleştirildi.

1 MAYIS BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ ANKARA’DA KUTLANACAK 18.04.2019

    

1 Mayıs işçilerin, emekçilerin, birlik, mücadele ve dayanışma günü DİSK, KESK, Birleşik Kamu-İş, TMMOB, Ankara Tabip Odası (ATO) ve Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) tarafından Tandoğan Meydanı’nda düzenlenecek miting ile kutlanacak.

MÜGE KAPSAMINDA AR VE VR TEKNOLOJİLERİ VE UYGULAMALARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ 18.04.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) 2019 Bahar Dönemi Nisan ayı programı kapsamında 17 Nisan 2019 Çarşamba günü `AR ve VR Teknolojileri ve Uygulamaları` semineri Elif Çalık tarafından EMO Konferans Salonu’nda düzenlendi.

SON SINIF EMO-GENÇLER İLE IDEF`19 FUARINA GİDİYORUZ 18.04.2019

    

30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihlerinde 14’üncüsü düzenlenecek IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı`na son sınıf EMO-Genç üyelerimizin katılımı ile 3 Mayıs 2019 Cuma günü bir gezi gerçekleştirilecektir. Katılım için öğrenci üyelerimizin haberimizin devamındaki bağlantıdan online kayıt yapmaları gerekmektedir.

ASANSÖR VE ELEKTROMEKANİK TAŞIYICILAR KOMİSYONU TOPLANTISI DÜZENLENDİ 17.04.2019

    

Asansör ve Elektromekanik Taşıyıcılar Komisyonu toplantısı 16 Nisan 2019 Salı günü düzenlendi. Toplantıya, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, EMO Ankara Şubesi Teknik Müdürü Mustafa Öztürk, Teknik Görevli Şenay Karamut, Anadolu Asansörcüler Derneği (ANASDER) ve Asansör-Elektromekanik Taşıyıcılar Komisyonu Başkanı Başkanı Mustafa Demirbağ ile Komisyon üyeleri katıldı.

TENZİL YAŞAR ALPER’İ SAYGIYLA ANIYORUZ 16.04.2019

    

EMO Ankara Şubesi’nde 19. ve 22. Dönemlerde Danışma Kurulu üyeliğinde bulunan ve 16 Nisan 2017 tarihinde yaşamını yitiren üyemiz Tenzil Yaşar Alper’i saygı ve özlemle anıyoruz. 1949 yılında Rize Fındıklı’da dünyaya gelen Alper Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Yaşar Alper’i EMO’ya yaptığı katkılardan dolayı bir kez daha saygıyla anıyoruz.

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİNDE ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 15.04.2019

    

EMO Kayseri İl Temsilciliğinde 12-13-14 Nisan 2019 tarihlerinde üyemiz Seyfettin Yumrukaya tarafından Elektrik SMM eğitimi düzenlendi.

YAPI DENETİM KOMİSYONU ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR 15.04.2019

    

Yapı Denetim Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor. Yapı Denetim Komisyonu üyeleri 11 Nisan 2019 Perşembe günü bir araya gelerek yapı denetim üyelerinin sorunlarını ve bu sorunların çözüm önerilerini tartıştılar.

22. İNTERNET HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ 15.04.2019

    

22. İnternet Haftası (Türkiye’nin İnternet’le tanışmasının 26. yıldönümünde )kapsamında 13 Nisan 2019 Cumartesi günü demokratik kitle örgütlerince hazırlanan “İnternet Yaşamdır” başlıklı İnternet Haftası Bildirgesi kamuoyuna duyuruldu. Etkinliklerin sonundaki forumlarda söz alan katılımcılar İnternet altyapısının yetersizliği, erişim engellemeleri, kişisel verilerin korunması, Türkiye’de 2 yıla yakındır erişime kapalı olan özgür ansiklopedi Vikipedi, özgür yazılım kullanımının aygınlaştırılması, İnternet erişim tarifeleri, İnternet’e erişimde ve paylaşım ağlarının kullanımında yaşanan sorunlara ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdiler.

EMO AKSARAY İL TEMSİLCİLİĞİNDE İÇ TESİSAT TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLENECEK 11.04.2019

    

EMO Aksaray İl Temsilciliği`nde 20-21 Nisan 2019 tarihlerinde temsilcilik hizmet binamızda üyelerimiz Ali GÜNDÜZ ve Soyer ATEŞER eğitmenliğinde iki günlük ücretsiz İç Tesisat Temel Eğitimi düzenlenecektir. Katılmak isteyen üyelerimizinhaberin devamında bulunan bağlantıdan online kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRİK TESİSLERİNDE AŞIRI GERİLİM VE BUNLARA KARŞI KORUMA SEMİNERİ DÜZENLENDİ 11.04.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) 2019 Bahar Dönemi Nisan ayı programı kapsamında 10 Nisan 2019 Çarşamba günü `Elektrik Tesislerinde Aşırı Gerilim ve Bunlara Karşı Koruma` semineri Murat Eraslan tarafından EMO Konferans Salonu’nda düzenlendi.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB`DEN ORTAK 1 MAYIS 2019 AÇIKLAMASI 10.04.2019

    

DİSK-KESK-TMMOB-TTB’nin ortak 1 Mayıs 2019 programı 10 Nisan 2019 tarihinde DİSK Genel Merkezinde gerçekleştirilen bir basın toplantısı ile duyuruldu. Açıklamada “İşçisi, kamu çalışanı, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla dolduracağımız 1 Mayıs meydanlarında nasıl bir memleket istediğimizi kol kola, omuz omuza dile getireceğiz. Bizler, bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler olarak, başta İstanbul Taksim 1 Mayıs alanı olmak üzere ülkenin dört bir yanında 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününde umudumuz ve hasretimiz olan memleketin resmini çizeceğiz” denildi.

ELEKTRONİK İLE ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLERİNİN ASANSÖR ALANINDAKİ MAĞDURİYETİNE SON VERİLDİ 09.04.2019

    

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği`nin yetkili servis ile ilgili 13. Maddesi’nde “Servis teknik sorumlusunun, makina veya elektrik veya elektronik veya elektrik-elektronik veya elektronik ve haberleşme veya mekatronik alanlarında mühendislik/teknoloji fakültelerinin birinden mezun olması gerekir” koşulu getirildi. Böylece elektronik ile elektronik ve haberleşme mühendislerinin asansör işletme ve bakımındaki yetkileri mevzuat üzerinde de tanımlanmış oldu.

EMO BİLİMSEL DERGİ TR DİZİN`DE 09.04.2019

    

Elektronik, bilgisayar, elektrik, kontrol ve biyomedikal mühendisliği alanlarında makalelerin yayımlandığı hakemli dergimiz EMO Bilimsel Dergi, 2017 ve 2018 yılında yayımlanmış olan tüm sayılarıyla beraber ULAKBİM TR Dizin’de yer almaya başladı.

YAPAY ZEKÂ VE FELSEFE SEMİNERİ DÜZENLENDİ 08.04.2019

    

Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO), Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi, ODTÜ Mezunlar Derneği ve Felsefeciler Derneği işbirliği ile 6 Nisan 2019 (Cumartesi) günü ODTÜ MD Vişnelik Tesislerinde, Doç. Dr. Yavuz Adugit ve Doç. Dr. Aziz Zambak tarafından, “Estetik Tufan: İnsansız Dünyaya Doğru` ve `Yapay Zekâ ve Çoklu Tekillikler” seminerleri düzenlendi.

EMO ÇANKIRI VE KASTAMONU İL TEMSİLCİLİĞİ ZİYARET EDİLDİ 08.04.2019

    

EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Utkan Baran, EMO Ankara Şubesi Teknik Müdürü Mustafa Öztürk, 07 Nisan 2019 Pazar günü EMO Çankırı ve EMO Kastamonu İl Temsilciliği’ni ziyaret ettiler.

MÜGE KAPSAMINDA SAHTE ELEKTRONİK MALZEMELER VE TESPİT EDİLMELERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ 04.04.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri (MÜGE) 2019 Bahar Dönemi Nisan ayı programı kapsamında 3 Nisan 2019 Çarşamba günü `Sahte Elektronik Malzemeler ve Tespit Edilmeleri` semineri Önder Şişer tarafından EMO Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

“ENDÜSTRİ 4.0 VE BENZETİM” VE “MAKİNE ÖĞRENMESİ” SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ 02.04.2019

    

Bilgisayar Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve ODTÜ Mezunlar Derneği işbirliği ile 30 Mart 2019 Cumartesi günü ODTÜ MD Vişnelik Tesislerinde, “Endüstri 4.0 ve Benzetim (Simülasyon)” semineri Hasan Kolyoncu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysi İşler; “Makine Öğrenmesi” semineri ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof Dr. Ferda Nur Alpaslan tarafından düzenlendi.

KİRAMİ REFİA ALEMDAROĞLU ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME YAPILDI 01.04.2019

    

Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi’nde eğitim gören bir grup öğrenci fizik dersi projeleri kapsamında, 01 Nisan 2019 tarihinde Şubemize gelerek elektrikli ev aletleri ile ilgili Şubemiz Teknik Müdürü Mustafa Öztürk ile görüştü. Elektrikli ev aletlerinin güçleri, günlük tüketimleri ve enerji verimliliği konularında bilgilendirme yapan Öztürk öğrencilerin konu ile ilgili sorularını da cevapladı.

 


MÜGE KAPSAMINDA AR VE VR TEKNOLOJİLERİ VE UYGULAMALARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

18.04.2019
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2019 BAHAR DÖNEMİ NİSAN AYI PROGRAMI BAŞLIYOR

MÜGE KAPSAMINDA KEŞİF, METRAJ, HAKEDİŞ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

24. DÖNEM GENEL ÜYE TOPLANTISI YAPILDI

MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRİK TESİSLERİNDE AŞIRI GERİLİM VE BUNLARA KARŞI KORUMA SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO BİLİMSEL DERGİ TR DİZİN`DE

EMO ANKARA ŞUBESİ DRAMA TOPLULUĞU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

MÜGE KAPSAMINDA KNX AYDINLATMA OTOMASYONU SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YAPAY ZEKÂ VE FELSEFE SEMİNERİ DÜZENLENDİ

“ENDÜSTRİ 4.0 VE BENZETİM” VE “MAKİNE ÖĞRENMESİ” SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ

ELEKTRİKTE DE TANZİM SATIŞ UYGULAMASI OLSUN!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri