MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 104  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ENERJİ SÖYLEŞİSİ: ENERJİ DEPOLAMA PAZARI VE ŞEBEKE DÜZEYİNDE ENERJİ DEPOLAMA TEKNİKLERİ 22.05.2019

    

22 Mayıs 2019 tarihinde Doç. Dr. Muhsin Mazman`ın katılımıyla yapılacak olan sunumun başlığı; `Enerji depolama sistemlerinin mevcut durumu, pazarı ve gelecek beklentileri; yenilenebilir enerji ve şebeke uygulamaları`

`KIDEM TAZMİNATI, BES VE EKONOMİK KRİZ` ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 21.05.2019

    

Kıdem Tazminatı, BES, Ekonomik kriz başlıklı etkinliğimiz M. Hakan Koçak`ın katılımıyla 18 Mayıs 2019 günü gerçekleşti. Kıdem tazminatı ve BES uygulamalarının kısa tarihi ile başlayan etkinlik konuşmaların ardından soru ve cavap şeklinde devam etti.

ÜCRETLİ ÇALIŞAN VE İŞSİZ MÜHENDİSLER BULUŞUYOR 15.05.2019

    

BES ve Kıdem Tazminatı Fonunu tartışmak üzere 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü buluşuyoruz. Yeniden gündeme gelen BES ve Kıdem Tazminatı Fonunun mühendislerin çalışma hayatına etkilerini tartışmak üzere Sosyolog M. Hakan Koçak`ın katılımıyla 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 14.00`da Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde bir araya geliyoruz.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: SOMA İÇİN ADALET İSTİYORUZ 14.05.2019

    

DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin çağrısıyla Kadıköy İskele Meydanı’nda 2014 yılında Soma’da 301 maden işçisinin yaşamını yitirdiği katliamın 5’inci yıldönümünde basın açıklaması gerçekleştirdik.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ`NDE GENÇ MESLEKTAŞ ADAYLARIMIZLA BULUŞTUK 10.05.2019

    

İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından 10 Mayıs 2019 Cuma günü düzenlenen etkinlikte, öğrenciler ile meslek odaları bir araya geldi. Çok sayıda öğrencinin EMO Genç`e üye olduğu etkinliğe şubemiz adına yönetim kurulu üyesi Beyza Metin katıldı.

SAMSUN’DA “19 MAYIS 1919’DAN 6 MAYIS 1972’YE” PANELİ YAPILDI 09.05.2019

    

1997 yılında Samsun`da yapılan Koordinasyon Kurulu toplantısı dönüşünde geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamını yitiren EMO Adana Şube 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tevfik Okumuş, Yazman ve Şube Müdürü İbrahim Atalı, Sayman Celal Polat ile EMO Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Aysan anısına 5 Mayıs 2019`da Samsun`da panel düzenledi. Panele Şubemiz YK Başkanı Erol Celepsoy ve YK üyelerimiz F. Kemal Özoğuz, Erhan Karaçay ve Mazlum Kaplan katılım sağladı.

NURİ CINGILLIOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK. 05.05.2019

    

Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 06-10 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen Bilim Fuarı ve Kariyer Günleri`ne Şubemiz Sayman Üyesi Mustafa Aydın katıldı.

AYDINLATMA SEMİNERLERİNİN BEŞİNCİSİ NESNELERİN İNTERNETİ KONUSU İLE ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 03.05.2019

    

Şubemiz tarafından düzenlenen Aydınlatma Seminerlerinin beşincisi Nesnelerin İnterneti, Konutlar ve Yeni Nesil Aydınlatma Çözümleri konusuyla Dr. Emre Erkin sunumuyla gerçekleştirildi.

ENERJİ SÖYLEŞİSİ: ENDÜSTRİYEL TESİSLERDEKİ ENERJİ SİSTEMLERİNE VERİMLİLİK ANLAMINDA GENEL BAKIŞ 03.05.2019

    

Şubemizin düzenleyeceği Enerji Söyleşisi ,`` Endüstriyel tesislerdeki enerji sistemlerine verimlilik anlamında genel bakış`` konusu ile 08 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 19.00`da Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapılacaktır. Elektrik Mühendisi Levent Kılıç tarafından yapılacak söyleşi bilgileri ve ayrıntıları duyurumuzun devamındadır.

1 MAYIS’TA YÜZ BİNLERLE ALANDAYDIK 02.05.2019

    

DİSK-KESK-TMMOB-TTB’nin düzenlediği ‘1 Mayıs Emeğin Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde TMMOB korteji içinde şubemiz pankartı arkasında yer alan üyelerimiz saat 12.00’de Bakırköy Dikilitaş’ta bir araya gelip buradan hareketle 1 Mayıs kutlama alanına yürüdü.

FPGA VE VERİLOG DONANIM TANIMLAMA DİLİNE GİRİŞ EĞİTİMİ ŞUBEMİZDE BAŞLADI 29.04.2019

    

Mühendislik Geliştirme Eğitimleri kapsamında, FPGA ve Verilog Donanım Tanımlama Diline Giriş Eğitimi 27 Nisan 2019 günü Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim ve Konferans Salonunda başladı. 4 Mayıs 2019 tarihine kadar sürecek eğitim Elektronik Mühendisi Tuba Ayhan tarafından veriliyor.

KADIKÖY TARİH VE KÜLTÜR GEZİSİ 27 NİSAN`DA YAPILDI 29.04.2019

    

Şubemiz tarafından düzenlenen Kadıköy`e tarih ve kültür gezisi 27 Nisan 2019 Cumartesi günü 92 üyemizin katılımıyla yapıldı. Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği gezinin rehberliğini Şubemiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakkı Kaya Ocakaçan yaptı.

NÜKLEER KABUS TÜRKİYE’YE İTHAL EDİLEMEZ 26.04.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun, Çernobil Nükleer Felaketi’nin 33. Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, nükleer santralların tehlikelerine dikkat çekilerek, Türkiye’nin pahalı, riskli, kirli ve dışa bağımlı nükleer santrallara ihtiyacı olmadığı vurgulandı. Mersin, Sinop ve İğneada’da kurulması planlanan nükleer santral projelerinin derhal durdurulması istenen açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ GES SEMİNERİ ŞİŞLİ(PERPA) TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 25.04.2019

    

Şubemiz Şişli Temsilciliği tarafından 2019 Nisan ayı ücretsiz teknik seminerleri kapsamında Küçük Ölçekli GES semineri 18 Nisan 2019 Perşembe günü Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda yapıldı. Elektrik-Elektronik Mühendisi Hamdi Cihat Kılıçer ve Maden Mühendisi Numan Aksoy tarafından verilen seminere 49 üyemiz katıldı.

AYDINLATMA SEMİNERLERİ-5: NESNELERİN İNTERNETİ, KONUTLAR VE YENİ NESİL AYDINLATMA ÇÖZÜMLERİ 25.04.2019

    

Şubemizin düzenlediği Aydınlatma Seminerlerinin beşincisi, `Nesnelerin İnterneti, Konutlar ve Yeni Nesil Aydınlatma Çözümleri` konusu ile 2 Mayıs 2019 Perşembe saat 19.00`da Şubemiz Alaettin Anahtarcı - K. Tülin Aydın Eğitim Merkezinde yapılacaktır. Elektrik Mühendisi Dr. Emre Erkin tarafından verilecek seminer bilgileri ve ayrıntıları duyurumuzun devamındadır.

9. ULUSLARARASI %100 YENİLENEBİLİR ENERJİ KONFERANSI BAŞLADI 24.04.2019

    

9. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı IRENEC 2019, `Yeryüzünde Yenilenebilir Enerji ile Yeni Bir Yaşam Kuruluyor` teması ile 24 Nisan 2019 tarihinde Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezinde başladı. 26 Nisan tarihine kadar sürecek etkinlikte EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek açılış konuşması yaptı.

SRİ LANKA`DA MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRISINDA; 359 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 24.04.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi üyesi 34 yaşındaki Elektrik Elektronik Mühendisi Serhan Selçuk Nariçi ve 27 yaşındaki İnşaat Mühendisi Yiğit Çavuş`un olduğunu derin üzüntü ile öğrendik. Kendisinden olmayan herkesi gözünü kırpmadan öldürmeyi hak sayan zihniyetleri ve bu canavarlığı lanetliyoruz. Üyemiz Elektrik Elektronik Mühendisi Serhan Selçuk Nariçi ve İnşaat Mühendisi Yiğit Çavuş’un ailelerine, sevenlerine, TMMOB, EMO örgütlülüğüne baş sağlığı diliyoruz.

NANOTEKNOLOJİ SEMİNERİ 20 NİSAN TARİHİNDE ŞUBEMİZDE YAPILDI 22.04.2019

    

Şubemizin düzenlediği Nanoteknoloji Semineri, 20 Nisan 2019 tarihinde Şubemiz Alaettin Anahtarcı- K. Tülin Aydın Eğitim Salonunda yapıldı. Dr. Bülent Aslan tarafından verilen semineri Şube üye ve yöneticilerimiz ilgiyle izlediler. Seminerin ardından Dr. Bülent Aslan`a teşekkür plaketi Şubemiz Sosyal İşler Komisyonu Raportörü Demir Gürsoytrak tarafından verildi.

BASIN AÇIKLAMASI: HALKIN İRADESİNE SAYGI, SEÇME VE SEÇİLME HAKKINA SAYGI VE İSTANBUL`A SAYGI 17.04.2019

    

DİSK-KESK-TMMOB-TTB`nin çağrısıyla biraraya gelen sendika, meslek örgütü ve demokratik kitle örgütlerinin katılımıyla yerel seçimler sonrası yaşanan sürece ilişkin `Halkın İradesine Saygı, Seçme ve Seçilme Hakkına Saygı ve İstanbul`a Saygı` temalı basın açıklaması 17 Nisan 2019 tarihinde Çağlayan Adliyesi önünde yapıldı. Şubemiz üye ve yöneticilerinin de katıldığı basın açıklaması DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu tarafından okundu.

KEŞİF VE HAKEDİŞ HAZIRLAMA SEMİNERİ ŞİŞLİ TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI 17.04.2019

    

Şubemiz Şişli Temsilciliği tarafından 2019 Nisan ayı içerisinde ücretsiz teknik seminerleri kapsamında Keşif ve Hakediş Hazırlama semineri 16 Nisan 2019 tarihinde Perpa Eğitim ve Konferans Salonunda yapıldı. Elektrik Mühendisi üyemiz Erkan Solmaz tarafından verilen seminere 75 üyemiz katıldı. Bir sonraki seminer konusu olan Küçük Ölçekli GES semineri 18 Nisan 2019 tarihinde yapılacaktır.

 


ÇAĞDAŞ ETİK SORUNLAR KONULU PROGRAMLAR`IN İKİNCİSİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

22.04.2019
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri