MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 19

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 82  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

YAPEX YAPI FUARINA KATILDIK 31.10.2011

    

Yapı ve İnşaat Sektörünün 27-30 Ekim`de Antalya`da buluştuğu Antalya Expo Center’da düzenlenen ve Sektörde faaliyet gösteren 300 firmanın katıldığı Yapex Yapı Fuarında, EMO Antalya Şubesi olarak EMO yayınlarıyla tanıtım standımızda yer aldık.Fuar boyunca üyelerimizin, AÜ ve SDÜ EMO-Genç üyelerimizin ve halkımızın yoğun ilgisi ile karşılaşıldığı, Fuarın 2. ve 3. gününde ise EMO Antalya Şubesi olarak Fuar alanında uzmanlık alanlarımızdan hareketle, kent ve kentlinin sorunlarını tartışmak,bilgilendirmek üzere görüş ve çözüm önerilerini halk ve üyelerimizle paylaşıldığı üyelerimize ve halkımıza yönelik 4 sunum gerçekleştirildi. İlk sunum Elektrik Mühendisi Burak İNCEKARA tarafından `Sürücülerle Enerji Verimliliği`, Elektrik Mühendisi Bülent ERDOĞAN tarafından `Akıllı Ev ve Aydınlatma Sistemleri`, fuarın 3. gününde Elektrik Mühendisi M. Alpay KOZOK tarafından da `Evler ve Yeşil Binalarda Enerji Verimliliği` ve `Otellerde ve Binalarda Enerji Verimliliği` konularında sunum gerçekleştirildi.

ATSO FOTOVOLTAİK GÜNEŞ KENT SEMİNERİ 28.10.2011

    

26 Ekim 2011 tarihinde Şube Başkanı Yardımcısı İbrahim KÜCÜ`nün de katıldığı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası`nın organizasyonuyla gerçekleşen Fotovoltaik Güneş Kent Seminerinde Şube üyemiz Şaban Tat`da Oda görüşlerimiz ve güneş enerjisi çalışmalarımız hakkında katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI`NI KUTLUYORUZ 28.10.2011

    

Büyük milletimizin 88. Cumhuriyet Bayramını kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O`nun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet duygularımızla anar, saygılarımızı sunarız.

AÇIK ŞALT SAHALARINDA KULLANILAN TRAFO BUŞİNGİ, KESİCİ,AKIM-GERİLİM TRAFOLARI VE AYIRICI İZOLATÖRLERİ İLE İLETİM VE DAĞITIM HATLARINDA KULLANILAN İZOLATÖRLERİNİN BAKIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ 26.10.2011

    

Şubemiz ve Kanada`lı CSL firması işbirliği ile25 Ekim 2011 Salı günü saat:17:30`da açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN’ in yaptığı, açık şalt sahalarında kullanılan trafo buşingi,kesici,akım-gerilim trafoları ve ayırıcı izolatörleri, bara taşıyıcı mesnetlerde kullanılan izolatörler ile iletim ve dağıtım hatlarında kullanılan izolatörlerinin kirlenmesi sonucu meydana gelen atlamalar nedeniyle oluşan geçici açmalar ve kaçak akım nedeniyle oluşan kayıpların v.b problemlerin önlenmesinde kullanılan teknolojinin sağladığı Teknik ve Ekonomik faydalarının anlatıldığı seminer Şubemizde düzenlendi. 62 üyemizin katıldığı seminer firma sahibi “Faisal Huda” tarafından sunuldu.

VAN’A YARDIM KAMPANYASI 26.10.2011

    

Van `da 23 Ekim 2011 Pazar günü 7,2 şiddetinde meydana gelen ve yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği, binlerce vatandaşımızın mağdur olduğu deprem nedeniyle depremzedeler için yardım kampanyası başlatılmıştır. Depremden sağ kurtulanların ihtiyacı olan çadır, battaniye, kışlık giysi,çocuk maması,çocuk bezi vb. için TMMOB tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Van’a yardım etmek isteyenler EMO Antalya Şubesi’ne dağıtım kolaylığı açısından aynı cins malzemeleri aynı paket içerisine koyarak getirebilirler. Toplanan malzemeler TMMOB Antalya İKK tarafından TMMOB Van İKK’ya gönderilecektir.

UPS TEKNOLOJİLERİ VE SON YENİLİKLERİ KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ 24.10.2011

    

Şubemiz ve Enel firması işbirliği ile 22 Ekim 2011 Cumartesi günü saat:13:30`da açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Üyesi Cemal KAFA’ nın yaptığı, UPS teknolojileri ve son yenilikleri konulu seminer Şubemizde düzenlendi. 40 üyemizin katıldığı seminer Elektronik Mühendisi Tuğba DEMİREL ve Elektrik Mühendisi Ali ÖZDEMİR tarafından sunuldu.

ŞUBEMİZ`İN OLAĞAN 5. DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 24.10.2011

    

22 Ekim 2011 tarihinde 42. Dönem Denetleme Kurulu olağan 5. denetlemelerini Şubemizde gerçekleştirdi ve Şubemizin denetlemesi başarıyla tamamlandı.

AÜ ÖĞRENCİLERİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ 21.10.2011

    

2011-2012 eğitim-öğretim yılına başlayan Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencileri ile 20 Ekim 2011 Perşembe günü Şubemiz’ de tanışma toplantı gerçekleştirildi.Şube Başkanı İlhan METİN öğrencilere, EMO-GENÇ ve EMO’ nun tanımından ve amaçlarından bahsederek EMO-Genç komisyonunda görev alarak çalışmalara katılmalarının gerek EMO örgütlülüğü ve gerekse mesleki anlamda önemine değindi. Metin, Üniversite hayatı süresinde her konuda Şubemiz ile iletişim halinde olmalarının ve taleplerini iletmelerinin, mühendis olarak çalışma hayatlarında da bu birlikteliğin devam etmesinin gerekliliğini vurguladı.

ANTALYA MESLEK ODALARI EŞGÜDÜM KURULU TERÖRÜ LANETLE KINADI 19.10.2011

    

Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu Hakkari’de meydana gelen terör olayları ile ilgili 19 Ekim 2011 Çarşamba günü Antalya Kışlahan Oteli önünde basın açıklaması yaptı. Antalya Meslek Odaları olarak terör saldırılarını şiddetle ve nefretle kınıyor, aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygı ile eğiliyor, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

İLHAN METİN KANAL VIP TV’ DE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU 12.10.2011

    

Şube Başkanı İlhan METİN 11 Ekim 2011 Salı günü kanal VIP TV’ de, Elektrik Dağıtım Özelleştirmeleri, elektrikte kayıp-kaçak, Yenilenebilir enerji kaynakları, güneş enerjisi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği taslağı konularında görüşlerini kamu oyuyla paylaştı.

EMO-GENÇ TANITIM STANDI AÇILDI 12.10.2011

    

2011-2012 eğitim-öğretim yılına başlayan Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümü öğrencilerine yönelik 11-12 Ekim 2011tarihlerinde EMO ve EMO-Genç tanıtım masası oluşturuldu. Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi`nde açılan stantda öğrencilere EMO, EMO-Genç ve EMO Antalya Şubesi çalışmaları ayrıca elektrik-elektronik mühendisliği çalışma alanları hakkında bilgilendirme yapıldı.

CEBİT BİLİŞİM 2011 FUARI`NA KATILDIK 10.10.2011

    

EMO Antalya Şubesi Üyeleri ve AÜ ve SDÜ EMO-Genç üyeleri 6-9 Ekim 2011 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilen, Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia fuarını ziyaret etti. 4 gün boyunca 121.349 ziyaretçi ve 1078 firmanın katıldığı fuara, üyelerimiz 08 Ekim gecesi Şube önünden hareket eden otobüs ile 09 Ekim 2010 tarihinde fuarı gezdiler ve aynı gece de Antalya’ya döndüler.

ON BİNLER “8 EKİM MİTİNGİ”NDE BULUŞTU 10.10.2011

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısını yaptığı , `Tüm temel haklarımız için insanca yaşam , Eşit, Özgür, Demokratik Bir Türkiye!` mitingi Şube Yönetim Kurulumuz, üyelerimiz, Türkiye’nin dört bir yanından gelen mühendis, mimar ve şehir plancıların ve yurttaşların katılımı ile 8 Ekim’de Ankara‘da gerçekleşti.08 Ekim 2011 Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren TMMOB’ye bağlı 23 odanın pankartları altında Ankara Tren Garı’nda toplanmaya başlayan mühendis, mimar ve şehir plancıları, Odamızın üyeleri ve öğrenci üyelerimiz de mitinge destek vererek sorunlarını bir kez daha yüksek sesle dile getirmişler ve taşıdıkları dövizlerle meslek alanları üzerinden Türkiye’nin sorunlarına dikkat çektiler.

İŞYERİ TEMSİLCİLERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI 07.10.2011

    

Şubemiz İş Yeri Temsilcileri toplantısının dördüncüsü 08 Ekim 2011 Perşembe tarihinde saat:18:000’da Şubemizde gerçekleştirildi. Toplantıya İş Yeri Temsilcilerimizden; Murat YARDIMSEVER (Büyükşehir Belediyesi), Ahmet ŞAFAK (İller Bankası), Erol YALÇIN (Türk Telekom A.Ş.), Bayram ÇİFCİ (Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.), Kadir BAŞÇİÇEK (Akdeniz Üniversitesi), Onur BIYIKLI (TEİAŞ 19. İletim Tesis Müdürlüğü) katılırken Şubemizden;Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, Şube Yönetim Kurulu Yazmanı Murat SÖNMEZ ve Şube Yönetim Kurulu Saymanı Aygün ÖZEN yer aldılar.Şube Başkanı İlhan METİN’ in açılış konuşmasında 9. Çalışma Dönemi içerisinde yapılan MİSEM eğitimleri, Şubemiz ve firmalar işbirliği neticesinde düzenlenen teknik bilgilendirme eğitimleri, sosyal etkinliklerden ve diğer Şube çalışmaları hakkında bilgilendirmenin ardından, üye olmayanların Oda üyesi olmasına yönelik ve üyelerimizim emo uzantılı e-mail adresi kullanmalarına yönelik çalışmaların önemine değinerek, 08 Ekim 2011 Cumartesi günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan “Emek, Barış, Demokrasi, Bağımsızlık Mitingi” hakkında bilgilendirme bulundu.İş Yeri Temsilcilerimiz, Temsilciliklerinde çalışan üyelerimizin genel olarak Şube çalışmalarında memnun olduklarını ifade ettikleri toplantı talep ve temenniler ile tamamlandı.

HASTANELERE, OKULLARA, KIRSALA KATMERLİ ZAM 03.10.2011

    

EMO Yönetim Kurulu 1 Ekim 2011 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile elektrik zamlarını değerlendirdi. Okul, hastane, sosyal ve kültürel alanlar için uygulanan tarifeye konutlara yapılan zammın neredeyse 2 katı zam yapıldığının belirtildiği açıklamada, yeni elektrik tarifesiyle kamu yararına uygulanan tüm sübvansiyonlara son verildiği kaydedildi. “Buna karşın özelleştirilen dağıtım şirketlerine yeni kaynaklar yaratılırken, henüz devredilmemiş dağıtım kuruluşlarının ihalesine girip ihale bedelini ödemekte zorlanan şirketlere vatandaşlardan tahsil edilecek tarife garantisiyle kredi bulma olanağı sağlanmaya çalışılıyor” denilen açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

YENİ ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 29.09.2011

    

Şubemize 2010 ve 2011 yıllarında kayıt yaptıran Odamızın yeni üyeleri ile 28 Eylül 2011 Çarşamba günü saat 18.00’da Şubemiz’de bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Odamıza yeni kayıt olmuş üyelerimizin yanı sıra EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN, EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ, EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Murat SÖNMEZ, EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Aygün ÖZEN ve EMO Antalya Şubesi Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Sefa ŞENGÖK katıldılar.Metin toplantıda, yeni üyelere Şube çalışmaları, eğitimler, sosyal etkinlikler konusunda bilgiler vermesinin ardından TMMOB ve EMO örgütlülüğü hakkında genel bilgiler aktardı. Yeni üyelerimiz, iş bulma sürecinde yaşadıkları sıkıntılar aktarırken, bu sıkıntıların çözümü ve iş bulma süreçlerinde Şubenin yaptığı yardımlardan, bu yönde ki çalışmalardan ayrıca sosyal ve mesleki alanlarda yapılan faaliyetlerden memnun olduklarını ifade ettiler.Toplantı dilek ve temenniler ile tamamlandı.

8 EKİM’DE `SOKAK MECLİSİNE ÇAĞRI` 28.09.2011

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, `Tüm temel haklarımız için insanca yaşamı savunuyor, Eşit, Özgür, Demokratik Bir Türkiye İstiyoruz!` başlığı ile 8 Ekim’de Ankara‘da toplanacak `Sokak Meclisi`ne çağrı amacıyla 27 Eylül 2011 Salı günü basın açıklaması Antalya Kışlahan Oteli önünde TMMOB Antalya İKK Sekreteri Vahap Tuncer tarafından yapıldı.

LED TÜP ÜRÜNLERİN SEÇİMİ, GÜVENLİ VE ETKİN KULLANIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ 26.09.2011

    

Şubemiz seminer salonunda 24 Eylül 2011 Cumartesi günü saat:13:30`da açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN’ in yaptığı Şubemiz ve Odsel Elektronik ve Berkmen Aydınlatma işbirliği ile LED tüp ürünlerin seçimi, güvenli ve etkin kullanımı hakkında detaylı teknik bilgilerin paylaşıldığı seminer Şubemizde düzenlendi.56 Üyemizin katıldığı seminer de; Genel Aydınlatmada LED Tüp uygulamaları, Floresan armatürler ve LED Tüplere uygunluğu, LED Tüp tercihinde dikkat edilmesi gereken teknik hususlar, LED Tüplerle ilgili uluslararası ve TSE mevzuatları, LED Aydınlatma Armatürü verimlilik hesapları ve yatırım amortisman modelleri konuları Elektrik-Elektronik Mühendisi Can ÇAYCI tarafından üyelerimize sunuldu.

ÜYELERİMİZLE DEMRE ÜÇAĞIZ’DA MAVİ YOLCULUK 26.09.2011

    

25 Eylül 2011 Pazar günü üyelerimiz ve ailelerinin’ de katıldığı yaklaşık 100 kişilik bir grupla Antalya`ya 170 km olan Demre Üçağız Köyü’ nden başlayan Akvaryum Koyu, Tersane Koyu, Batık Şehir, Korsan Mağara, Gökkaya Koyu, Burç Koyu ve Simena (Kale Köyü) tarihi kalıntılar ve doğal güzelliklerin arasında yapılan yat turunda bir araya geldik. İki yatla çıktığımız gezinti, koylarda verilen yüzme ve dinlenme molası ile eğlenceli saatlerin yaşandığı mavi yolculuk tamamlandı.

PARLAYICI VE PATLAYICI ORTAMLARDA GÜVENLİK SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ 26.09.2011

    

Elektrik, Jeoloji, Kimya, Maden, Petrol ve Çevre mühendisleri odalarının ortaklaşa düzenlediği Parlayıcı ve Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik (ATEX) Sempozyumu 22-24 Eylül 2011 tarihlerinde Ankara’da yapıldı. EMO`nun sekretaryasını yürüttüğü sempozyumun açılışında, Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Murat Yapıcı, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, MKE’den Ahmet Erol Abdullahoğlu, TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vehbi Günan ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu konuştu.

 


BAŞKAN YARDIMCIMIZ KANAL ANTALYA`YA CANLI YAYIN KONUĞU OLDU!

03.04.2019
 


Çok Okunanlar


ÜYELERİMİZLE DEMRE ÜÇAĞIZ’DA MAVİ YOLCULUKDA BULUŞTUK

ŞUBEMİZDE ENERJİ NAKİL HATLARI (36 KV`A KADAR) PROJE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

`ŞİDDETSİZ İLETİŞİM` SEMİNERİ ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ

YAPI VE TESİSLERDE YILDIRIMDAN KORUNMA VE AG PARAFUDR TASARIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YEKSEM YÜRÜTME KURULU 7.TOPLANTISI YAPILDI

ATSO 24.GRUP MESLEK KOMİTESİ`NE ZİYARET

ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE 7`Sİ ELEKTRİK FATURASINA GİDİYOR… (01 TEMMUZ 2019)

UÇANSU ŞELALESİNDE DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞALIM!

ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE 7`Sİ ELEKTRİK FATURASINA GİDİYOR (SÖZCÜ-02.07.2019)

YILLIK ELEKTRİK ZAMMI YÜZDE 42 YE ULAŞTI (ANTALYA SON HABER-03.07.2019)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri