MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 19

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 79  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

PROJE ONAYI VE TESİS KABULÜ KAMU GÖREVİDİR PİYASALAŞTIRILAMAZ 30.05.2011

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 42. Dönem Yönetim Kurulu, dağıtım kuruluşlarının özelleştirilmesinin ardından dağıtım tesislerinin projelendirilmesi, kontrol ve kabulüne ilişkin yaşanan karmaşa ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, bu işin bir kamusal hizmet olduğu ve yetkinin Enerji Bakanlığı`na ait olduğu vurgulanarak, yanlış uygulamalardan geri adım atılması istenirken, halkın daha fazla mağdur edilmemesi uyarısında bulunuldu. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ 29.05.2011

    

Şubemizde 27-28-29 Mayıs 2011 tarihlerinde 17 Üyemizin katılımıyla MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi düzenlendi.Açılış konuşmasını Şube Yazmanı Murat SÖNMEZ’in yaptığı 3 günlük seminerde ; Topraklama Hakkında Genel Bilgiler, Tehlike Sınırları, Toprak Geçiş Direnci, Topraklayıcılar, Ölçmeler, Alçak Gerilim Tesislerinde Topraklama, Yüksek Gerilim Tesislerinde Topraklama,Tasarım, Topraklamaların birleştirilmesi, Y.G. Topraklamaları ve İletişim Tesisleri, Aşırı Gerilimlerde topraklamanın önemi, Aşırı Gerilimlere karşı önlemler, Uygulama ve Ölçme Uygulaması konularında Elektrik Mühendisi Hasan AKTAŞ’ın yapmış olduğu sunum, seminerin son günü Adem Tolunay Anadolu Lisesi yanında bulunan AKDENİZ Elektrik Dağıtım A.Ş.‘ye ait Trafo Merkezinde ki uygulamalı eğitimin ardından yapılan sınavla eğitim tamamlandı.

SERVET SOLMAZ`I SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK 23.05.2011

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Muhasebe Görevlisi, Çalışma Arkadaşımız Servet Solmaz`ı son yolculuğuna, 22 Mayıs 2011 tarihinde uğurladık. Görevli olarak gittiği Antalya`da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Solmaz`a ailesi, arkadaşları ve sevenleri, Antalya Konyaaltı Uncalı Mezarlığı`nda gerçekleştirilen törenle veda etti.

ODAMIZ MUHASEBE GÖREVLİSİ SERVET SOLMAZ‘I KAYBETTİK 21.05.2011

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Genel Merkezi`nden 1997 yılından beri Muhasebe Bölümü`nde hizmet üreten çalışanımız Servet Solmaz`ı görevli olarak gittiği Antalya`da geçirdiği trafik kazasında kaybettik. Solmaz, yarın (22 Mayıs 2011) öğlen Antalya Konyaaltı`nda Uncalı Camii`nde kılınacak cenaze namazının ardından Uncalı Mezarlığı`nda sonsuzluğa uğurlanacak. Ailesine, arkadaşlarına ve EMO Camiası`na başsağlığı dileriz.

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ PROJE HAZIRLAMA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ 20.05.2011

    

Şubemizde 17-18 Mayıs 2011 tarihlerinde MİSEM kapsamında, 03 Aralık 2003 tarih ve 25305 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan `Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliği` kapsamında kuvvet, aydınlatma, reaktif güç kompanzasyonu tesisleri, koruma, haberleşme, yangın haber verme, güvenlik ve benzeri sistemlerin teknik gereksinimlere uygun projelendirilmesini sağlanması amaçlandığı Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Eğitimi Elektrik Mühendisi Ali GÜNDÜZ’ün sunumu ve 17 üyemizin katılımıyla düzenlendi.

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI`NI KUTLUYORUZ. 19.05.2011

    

Kurtuluş mücadelemizin meşalesi olan bu özel günün 92`inci yıl dönümünde, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı`nı kutluyoruz.Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ON BİNLER “TMMOB MİTİNGİ”NDE BULUŞTU 16.05.2011

    

Şube Yönetim Kurulumuz, üyelerimiz, Türkiye’nin dört bir yanından gelen mühendis, mimar ve şehir plancıları, `Haklarımız, geleceğimiz, halkımız, ülkemiz için söyleyecek sözümüz var” çağrısıyla Ankara Sıhhiye Meydanı’nda buluştu. Binlerce kişinin katıldığı miting büyük bir coşkuyla geçti. 15 Mayıs Pazar günü sabah saatlerinden itibaren TMMOB’ye bağlı 23 odanın pankartları altında Tren Garı’nda toplanmaya başlayan mühendis, mimar ve şehir plancıları taşıdıkları dövizlerle meslek alanları üzerinden Türkiye’nin sorunlarına dikkat çektiler. Bandista’nın müzikleri eşliğinde mitingi alanına giren coşkulu kalabalık, sloganlarla “Eşitlik, özgürlük, bağımsızlık, demokrasi ve bir arada yaşama” taleplerini dile getirdi. DİSK, KESK, TTB, emek-meslek örgütleri, siyasi partiler, demokratik kitle örgütlerinin de destek verdiği miting, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı’nın konuşmasının ardından Sevinç Eratalay konseriyle sona erdi.

“YAPI VE DENETİM ÇALIŞTAYI” DÜZENLENDİ. 16.05.2011

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası , TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası , TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası, TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve TMMOB Mimarlar Odası Antalya Şubeleri birlikteliğiyle düzenlenen Yapı Denetim mevzuatı, işleyişi, uygulamaları ve sorunları ile çözüm yollarının arandığı çalıştaya 165 kişi katıldı. 17 Ağustos, 12 Kasım 1999 Doğu Marmara Depremleri sonrası Türkiye’de Yapı Denetimin gelişimi, 11 Mart 2011 Japonya Depreminin etkileri, Yapı Denetim Yasasının ve Yönetmeliği’nin getirdikleri, Yapı Denetim Yasa Taslağı, 7 Ağustos 2010 tarihli Resmi Gazete`de yayımlanan `Yapı Denetim Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik` gereği 1 Ocak 2011 tarihi itibariyle Yapı Denetim Kanunu 81 ilde uygulanmaya başlanması, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin ilgili taraflarca birlikte 14 Mayıs 2011 Cumartesi günü tartışıldı.Çalıştayın detaylarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ANTALYA DEMOKRASİ KURULTAYI YAPILDI 14.05.2011

    

TMMOB Antalya Yerel Demokrasi Kurultayı 13 Mayıs 2011 Cuma günü Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi`nde yapıldı. Şubemizin çoğunluklu olarak katıldığı kurultayda divan üyeliği yapan EMO Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN bir konuşma yaptı.

EMO-GENÇ`E TOPRAKLAMA VE TEST SEMİNERİ 13.05.2011

    

12 Mayıs 2011 tarihinde Süleyman Demirel Üniversitesi EMO GENÇ üyelerimize üniversite kampüsünde Topraklama ve Topraklama ölçümleri ile ilgili bilgilendirme semineri üyemiz Ziyaittin DEMİRAYAK tarafından verildi. EMO-GENÇ üyelerimizin temel bilgileri yeni gelişmeler ışığında almaları amaçlandığı ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Seminer’de Şube Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ açılış konuşmasında EMO`nun kuruluşu ve çalışmaları hakkında öğrencileri bilgilendirmede bulundu. Seminer, uygulamalı eğitimle tamamlandı.

İLERİ TEKNOLOJİ LED AYDINLATMA SİSTEMLERİ VE SOLAR SİSTEMLER SEMİNERİ DÜZENLENDİ 09.05.2011

    

Şubemiz`de 07.05.2011 Cumartesi günü saat:13:00`da açılış konuşmasında Şube Yazmanı Murat SÖNMEZ TMMOB mitingine katılım çağrısında bulunduğu, Şubemiz ve Ezgene Aydınlatma işbirliği ile Led Bilim Kurulu üyesi-Tübitak Avrupa Masası Enerji Temsilcisi Dr. Murat DURAK tarafından İleri Teknoloji Led Aydınlatma Sistemleri ve Solar Sistemleri konularında seminere katılan 58 üyemize bilgilendirmede bulunuldu.

ŞUBEMİZİN 9. ÇALIŞMA DÖNEMİ 3.DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI 07.05.2011

    

Şubemiz 9. Dönem 3.Danışma Kurulu toplantısı; 1) 9. Dönem çalışmaları hakkında bilgilendirme 2) 15 Mayıs 2011 TMMOB Ankara Mitingi 3)Dilek ve temenniler gündem maddeleri doğrultusunda 06 Mayıs 2011 Cuma günü saat:18:00‘da gerçekleştirildi. Şube Örgütlenme Sekreteri İbrahim SEYDAN ve üyemiz Sefa ŞENGÖK‘ün katipliğini yaptığı oturumu üyemiz İbrahim KORU yönetti.Şube Başkanı İlhan METİN açılış konuşmasında 9. Dönem içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra 15 Mayıs 2011 tarihinde Ankara’da yapılacak TMMOB Mitingine değinen METİN “Haklarımız için,Geleceğimiz için, Halkımız için ve Ülkemiz için” güçlü bir ses olarak Mitinge katılım çağrısı yaptı. Şube Yazmanı Murat SÖNMEZ tarafından da 9. Dönemde yapılan etkinlikler, mali durum ve TMMOB Mitinginin önemine ilişkin bilgilendirmede bulundu.Danışma Kurulu üyelerinin Şube binamızda yapılan tadilat çalışmasına ilişkin beğenilerini ve Yönetim Kurulu`na teşekkürlerini dile getirdikleri Danışma Kurulu toplantısı, dilek ve temennilerle son buldu.

15 MAYIS TMMOB MİTİNGİ İÇİN ANTALYA MEŞALESİNİ YAKTI 06.05.2011

    

Antalya İKK, 15 Mayıs`da Ankara`da düzenlenecek TMMOB Mitingi ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Şube Yönetim Kurulumuz ve üyelerimizin de katıldığı basın açıklamasını İKK Sekreteri Vahap Tuncer okudu. Basın metninin tamamı ektedir.

ANTALYA KADIN KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 06.05.2011

    

Şubemiz kadın üyelerininde katıldığı, TMMOB Antalya Yerel Kadın Kurultayı 6 Mayıs 2011 tarihinde Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Kurultayda; kadınların eğitim ve iş yaşamında karşılaştıkları cinsiyet ayırımcılığı, çalışma koşulları ve kadın örgütlenmesi ilgili sorunları ve çözüm önerilerini ele alındı.

15 MAYIS`TA ANKARA`DA BULUŞUYORUZ 02.05.2011

    

Eşitlik, özgürlük, bağımsızlık, demokrasi ve bir arada yaşama taleplerimizi topluca söylemek için 15 Mayıs 2011 Pazar günü Ankara`da `TMMOB Mitingi`nde buluşuyoruz.TMMOB Yönetim Kurulu 15 Mayıs 2011 Pazar günü Ankara’da ‘TMMOB Mitingi’ düzenleyeceğini duyurdu. Miting saat 10:00 da tren garı önünde toplanılarak başlayacak. Daha sonra tren garının önünden yürünerek Sıhhiye Meydanına ulaşılacak.Ankara Sıhhiye Meydanı’nda saat 13:00 da toplanılacak mitinge katılmak isteyen üyelerimiz şubemizle iletişime geçebilirler.

YAPI DENETİM ÇALIŞTAYI DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI 02.05.2011

    

Şubemiz, İnşaat Mühendisleri Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası ve Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubeleri birlikteliğiyle Yapı Denetim mevzuatı, işleyişi, uygulamaları ve sorunları ile çözüm yollarının aranacağı “Yapı Denetim Çalıştayı”na ilişkin düzenleme kurulu toplantısının altıncısı 29.04.2011 Cuma günü Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ başkanlığında Şubemizde düzenlendi.Toplantıda Çalıştay konuları, çalıştay afişi ve broşürü hakkında değerlendirmeler yapıldı.

ANTALYA`DA 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLANDI 02.05.2011

    

Şube Yönetim Kurulu`muz, üyelerimiz ve meslek odaları TMMOB pankartı altında, DİSK, KESK, Türk-İş`e bağlı sendikalar, çeşitli siyasi partiler, dernekler 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü`ne katılarak Antalya`da son yıllardaki en kalabalık ve coşkulu olduğu gözlenen mitingde taleplerini ve eleştirilerini dile getiren sloganlar atarak,Yavuz Özcan Parkı önüne kadar yüründü. Pankart ve döviz taşıyan gruplar, yürüyüşün ardından Cumhuriyet Caddesi girişindeki Yavuz Özcan Parkı`nda toplandı. Alanı dolduran binlerce katılımcı, barış, özgürlük, demokrasi, ekmek ve daha güzel bir dünyada sömürüsüz, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam taleplerini haykırdılar.

EMO-GENÇ TEKNİK GEZİ 01.05.2011

    

30 Nisan 2011 Cumartesi günü Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencilerine, bölüm akademisyenlerinin de katılımıyla ile Manavgat Oymapınar barajına teknik gezi düzenlendi.Beton kemer tipi olan barajın gövde hacmi 575.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 185,00 m, normal su kotunda göl hacmi 300,00 hm3, normal su kotunda göl alanı 4,70 km2` ve bir mühendislik harikası olan baraj 540 MW güç kapasiteli HES (hidroelektrik santral) ile yılda 1620 GWh elektrik enerjisi üretimi olan Antalya`da, Manavgat Nehri üzerinde, elektrik enerjisi üretimi amacı ile 1977-1984 yılları arasında inşa edilmiş olan Türkiye’nin 3. Büyük barajına tesis içerisinde firma yetkililerinin sunumu ile teknik gezi tamamlandı.

PV (FOTOVOLTAİK)SİSTEMLER VE PANEL -İNVERTER TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ 28.04.2011

    

Açılış konuşmasını Şube Yönetim Kurulu Yazmanı Murat SÖNMEZ’in yaptığı Şubemiz ve Mimarlar Odası Antalya Şubesi işbirliği ile 27 Nisan 2011 Çarşamba günü Şubemizde PV (fotovoltaik) sisteminin en önemli iki parçasını oluşturan panel ve inverter teknolojilerinin profesyonel olarak irdelendiği seminer Şubemizde düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu seminerde Bosch Solar Teknolojileri Ortadoğu ve Afrika Satış Müdürü Erhan ERDEM; İnce Film Paneller Teknolojileri, Hücre Üretimi, Elektrik Özellikleri, Verimliliği, Kristal Paneller, C-Si Panelleri, SMA Solar Teknolojileri, Merkez ve Doğu Avrupa Satış Müdürü Hakkı KARACAOĞLAN ise Fotovoltaik‘in Temelleri,İnverter Teknolojisi, Sistem Tasarımı, Sunny Design, Takip Sistemleri ve Off-Grid Sistemleri konularında bilgilendirmede bulundular.

ANTALYA YEREL KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 25.04.2011

    

Ücretli ve İşsiz Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Antalya Yerel Kurultayı, 22 Nisan 2011 Cuma günü Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde düzenlendi.Şubemizin çoğunluklu olarak katıldığı kurultayda EMO Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanı İlhan METİN ve Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ birer konuşma yaptılar.

 


EMO ANTALYA ŞUBESİ`NİN ANITKABİR ZİYARETİ!

03.04.2018
 


Çok Okunanlar


SAKLIKENT KAYAK & KAR GEZİSİ DÜZENLENECEKTİR!

EKB UZMANI EĞİTİMİ YAPILDI

SAKLIKENT KAYAK MERKEZİNE GEZİ DÜZENLENDİ

ŞUBEMİZDE ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

AKDENİZ EDAŞ ISPARTA İL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

AHMET ÜNSAL MEZARI BAŞINDA ANILDI

ANTALYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İŞYERİ ZİYARETLERİ

ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ÜYELERİMİZ’İN TİYATRO GÖSTERİSİNDE BULUŞALIM!

ŞUBEMİZDE BEP TR-II ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri