MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 143  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜL TÖRENİ 26.04.2005

    

Serhat özyar yılın genç bilim insanı ödülü 25 nisan 2005 günü odtü'de düzenlenen törenle sahiplerine verildi : ödülü farklı konulardaki doktora tezleriyle dr. Tarık eren ve dr. Emel özel paylaştılar odamız ile bilim ve ütopya kooperatifi ve odtü öğretim elemanları derneği'nin bilimi ülkemiz yaşamında maddi bir güç haline getirmeye katkıda bulunmak amacıyla birlikte düzenlediği ve bu yıl 3.'sü gerçekleştirilen serhat özyar yılın genç bilim insanı ödülü, 25 nisan 2005 pazartesi günü odtü'de mühendislik merkez binası mm 25 salonu'nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜL TÖRENİNDEN 26.04.2005

    

SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ'nün bu yıl 3.sünü düzenlemekle bu ödülün gelenekselleşmesi-kurumlaşması açısından önemli bir dönemeci aştığımızı belirterek sözlerime başlıyorum. Böyle bir etkinliği birlikte başlatmış olmanın ve sürdürüyor olmanın gururunu paylaştığımız "ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği" ve "Bilim ve Ütopya Kooperatifi" ile yakaladığımız yapıcı işbirliğinin özellikle bu türden ortaklaşa çalışmaların gerçekleştirilebilirliğini göstermesi açısından örnek alınması gereken bir çalışma özelliği taşıdığını düşünüyorum. Bu güzelliğin, ülkemiz bilim kamuoyuna kazandırılmasına katkı koyan üç kuruluşumuzun ve emeği geçenlerin her türlü kutlanmayı hak ettiklerine inanıyorum. Kendilerini içtenlikle kutluyorum.

BİLGİSAYAR VE ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ ALINACAK 25.04.2005

    

Türkiye'nin Sistem ve Yazılım Evi HAVELSAN Sistemler ve Sistem Entegrasyonu, Bilgi Güvenliği Yazılım ve Hizmetleri, Ağ Teknolojileri ve İdame, İşletme ve Bakım alanlarında faaliyet göstermektedir.

SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ 21.04.2005

    

Ödülü iki ayrı aday paylaştı: dr. Tarık eren ve dr. Emel özen'in farklı konulardaki doktora tezleri ödüle değer bulundu ödül töreni 25 nisan 2005 günü odtü'de yapılıyor. Odamız EMO ile Bilim ve Ütopya Kooperatifi ve ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği'nin bilimi ülkemiz yaşamında maddi bir güç haline getirmeye katkıda bulunmak amacıyla birlikte düzenlediği Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü'nün bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi

YEK'NIN ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİ AMAÇLI KULLANIMI KANUN TASARISI ÜZERİNE... 19.04.2005

    

"Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanımı"na ilişkin Yasa Tasarısı, TBMM gündemindedir. 28.06.2004 tarihinde TBMM Başkanlığı'na gönderilen tasarı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonlarında görüşülerek TBMM Genel Kurul gündemine alınmıştır.

TMMOB TEDAŞ'TA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZ İÇİN TALEPLERİMİZİ İLGİLİLERE İLETTİ 19.04.2005

    

TEDAŞ Genel Müdürlüğü Bağlı Ortaklıklarında 4857 sayılı İş Yasası'na tabii Geçici İşçi Mühendis (Belirli Süreli Hizmet Akdi imzalamış personel) olarak çalışan üyemiz işçi mühendislerin sorunları TMMOB ortamında değerlendirilerek, mevcut sorunlara çözüm üretmek ve bundan sonrası için oluşabilecek diğer olumsuzluklara engel olmak amacıyla, aşağıdaki görüşlerin ilgili yerlere iletilmesi kararlaştırılmıştır.

GEREĞİ İÇİN TEDAŞ GN. MD.LÜĞÜ'NE; BİLGİ İÇİN ETKB ENERJİ İŞLERİ GN. MD.LÜĞÜ'NE 19.04.2005

    

EMO olarak tekniker emrinde çalıştırılan mühendisler konusunda gereği için TEDAŞ Genel Müdürlüğü'ne; bilgi için ETKB Enerji İşleri Genel Müdürlüğü'ne aşağıdaki yazı gönderilmiştir. İdarenin ya da devletin üstlendiği görevlerin gereği gibi yerine getirilebilmesi için, insan ögesinin hem nicelik hem de nitelik yönünden yeterli kişilerden oluşması gerekir. Ülkemizde, ne yazık ki, ücret karşılığı çalışan kamu görevlilerinin işe alımlarında, ücretleri, hizmet süreleri, yükselmeleri ve tabii oldukları hukuk yönünden nesnel, tarafsız ve eşit uygulama olduğunu söylemek olanaksızdır.

Elektrik Mühendisi Aranıyor, 12.04.2005 12.04.2005

    

Endüstriyel tesisler ve bina içi elektrik sistemleri ile ilgili AG/OG ve zayıf akım projelendirme işlerinde çalışacak, ingilizce ve AutoCAD bilen, Ankara'da ikamet edecek Elektrik Proje mühendisleri alınacaktır.

Biomedikal Mühendisleri Odamıza Üye Oluyor 24.03.2005

    

TMMOB Yönetim Kurulu'nun, 12 Mart 2005 tarih ve 216 sayılı kararı "Biyomedikal Mühendislerinin Elektrik Mühendisleri Odası'na kaydolmalarına ve bu kararın TMMOB Genel Kurulu'na sunulmasına" şeklindedir.

Kursla Mühendis Olunmaz! 22.03.2005

    

Gazete ve internet sitelerinde yayımlanarak, 'mühendislik sertifikası' verildiğini duyuran kurs reklamları, Elektrik Mühendisleri Odası'nın (EMO) reklam kuruluna itirazı sonucunda durduruldu. Reklam Kurulu söz konusu reklam ve ilanlar hakkında para ve yayını durdurma cezaları verdi.

19 MART'TA İŞGALİN İKİNCİ YILINDA KÜRESEL EYLEM GÜNÜNDE İSTANBUL'DAYDIK 21.03.2005

    

İşgali protesto için dünya çapında düzenlenen ''19 Mart Küresel Eylem Günü''nün İstanbul etkinliğine TÜRK-İŞ, TMMOB, HAK-İŞ, KESK, DİSK, Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Tabipleri Birliği, Türk Eczacılar Birliği, Türk Veteriner Hekimleri Birliği, TÜRMOB ve İstanbul Barosu'nun çağrısıyla yirmi bine yakın kişi katıldı. Mitinge ÖDP, CHP, TKP, EMEP, Küresel BAK, Halkevleri ile çeşitli kitle örgütleri de destek verdi.

M.Hacim KAMOY'u Kaybettik 15.03.2005

    

Odamız 124 sicil numaralı üyesi M.Hacim Kamoy'u kaybettik. 84 yaşında aramızdan ayrılan Kamoy, EMO 8. ve 9. Dönemler Başkan Yardımcılığı, 14. ile 15. Dönem EMO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Kamoy, Aselsan Elektronik Sanayii ve Ticaret A.Ş'nin kurucusu ve ilk genel müdürü idi. Kamoy, TSK'nın eksikliklerini karşılamak ve dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla, Kara Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın öncülüğünde, 1976 yılında Aselsan'ın kuruluşunda önemli rol oynamıştı.

ABD EMPERYALİZMİNİN IRAK'I İŞGALİNİN İKİNCİ YILINDA KADIKÖY'E GİDİYORUZ. 15.03.2005

    

Miting bilgilerini görmek için haberin devamını tıklayınız.

Elektrik/Elektronik Bakım Kontrol Mühendisi (Ref 005) 15.03.2005

    

İş Tanımı
Gebze/Dilovası'ndaki Fabrikamızda , Üretim Müdürlüğüne bağlı Yatırımlar Şefliğinde, bakım sisteminin kontrolü, elektrik ve elektronik ağırlıklı yatırımların gerçekleştirilmesi sürecinde yer almak.

ENERJİ UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI 14.03.2005

    

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca 30/4/2005 tarihinde Ankara'da Enerji Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı yapılacaktır.

TEK İSTEDİKLERİ KİTAP! 11.03.2005

    

Merhaba, benim ismim Davut Aydın Van merkez 30 Ağustos ilköğretim okulunda Sosyal Bilgiler öğretmeniyim. Bizim derdimiz kitap.

19 MART'TA İSTANBUL'A 01.03.2005

    

Tmmob yönetim kurulu'nda alınan karar gereği, tmmob abd emperyalizminin ırak'ı işgalinin 2. Yılında 19 mart küresel eylem günü, dünya savaş karşıtları ile eş zamanlı olarak yapılacak mitingin düzenlenmesi için meslek örgütleri ile emek örgütlerine çağrıda bulundu.

19 MART'TA DÜNYANIN SOKAKLARI BİZİM!... 24.02.2005

    

ABD emperyalizminin Irak'ı işgalinin ikinci yılında, Küresel Eylem Günü'nde, 19 Mart'ta İstanbul'da yapılacak miting için Düzenleme Komitesi tarafından basın açıklaması yapıldı.

EEBM Bölüm Başkanları Toplantısı 19 Şubat 2005 tarihinde Ankara'da Düzenlendi. 21.02.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası'nın (EMO) düzenlediği EEB Mühendislikleri Bölüm Başkanları Toplantısı, 19 Şubat 2005 Cumartesi tarihinde, Best Western Otel 2000'de düzenlendi.

Toplantıya 3 Mühendislik Fakültesi, 2 Elektrik Mühendisliği, 2 Elektronik Mühendisliği, 7 Bilgisayar Mühendisliği, 2 Elektronik Haberleşme Mühendisliği, 19 Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden olmak üzere toplam 35 bölüm başkanı/öğretim üyesi katıldı. EMO Yönetim Kurulu'ndan ise YK Başkanı Kemal Ulusaler, YK Başkan Yardımcısı Mehmet Turgut, YK Yazman Üyesi M. Sıtkı Çiğdem, YK Sayman Üyesi Hüseyin Önder, YK Üyesi Cem Kükey ve YK Üyesi Medet Şir toplantıda yeraldılar.

ENERJİ KALİTESİ VE HARMONİKLER EĞİTİMİ İSTANBUL ŞUBE'DE 4-5-6 ŞUBAT'TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ 17.02.2005

    

Oda üyelerimizin mesleki gereksinimlerini gözeterek, tüm Türkiye'deki Meslek İçi Eğitimleri koordine eden Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) bünyesinde "Enerji Kalitesi ve Harmonikler" adlı eğitim, ilk defa İstanbul Şube'de gerçekleştirildi.

 


ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

24.01.2019
 


Çok Okunanlar


KOMİSYON TOPLANTILARI

EMO EĞİTİM KURULTAYI 1. HAZIRLIK TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TEKNİK KOMİSYON TOPLANTISI

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLERİ TOPLANTISI

TMMOB İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI YEREL FORUMLARI BAŞLIYOR

ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞMELİ (CUMHURİYET)

TMMOB III. KADIN SEMPOZYUMU: “KRİZ, KENT, KADIN`

TMMOB’DEN BELEDİYELERE “USULSÜZ BEDEL” UYARISI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri