MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 217  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB VE TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ İŞBİRLİĞİ 30.03.2005

    

Ülkemizde bir ilk olarak 2 meslek örgütü mesleki bir alanda işbirliği yaptı. TMMOB ile Türk Tabipleri Birliği arasında Risk Değerlendirmesi konusunda ortak çalışma ve işbirliği yapma doğrultusunda hazırlanan protokol 29 Mart 2005 tarihinde imzalandı. Protokol, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ile Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. Füsun Sayek tarafından kayıt altına alındı. Protokol, hekimler ile TMMOB`ye bağlı Odalara kayıtlı üyelerin, işyerlerinden kaynaklanan risklerin insan sağlığına ve güvenliğine etkilerine ilişkin temel bilgileri yenilemesini amaçlıyor. Önümüzdeki günlerde protokolün gereği olarak `uygulama usul ve esasları` çalışmaları yapılacaktır. Bu konuda yetkin üyelerimizin önerilerini iletmek ve çalışmalarda yer almak için şubemize başvurmalarını rica ederiz. İlgili üyelerimiz için başvuru bilgileri ve protokolün tam metni yazımızın devamındadır.

BİOMEDİKAL MÜHENDİSLERİ EMO`YA ÜYE OLUYOR 24.03.2005

    

Şimdiye kadar Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendislerini bünyesinde barındıran Elektrik Mühendisleri Odası’na Biomedikal Mühendisleri de üye olabilecek. TMMOB Yönetim Kurulu’nun 12 Mart 2005 tarih ve 216 sayılı kararında `Biyomedikal Mühendislerinin Elektrik Mühendisleri Odası`na kaydolmalarına ve bu kararın TMMOB Genel Kurulu`na sunulmasına` denildi. Biyomedikal Mühendisliği’ne ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

KURSLA MÜHENDİS OLUNMAZ ! 23.03.2005

    

Gazete ve internet sitelerinde yayımlanarak, 'mühendislik sertifikası' verildiğini duyuran kurs reklamları, Elektrik Mühendisleri Odası'nın (EMO) Reklam Kuruluna itirazı sonucunda durduruldu. Reklam Kurulu söz konusu reklam ve ilanlar hakkında para ve yayını durdurma cezaları verdi.

KÜRESEL EYLEM GÜNÜNDE İSTANBUL'DAYDIK 21.03.2005

    

ABD'nin Irak'ı İşgalini protesto için dünya çapında düzenlenen ''19 Mart Küresel Eylem Günü''nün İstanbul etkinliğine TÜRK-İŞ, TMMOB, HAK-İŞ, KESK, DİSK, Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Tabipleri Birliği, Türk Eczacılar Birliği, Türk Veteriner Hekimleri Birliği, TÜRMOB ve İstanbul Barosu'nun çağrısıyla yirmi bine yakın kişi katıldı. Her yaş ve inançtan insanların ABD politikalarına ve savaşa karşı tepkisini dile getirdiği etkinliğe üyelerimiz, Elektrik Mühendisleri Odası pankartı altında yoğun katılım sağladılar. Ayrıntıları ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı'nın açılış konuşmasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

M.HACİM KAMOY’U KAYBETTİK 13.03.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi 124 sicil numaralı üyesi M.Hacim Kamoy’u kaybettik. 84 yaşında aramızdan ayrılan Kamoy, EMO 8. ve 9. Dönemler Başkan Yardımcılığı, 14. ile 15. Dönem EMO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Kamoy, Aselsan Elektronik Sanayii ve Ticaret A.Ş'nin kurucusu ve ilk genel müdürü idi. Kamoy, TSK'nın eksikliklerini karşılamak ve dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla, Kara Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın öncülüğünde, 1976 yılında Aselsan'ın kuruluşunda önemli rol oynamıştı. EMO sempozyum ve kongre çalışmalarında da önemli katkılarda bulunan Kamoy'un cenazesi, 14 Mart Pazartesi günü Aselsan’da Saat 10.00’da yapılan törenin ardından Kocatepe Camii'nde öğlen kılınan cenaze namazına takiben toprağa verildi. Ailesinin, yakınlarının, sevenlerinin, Odamız ve Aselsan camiasının acısının paylaşır, başsağlığı dileriz. Kamoy'un özgeçmişine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

AÇIK KAYNAK KOD BİLDİRGESİ 23.02.2005

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası’nın da desteklediği Açık Kaynak Kod Platformu, “Türkiye Bilişim`le, Bilişim Açık Kaynak Yazılımlarla Gelişir !” başlıklı bir bildirge yayınladı. Bildirgenin tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TMMOB YÖNETMELİKLERİ 23.02.2005

    

“TMMOB Mimarlık-Mühendislik Hizmetleri ve Asgari Ücret-Asgari Çizim ve Düzenleme Esasları Yönetmeliği” 23 Şubat 2005 tarihinde 25736 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmeliğin tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SEMİNER SUNUMLARI 18.02.2005

    

EMO Ankara Şubesi Eğitim Merkezi’nde yapılan “Linux ve Açık Kaynak Kodlu Yazılım”, “11 Eylül’ün Yazılım Sektörüne Etkileri”, “E-İmza ve Uygulamaları”, “Rol Tabanlı Erişim Denetimi ve Tomcat Diyarları”, “Şifreli Veri Kullanımı ve Java`da Şifreleme”, “Java Güvenlik Politikası Dosyaları” ve “Java 5.0 RMI ve RMI Güvenliği” seminerlerinin sunumları elektronik ortama aktarılmıştır. Seminerlere katılma şansı yakalayamayan üyelerimiz sunumları internetten indirebilirler. Konuya ilişkin ayrıntıları ve sunumları indirme adreslerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

16 ŞUBAT 2005 İKTİDARI UYARI EYLEMİ 17.02.2005

    

Emek Platformu tarafından 16 Şubat 2005 tarihinde düzenlenen, geleceğimiz için, insanca yaşanacak bir Türkiye için, sosyal ve ekonomik yıkımları durdurmak için 81 ilde "İktidarı Uyarı Eylemi" yapıldı. Ankara’da Ziya Gökalp Caddesi'nde düzenlenen basın açıklamasına EMO Ankara Şubesi üyeleri TMMOB pankartı altında katıldı. Emek Platformu Dönem Sözcüsü TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı binlerce kişinin katıldığı "İktidarı Uyarı Eylemi"nde bir basın açıklamasını yaptı. Emek Platformu Dönem Sözcüsü ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı'nın konuşma metni yazının devamındadır.

SEMİNER SUNUMLARI 07.02.2005

    

EMO Ankara Şubesi Eğitim Merkezi’nde 29 Ocak 2005 tarihinde “Yazılım Mimarileri ve Çerceve Yaklaşımlar” (Software Architectures and Framework Appoaches) ve 05 Şubat 2005 Cumartesi günü yapılan “Yeni Yayın teknolojileri: Etkileşimli Televizyon, ipTV, isteğe Bağlı Video” (Video On Demand) seminerlerinin sunumları elektronik ortama aktarılmıştır. Seminerlere katılma şansı yakalayamayan üyelerimiz sunumları internetten indirebilirler. Konuya ilişkin ayrıntıları ve internet adresini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

CONDOLEEZA RİCE PROTESTOSU 04.02.2005

    

ABD Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice’nın Ankara ziyaretini protesto etmek amacıyla Ankara’daki sendika, meslek örgütleri ve siyasi partilerin katılımıyla 5 Şubat 2005 Cumartesi günü ABD Büyükelçiliğine siyah çelenk bırakma eylemi gerçekleştirilecektir. Tüm üyelerimizi Irak’ı işgal eden ve bölge barışını tehdit eden ABD’ye karşı ‘barış’ı desteklemeye davet ediyoruz.

KREDİ KARTI KRİZİ ÇÖZÜLDÜ 17.01.2005

    

Şubemizin çalışma ofisinde 11 Ocak 2004 günü sabaha karşı meydana gelen hırsızlık olayında, üyelerimizin kredi kartı bilgilerini tutuğumuz bilgisayarlarımız da çalınmıştır. Özel olarak şifrelenen bir ortamda tutulan üyelerimizin kredi kartı bilgileri hırsızlar tarafından kullanılamadı. Şubemizde oluşturulan Kriz Merkezi olası mağduriyetleri önledi. Konuya ilişkin EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu’nun yaptığı ve olayın ayrıntılarına yer verdiği açıklamayı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ONUR PLAKETLERİ VERİLDİ 05.01.2005

    

TMMOB ve Elektrik Mühendisleri Odası'nın 50. Kuruluş Yıldönümleri etkinlikleri kapsamında meslek hayatında 40 ve 50 yılını doldurmuş Şubemiz üyelerine onur plaketleri verildi. Plaket törenin ayrıntıları ve tören fotoğraflarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ALEATTİN ANAHTARCI'YI ANIYORUZ 01.12.2004

    

EMO'nun Çınarı ALEATTİN ANAHTARCI'yı aramızdan ayrılışının ikinci yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

''SOSYAL DEVLET - SOSYAL ADALET'' MİTİNGİ İÇİN 20 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ ALANDAYIZ 17.11.2004

    

"Sosyal Devlet - Sosyal Adalet" mitingi için 20 Kasım Cumartesi günü Ankaradayız. İşyerlerimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz.

EMO ANKARA ŞUBESİ VE BEDAŞ ANLAŞMASI 09.11.2004

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve BAŞKENT EDAŞ 01 Aralık 2004 tarihinde yürürlüğe girecek olan bir anlaşma imzalamışlardır. Şubemiz ve BEDAŞ arasında yapılan anlaşmanın metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ENERJİ POLİTİKALARI VE NÜKLEER SANTRALLER PANELİ KİTAPÇIĞI YAYINLANDI 27.09.2004

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi’nin Cihan Kayıket'i anma etkinliği çerçevesinde düzenlediği "Enerji Politikaları ve Nükleer Santraller" konulu panelin kitapçığı yayınlandı. Panelle katılma şansı yakalayamayan üyelerimiz için yayınlanan ve belge niteliğindeki kitapçığı şubemizden edinebilirsiniz. Kitapçığı bilgisayarlarına indirerek okumak isteyenler ise haberimizin devamına tıklayabilirler.

GELECEĞİMİZE VE ONURUMUZA SAHİP ÇIKMAK İÇİN ALANLARDAYIZ 23.09.2004

    

MİTİNGİNE KATILIYORUZ KESK Ankara Şubeler Platformu tarafından 25 Eylül 2004 Cumartesi günü Sıhhıye Meydanı'nda gerçekleştirilecek "Örgütlenme Hakkımıza, Geleceğimize ve Onurumuza Sahip Çıkmak İçin Alanlardayız" Mitingi'ne TMMOB pankartı arkasında katılım sağlanacaktır.

12 EYLÜL DARBECİLERİ YARGILANSIN!... DEMOKRASİ MİTİNGİ 08.09.2004

    

12 Eylül darbesinin yıl dönümünde, Ankara’da 78'liler Girişimi tarafından düzenlenen ve TMMOB'nin de destekleyen kuruluşlar arasında yer aldığı "12 Eylül Darbecileri Yargılansın!... Demokrasi Mitingi"nde tüm üyelerimizi TMMOB pankartı arkasında katılım sağlamaya davet ediyoruz.

MÜHENDİSLİK SERTİFİKASI YASALARA AYKIRIDIR 17.08.2004

    

Son zamanlarda sayıları giderek artan "mühendis sertifikası" veren kurs programlarına karşı EMO gerekli girişimleri başlattı. İlk olarak, internet üzerinden ya da gazete ilanlarıyla bu sertifikalardan verdiklerini duyuran kuruluşlara, yapılan işin yasal olmadığı hatırlatılarak "mühendis" unvanının programlarından çıkartılması istendi.

 


EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI GAZİ İPEK KANAL B’YE KONUK OLDU

03.08.2018
 


Çok Okunanlar


ANDROID EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ BAŞLADI

ARDUINO EĞİTİMİ BAŞLADI

TARİHİ ULUS GEZİSİ VE FOTOĞRAF ÇEKİMİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

FPGA EĞİTİMİ BAŞLADI

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMLERİNE KATILANLARA KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 24. DÖNEM 2. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ’NDEN ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ YÖNETİMİ’NE KUTLAMA ZİYARETİ

DOĞALGAZ VE ELEKTRİĞE YAPILAN ZAM KABUL EDİLEMEZ!

TÜRK TELEKOM’A BİR GARİP EL KOYMA!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri