MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 
YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 221  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB GENEL KURULU’NDA ÜLKE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRİLDİ 31.05.2006

    

TMMOB 39. Olağan Genel Kurulu’nun açılışında Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Seren, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arslan, Türk Tabipler Birliği İkinci Başkanı Metin Bakkalcı, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Oğuz Oyan, ÖDP Genel Başkanı Hayri Kozanoğlu, Sosyalist Demokrasi Partisi Genel Başkanı Filiz Koçali, Emek Partisi Genel Başkanı Levent Tüzel, Demokratik Toplum Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Sakık, HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Fikret Şahin, Ankara 78’liler Derneği Başkanı Ruşen Sümbüllüoğlu, Kültür Sanat-Sen Başkanı Kemal Sevgisunar konuştu. TMMOB Genel Kurulu’nda yapılan açılış konuşmalarında, ülke sorunları değerlendirilirken, uyarılar yapıldı.

TMMOB 39. GENEL KURULU ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI 30.05.2006

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği 39. Genel Kurulu 25-28 Mayıs 2006 tarihlerinde Ankara'da yapıldı. 28 Mayıs 2006 tarihinde yapılan seçimler ile TMMOB 39. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri belirlendi.

HAK ARAYAN KAMU EMEKÇİLERİNE POLİS MÜDAHALESİ 30.05.2006

    

KESK üyeleri, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kısmen iade ettiği ve bugün (30 Mayıs 2006) TBMM Genel Kurulunda yeniden görüşülecek Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası’nı protesto amacıyla Ziya Gökalp Caddesi'nde toplandılar. Ziya Gökalp Caddesi'nden yürüyüşe geçen KESK üyelerine güvenlik güçleri müdahale etti.

NÜKLEER SANTRALLER VE TÜRKİYE SEMPOZYUMU
MİLLİ KÜTÜPHANE, 10 HAZİRAN 2006
27.05.2006

    

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, 10 Haziran 2006 tarihinde Milli Kütüphane’de Çernobil’in 20.Yılında Nükleer Santraller ve Türkiye Sempozyumu düzenliyor. TMMOB bünyesindeki Meslek Odalarının “Nükleer Enerji” ile ilgili görüşlerinin bir araya getirilmesini amaçlayan bir sempozyum kapsamında “Türkiye’de Enerji Sektöründe Politika Seçenekleri” başlıklı bir de panel düzenlenecek. Sempozyumun sekretaryasını Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubesi birlikte yürütüyor.

TMMOB 39. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILIYOR 26.05.2006

    

TMMOB 39. Olağan Genel Kurulu, 25 Mayıs Perşembe günü DSİ Konferans Salonu’nda başladı. İlk gün, TMMOB delegelerinin yanı sıra sendika, dernek ve siyasal parti temsilcilerinin de katılım gösterdiği Genel Kurul’da yapılan konuşmalarda, yoksulluk, işsizlik, gelir dağılımı adaletsizliği, Danıştay’a yapılan saldırı nedeniyle kamuoyunda yaşanan tartışmalar ele alındı. Genel Kurul Salonu’nda “Ulemanın değil, bilim ve tekniğin etkin olduğu bir ülke istiyoruz”, “Bu ülke, bu halk satılık değil” yazılı bez afişler dikkat çekti.

HACETTEPE’DE “ E M O NEDİR?” SEMİNERİ YAPILDI. 23.05.2006

    

Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin katıldığı “EMO ve EMO Genç Nedir?” Semineri 23 Mayıs 2006 tarihinde EMO Yönetim Kurulu Eski Başkanı Ali Yiğit’in sunumu ile yapıldı.

DANIŞTAY'A YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ 18.05.2006

    

17 Mayıs 2006 tarihinde (dün) Danıştay 2. Dairesine yapılan saldırı ile uzun zamandan bu yana toplumda tırmandırılmaya çalışılan gerginlik, yüksek yargı organı üyelerinin katledilmesi girişimine dönüşmüştür. Danıştay'a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

ÜYEMİZ BÜYÜKATALAY 'DÜNYANIN ÇATISI'NDA 17.05.2006

    

Aralarında Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Üyesi Soner Büyükatalay’ın da bulunduğu Türk dağcı ekibi Everest’in zirvesine ulaştı. Tırmanış, ilk kadın Türk kadın dağcının "dünyanın çatısı" ulaşması ile tarihe geçti.

NALLIHAN GÜNÜBİRLİK KÜLTÜR TURU YAPILDI 16.05.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Nallıhan Belediyesi işbirliği ile 14 Mayıs 2006 Pazar günü üyelerinin katılımı ile Nallıhan’a günü birlik kültür turu düzenledi.

ELEKTRİK DAĞITIMINDA ÖZELLEŞTİRME SORGULANDI 15.05.2006

    

Elekon ve Otomasyon 2006 Fuarı etkinlikleri kapsamında 11 Mayıs 2006 tarihinde Altınpark Fuar Merkezi’nde “Türkiye Elektrik Dağıtım Sisteminde Özelleştirme ve Son Durum” paneli gerçekleştirildi. Panelde dağıtım özelleştirmesi sorgulanırken, özelleştirme için belirlenen yöntemler de eleştirildi. Öte yandan fuar boyunca EMO Ankara Şubesi etkinliklerini ve çalışmalarını açtığı stantd ile tanıttı.

EMO, LİNUX ŞENLİĞİ’NDE 11.05.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin katkıları ile düzenlenen 5. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği, 11 Mayıs 2006 tarihinde Ankara'da, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı. Şenliğin açılış konuşmasında EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş, dünyanın en büyük imece çalışması ve dayanışma hareketi olarak tanımladığı Linux’un tercih edilmesinin, kaynakların doğru değerlendirilmesi ve bilim ve teknoloji yaratabilir bir ülke anlamında önemli bir fırsat yaratacağına dikkat çekti.

ELEKON & OTOMASYON 2006 FUARI 09.05.2006

    

20. Enerji, Elektrik Tesisatı, Aydınlatma, Ölçme, Koruma, Elektronik, Haberleşme ve Otomasyon Teknolojileri Fuarı, 11-14 Mayıs 2006 tarihleri arasında Altınpark Fuar Merkezi’nde yapılacak.

5. LİNUX VE ÖZGÜR YAZILIM ŞENLİĞİ BAŞLIYOR 09.05.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin katkıları ile düzenlenen 5. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği, 11-14 Mayıs 2006 tarihlerinde Ankara'da, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılıyor. Linux Kullanıcıları Derneği tarafından ODTÜ'nün evsahipliğinde düzenlenen ve herkese açık olan şenliğe katılım ücretsiz. Dört gün sürecek şenlik kapsamında dört ayrı salonda 70 kadar seminer ve panel düzenleniyor. Kapanış günü Türkiye'de Linux ve özgür yazılım alanında emeği geçenlere ödülleri verilecek.

DENİZ GEZMİŞ, HÜSEYİN İNAN VE YUSUF ASLAN’I ANIYORUZ 05.05.2006

    

34 yıl önce, 6 Mayıs 1972’de, idam edilen 68 Hareketi’nin öncülerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı anıyoruz. TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu’nun da katılımcı kuruluşları arasında bulunduğu etkinlik kapsamında, 6 Mayıs 2006 Cumartesi (Yarın) Saat:12.30’da Karşıyaka Mezarlığı’nda anma töreni düzenlenecektir.  

EMO ANKARA ŞUBESİ MAYIS AYI MİSEM PROGRAMI 02.05.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Eğitim Merkezi’nde Mayıs 2006 döneminde MİSEM kapsamında “Y.G. Tesislerinde İşletme Sorumluluğu”, “Elektrik SMM”, “Asansör SMM” ve “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Semineri” eğitimleri yapılacaktır.

ANKARA'DA 1 MAYIS... 02.05.2006

    

İşçi sınıfının uluslararası birlik mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs, Ankara’da kutlandı. IMF politikalarının ve AKP iktidarının uygulamalarının protesto edildiği miting, sendikalardan derneklere, demokratik kitle örgütlerinden öğrencilere kadar birçok grubu bir araya getirdi. EMO Ankara Şubesi üyeleri de Maltepe’deki Nokta Durağı’nda bir araya gelerek, mitinge katılım sağladı.

NÜKLEER SANTRAL İSTEMİYORUZ 26.04.2006

    

Çernobil faciasının 20. yıldönümünde Anıtpark’ta toplanan Nükleer Karşıtı Platform, oluşturduğu insan zinciriyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önüne sloganlar eşliğinde yürüdü. “Nükleer santral istemiyoruz”, “Nükleer sizin güneş bizim olsun”, “Nükleer sizin, Sinop bizim”, “Bergama’da kazandık, sıra Sinop’ta”, “Güneş bize yeter, nükleere hayır”, “Nükleerci bakan istemiyoruz”, “Nükleer yalana son verilsin” sloganları atan nükleer karşıtları, ellerinde taşıdıkları afiş, döviz ve pankartlarla taleplerini ortaya koydular.

NÜKLEER KARŞITLARI SİNOP'TA HAYKIRDI 19.04.2006

    

Sinop'ta, sekretaryasını Odamızın üstelendiği "Nükleer Karşıtı Platform" tarafından düzenlenen ”Nükleere Hayır” mitingi yoğun ilgiyle karşılandı. Sinop'a nükleer santral kurulması kararını protesto etmek için Uğur Mumcu Meydanı'nda yapılan mitinge binlerce kişi katılırken, çeşitli illerden gelen nükleer karşıtı demokratik kitle örgütleri ve siyasi partiler de etkinliğe destek verdi. Ülkenin dört bir yanından mitinge katılım olurken, Ankara’dan 600’e yakın kişi Şubemizin organizasyonu ile mitinge katılım sağladı.

RADYOAKTİF SİNOP'A İZİN VERMEYECEĞİZ !
TMMOB-ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU’NUN 14 NİSAN 2006 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI
14.04.2006

    

AKP hükümeti son bir yıldır kendi halkıyla paylaşmadan ve tartışmaya dahi açmadan yürüttüğü "nükleer enerjiye geçiş" projesi üzerindeki yoğun çalışmalarını sonuçlandırma aşamasına getirmiş bulunmaktadır. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Başkanı Okay Çakıroğlu, nükleer santral yapılacak yer için 43 kritere göre 8 yer belirlediklerini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu yerler arasından Sinop'u seçtiğini açıkladı. Projeye göre, Sinop’ta, 3 adet reaktörün yer aldığı nükleer ada kurulması planlanıyor. Nükleer santralin 1800 megavat kurulu gücünde olacağını ve 2.7 milyar dolara malolacağı açıklandı.

EMO'DAN NÜKLEER SANTRAL GİRİŞİMİNE KARŞI BASIN TOPLANTISI 14.04.2006

    

 


ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSI DÜZENLENDİ

22.10.2018
 


Çok Okunanlar


STM 32 BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMLERİ VE ADALET BAKANLIĞI BAŞVURULARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

MÜGE KAPSAMINDA FPGA VE SAYISAL TASARIM SEMİNERİ DÜZENLENECEK

GENÇ MÜHENDİSLER BULUŞMASI PİKNİK- FORUM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA ENDÜSTRİDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

“İŞLETME SORUMLULUĞUNDA GELECEĞE DÖNÜK YOL HARİTASI” OTURUMU DÜZENLENDİ

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI KANAL B’DE ELE ALINDI

MÜGE KAPSAMINDA FPGA VE SAYISAL TASARIM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri