MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 8: TOPLUMSAL MÜCADELEDE MESLEK ODALARI
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 9: EMO ANKARA ŞUBESİ’NİN 42 YILLIK SERÜVENİ
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.4

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 230  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

AB GATS MÜHENDİSLİK ALANINA ETKİLERİ SEMPOZYUMU YAPILDI 06.06.2005

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen `AB GATS Mühendislik Alanına Etkileri Sempozyumu` 3-4 Haziran 2005`te İstanbul`da İTÜ Maçka Kampüsü`nde gerçekleştirildi. Konuya ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

NAZIM HİKMET, AHMET ARİF VE ORHAN KEMAL'İ ANDIK 03.06.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Devrimci Yazar ve Ozanlarımızı Anma etkinliği 2 Haziran 2005 Perşembe günü saat: 17.00'de Ankara Sanat Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Nazım Hikmet, Ahmet Arif ve Orhan Kemal'in hayatlarının anlatıldığı kısa belgeseller gösterildi. Panelistlerin sunumları ile Nazım Hikmet, Ahmet Arif ve Orhan Kemal'in edebiyat dünyasına kazandırdıklarına ve siyasal kimliklerine dikkat çekildi. Ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TEMEL SATRANÇ EĞİTİMİ TAMAMLANDI 31.05.2005

    

EMO Ankara Şubesi üyelerinin çocuklarına yönelik düzenlenen Temel Satranç Eğitimi II. Dönemi 28 Mayıs 2005 Cumartesi günü yapılan satranç turnuvasıyla tamamlandı. 4 tur üzerinden İsviçre Sistemine ve hızlı satranç kurallarına göre yapılan turnuvaya kursa gelen 19 öğrenci katıldı. Ayrıntıları ve fotoğrafları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

20. YILINDA TÜRKİYE`DE ÖZELLEŞTİRME GERÇEĞİ SEMPOZYUMU BİLDİRGESİ 30.05.2005

    

TMMOB`nin sekretaryasını üstlendiği ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Kamu İşletmeciliğini Geliştirme Merkezi Vakfı`nın (KİGEM) katkılarıyla düzenlenen `20. Yılında Türkiye`de Özelleştirme Gerçeği` Sempozyumu 26-27 Mayıs 2005 tarihlerinde Ankara`da gerçekleştirildi. Emek örgütlerinin üyeleri, bilim insanları ve basın emekçilerinin hazırladıkları 9 adet çağrılı bildiriyi, 16 adet sektör raporunu ve duyarlı her yurttaşa söz verilen forumu içeren sempozyum sonunda, yayınlanan bildiriyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

4. LİNUX VE ÖZGÜR YAZILIM ŞENLİĞİ 23.05.2005

    

Linux Kullanıcıları Derneği, 4. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği'ni 19-22 Mayıs 2005 tarihlerinde, Ankara Milli Kütüphane'de düzenlendi. Elektrik Mühendisleri Odası, şenliğe aktif destek verdi.

SEZER’DEN TÜBİTAK YASASI’NA VETO 18.05.2005

    

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TÜBİTAK hakkındaki kanunda değişiklik yapan düzenlemenin 3 maddesini veto etti. Sezer tarafından yayımlanması uygun bulunmayan, 5344 sayılı "Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Kurulması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun", 3, 4 ve 9. maddelerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nce bir kez daha görüşülmesi için, geri gönderildi. Söz konusu Yasa'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na geri gönderilme gerekçelerinin tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARININ ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİ AMAÇLI KULLANIMI 18.05.2005

    

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanımına İlişkin Kanun 18 Mayıs 2005 tarihli ve 25819 sayılı resmi gazetede yayınlanarak, yürürlüğe girdi. Değişikliklerle kabul edilen kanun metnini ve kanun tasarısı TBMM'de görüşülürken açıklanan TMMOB görüşünü yazımızın devamında bulabilirsiniz.

GÜVENPARK İÇİN 'ANKARAM PLATFORMU'NDAN DAVA 16.05.2005

    

Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun, 04.03.2005 tarih ve 368 sayılı, “Güvenpark’a ilişkin ‘Kentsel Tasarım’ Projesi’nin yarışma yoluyla elde edilmesi ve minibüs ve otobüs durağı olarak kullanılan alanın alt kotlarında yapılaşmaya izin kararı” ile ilgili ANKARAM PLATFORMU adına Peyzaj Mimarları Odası tarafından kararın iptali istemiyle dava açılarak yargı süreci başlatılmıştır.

20. YILINDA TÜRKİYE'DE ÖZELLEŞTİRME GERÇEĞİ SEMPOZYUMU'' 11.05.2005

    

TMMOB, Türkiye'de yaşanan özeleştirme sürecini "20. Yılında Türkiye'de Özelleştirme Gerçeği Sempozyumu" ile masaya yatırıyor. 26-27 Mayıs 2005 tarihinde düzenlenecek olan sempozyumun kapsamında "Küreselleşmenin Önemli Aracı: Özelleştirme", "Yirminci Yılında Özelleştirmelerin Sorgulanması" oturumları ile "Sektör Raporları" sunumu yapılacak. Sempozyum kapsamında özelleştirme sürecinin değerlendirileceği geniş katılımlı bir de forum düzenlenecek. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

TMMOB DÜNYA KADIN YÜRÜYÜŞÜ'NÜ DESTEKLİYOR 09.05.2005

    

Eşitlik, özgürlük, adalet, dayanışma ve barış için yola çıkan Dünya Kadın Yürüyüşü, Amerika'daki turunu tamamlayarak, Avrupa Kıtası'na ilk adımını Türkiye'den atıyor. Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği'nin de desteklediği ve Brezilya'dan başlayan yürüyüş, 9-10 Mayıs 2005'te İstanbul'da olacak. Dünya Kadın Yürüyüşü konusundaki ayrıntıları ve etkinliğin Türkiye bölümün programını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

GENEKSEL EMO PİKNİĞİ YAPILDI. 06.05.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği ‘Geleneksel EMO Pikniği’ bu yıl 05 Haziran 2005 Pazar günü Karagöl’de (Beypazarı) yapıldı. Şehrin gürültüsünden uzak bir gün geçirmek isteyen üyelerimiz aileleri ile birlikte pikniğe katıldılar.

BİRLİKTE YAŞANILACAK GÜZEL GÜNLER İÇİN 1 MAYIS'TA ALANLARDAYDIK 04.05.2005

    

İşçinin emekçinin birlik, mücadele, dayanışma günü 1 Mayıs'da "birlikte yaşanılacak güzel günler için" mücadele edenler meydanlarda buluştu. Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi üyeleri, pankartımız altında Tandoğan Meydanı'nda yapılan 1 Mayıs mitingine katıldı. "1 Mayıs işçinin, emekçinin bayram günüdür, 1 Mayıs birlik, mücadele ve dayanışma günüdür" diyen TMMOB, örgütlü olduğu tüm illerde emek örgütlerinin düzenlediği 1 Mayıs mitinglerinde işçilerle, emekçilerle omuz omuza durdu. Tandoğan Meydanı'nda yapılan mitinge katılan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı'nın konuşmasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TEDAŞ'TA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZ İÇİN TALEPLERİMİZ İLGİLİLERE İLETİLDİ 19.04.2005

    

TEDAŞ Genel Müdürlüğü Bağlı Ortaklıklarında 4857 sayılı İş Yasası'na tabii Geçici İşçi Mühendis (Belirli Süreli Hizmet Akdi imzalamış personel) olarak çalışan üyelerimizin sorunları Odamızın girişimleriyle TMMOB gündemine taşındı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, İş Yasası kapsamında görev yapan mühendislerin tüm haklarının yasal güvenceye kavuşturulmasının "sosyal devlet" ve "hukuk devleti"nin bir gereği olduğunu vurgulayarak, üyemiz işçi mühendisler adına TMMOB’nin taleplerini içeren istemleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Özelleştirme İdaresi yetkililerine iletti. Daha öncede EMO Yönetim Kurulu da TEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne konuya ilişkin görüşlerini iletmişti. Ayrıca işyerindeki yetkili sendika ile bu üyelerimiz durumlarına ilişkin görüşmeler devam ediyor. Konuya ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

KAYGILIYIZ, UYARIYORUZ 12.04.2005

    

Aralarında TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı'nın da bulunduğu 190'ı aşkın aydın ortak bildiriyle, bayrak krizi başlayıp Trabzon'da linç girişimleri ile devam eden olayları kaygı verici olarak değerlendirerek, barış çağrısı yaptı. Bildirinin tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTROMANYETİK RADYASYONDAN KORUNMAK İÇİN PRATİK ÖNERİLER 11.04.2005

    

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı öğretim üyeleri kullanıcılar Elektromanyetik radyasyondan korunmak için patrik önerileri içeren bir araştırma sonucu yayınladılar. Prof.Dr.Nesrin Seyhan başkanlığındaki öğretim üyeleri, elektrikli ve elektronik cihazların yaydığı elektromanyetik radyasyonun insan sağlığına verdiği zararlara dikkat çekerek, özellikle 16 yaşın altındaki çocuklarda sinir sistemin gelişmesinin devam etmesi nedeniyle cep telefonlarını kullanmalarını tavsiye ettiler. Düşük radyasyon yayan cep telefonlarının tercih edilmesi gerektiğini belirtildiği önerilerde, günlük cep telefonu ile konuşma süresinin en fazla 10 dakika ile sınırlanması vurgulandı. Elektromanyetik radyasyona karşı diğer önerileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

TMMOB VE TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ İŞBİRLİĞİ 30.03.2005

    

Ülkemizde bir ilk olarak 2 meslek örgütü mesleki bir alanda işbirliği yaptı. TMMOB ile Türk Tabipleri Birliği arasında Risk Değerlendirmesi konusunda ortak çalışma ve işbirliği yapma doğrultusunda hazırlanan protokol 29 Mart 2005 tarihinde imzalandı. Protokol, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ile Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. Füsun Sayek tarafından kayıt altına alındı. Protokol, hekimler ile TMMOB`ye bağlı Odalara kayıtlı üyelerin, işyerlerinden kaynaklanan risklerin insan sağlığına ve güvenliğine etkilerine ilişkin temel bilgileri yenilemesini amaçlıyor. Önümüzdeki günlerde protokolün gereği olarak `uygulama usul ve esasları` çalışmaları yapılacaktır. Bu konuda yetkin üyelerimizin önerilerini iletmek ve çalışmalarda yer almak için şubemize başvurmalarını rica ederiz. İlgili üyelerimiz için başvuru bilgileri ve protokolün tam metni yazımızın devamındadır.

BİOMEDİKAL MÜHENDİSLERİ EMO`YA ÜYE OLUYOR 24.03.2005

    

Şimdiye kadar Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendislerini bünyesinde barındıran Elektrik Mühendisleri Odası’na Biomedikal Mühendisleri de üye olabilecek. TMMOB Yönetim Kurulu’nun 12 Mart 2005 tarih ve 216 sayılı kararında `Biyomedikal Mühendislerinin Elektrik Mühendisleri Odası`na kaydolmalarına ve bu kararın TMMOB Genel Kurulu`na sunulmasına` denildi. Biyomedikal Mühendisliği’ne ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

KURSLA MÜHENDİS OLUNMAZ ! 23.03.2005

    

Gazete ve internet sitelerinde yayımlanarak, 'mühendislik sertifikası' verildiğini duyuran kurs reklamları, Elektrik Mühendisleri Odası'nın (EMO) Reklam Kuruluna itirazı sonucunda durduruldu. Reklam Kurulu söz konusu reklam ve ilanlar hakkında para ve yayını durdurma cezaları verdi.

KÜRESEL EYLEM GÜNÜNDE İSTANBUL'DAYDIK 21.03.2005

    

ABD'nin Irak'ı İşgalini protesto için dünya çapında düzenlenen ''19 Mart Küresel Eylem Günü''nün İstanbul etkinliğine TÜRK-İŞ, TMMOB, HAK-İŞ, KESK, DİSK, Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Tabipleri Birliği, Türk Eczacılar Birliği, Türk Veteriner Hekimleri Birliği, TÜRMOB ve İstanbul Barosu'nun çağrısıyla yirmi bine yakın kişi katıldı. Her yaş ve inançtan insanların ABD politikalarına ve savaşa karşı tepkisini dile getirdiği etkinliğe üyelerimiz, Elektrik Mühendisleri Odası pankartı altında yoğun katılım sağladılar. Ayrıntıları ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı'nın açılış konuşmasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

M.HACİM KAMOY’U KAYBETTİK 13.03.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi 124 sicil numaralı üyesi M.Hacim Kamoy’u kaybettik. 84 yaşında aramızdan ayrılan Kamoy, EMO 8. ve 9. Dönemler Başkan Yardımcılığı, 14. ile 15. Dönem EMO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Kamoy, Aselsan Elektronik Sanayii ve Ticaret A.Ş'nin kurucusu ve ilk genel müdürü idi. Kamoy, TSK'nın eksikliklerini karşılamak ve dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla, Kara Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın öncülüğünde, 1976 yılında Aselsan'ın kuruluşunda önemli rol oynamıştı. EMO sempozyum ve kongre çalışmalarında da önemli katkılarda bulunan Kamoy'un cenazesi, 14 Mart Pazartesi günü Aselsan’da Saat 10.00’da yapılan törenin ardından Kocatepe Camii'nde öğlen kılınan cenaze namazına takiben toprağa verildi. Ailesinin, yakınlarının, sevenlerinin, Odamız ve Aselsan camiasının acısının paylaşır, başsağlığı dileriz. Kamoy'un özgeçmişine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


MÜGE KAPSAMINDA KNX AYDINLATMA OTOMASYONU SEMİNERİ DÜZENLENDİ

22.03.2019
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2019 BAHAR DÖNEMİ MART AYI PROGRAMI BAŞLADI

AYDINLATMA HESABI, TASARIMI VE TEKNOLOJİK GELİŞİMİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO KIRIKKALE, KONYA,KAYSERİ İL TEMSİLCİLİKLERİNDE ARDUINO EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

EMO KONYA İL TEMSİLCİLİĞİNDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

MİSEM KAPSAMINDA ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

YENİ ZELANDA`DA BİR CAMİİDE İBADET EDENLERE YÖNELİK IRKÇI, FAŞİST, İNSANLIK DIŞI SALDIRIYI KINIYORUZ...

MÜGE KAPSAMINDA KNX AYDINLATMA OTOMASYONU SEMİNERİ DÜZENLENDİ

2019 YILININ 8 MARTINDA BİZ KADINLAR YİNE BURADAYIZ, HER YERDEYİZ!.

LOKAL SÖYLEŞİLERİ 10: “80 SONRASI EMO” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

WIN EURASIA 2019 FUARINA TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri