MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2019.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 235  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ÇOCUKLARIMIZ “MATEMATİĞİN AYDINLIK DÜNYASI” İLE TANIŞIYOR 10.07.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yaz Okulu kapsamında üyelerimizin 9–15 yaş arası birinci derece yakınlarına yönelik olarak “Matematiğin Aydınlık Dünyası” adlı belgesel film gösterimi yapılacaktır. 19 Temmuz 2006 Çarşamba günü ve 26 Temmuz 2006 Çarşamba günü 13:00-15:00 saatleri arasında gösterimi yapılacak olan belgesel, çocuklarımızın matematiğe bakış acısını değiştirecek. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan etkinlik için kayıt yaptırılması gerekmektedir.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE KATILIYORUZ 10.07.2006

    

TMMOB- Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, 16 Temmuz 2006 Pazar tarihinde Elmadağ, İmrahor Vadisi ve Kıbrıs Köyü bölgesine doğa yürüyüşü düzenliyor.

EMO-GENÇ ÜYELERİNDEN GUANTANAMO YOLU GÖSTERİMİ 10.07.2006

    

EMO-Genç, 12 Temmuz 2006 Çarşamba günü, Michael Winterbottom’ın 56. Berlin Film Festivali’ne damgasını vuran filmi ‘Guantanamo Yolu’nun gösterimini organize ediyor. EMO Ankara Şubesi Eğitim Merkezi’nde yapılacak olan ücretsiz gösterime katılmak isteyen üyelerimizin kayıt yaptırmaları rica olunur.

TMMOB, SİYASAL İKTİDARA "DUR!" DİYOR! 28.06.2006

    

Siyasal iktidarın yasamızda yapacağı değişiklikle ülkemiz kapıları akademik ve mesleki yeterliliği kanıtlanmamış yabancı mühendis, mimar ve şehir plancısına sonuna kadar açılmaktadır!
Oysa, ülkemizde mühendis, mimar ve şehir plancılarının %25'i işsizdir ya da meslek dışı işte çalışmaktadır.
Egemen devlet olgusu, uluslar arası hukukta karşılılık ilkesi üzerinden ilişki kurar. Hiç bir ülke tek taraflı olarak kendi vatandaşı aleyhine taviz vermez. Ancak, siyasal iktidar, tek bir ülke lehine değil, dünyadaki 191 ülkenin sermayesi lehine kendi vatandaşı aleyhine yasa hazırlamıştır.

SİYASAL İKTİDAR NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI, ŞİMDİ DE YABANCILAR ÜZERİNDEN YASAMIZLA VE MESLEĞİMİZLE UĞRAŞIYOR. 28.06.2006

    

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın değişiklik teklifi ile gündeme getirdiği, sonra Başbakanlık müdahalesi ile son şeklinin verildiği "Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı", TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nun 22.06.2006 tarihli toplantısında, hiçbir önerimiz kabul edilmeyerek Meclis Genel Kurulu'na sevk edildi.

4817 SAYILI YABANCILARIN ÇALIŞMA İZİNLERİ HAKKINDA KANUN İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN KANUN TASARISI HAKKINDA TMMOB GÖRÜŞÜ 28.06.2006

    

TBMM Gündeminde bulunan 4817 Sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı Hakkında TMMOB görüşü ilgililerine iletildi.

RÜZGAR TRİBÜNÜ GELİŞTİRME SEMİNERİ 23.06.2006

    

Gazi Üniversitesi Temiz enerji Araştırma Merkezi ve Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün düzenlediği Human Scale Wınd Turbıne Development (Rüzgar Tribünü Geliştirme Semineri) semineri 26 Haziran 2006 tarihinde yapılacak.

EMO ANKARA ŞUBESİ YAZ OKULU 2006 ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR 22.06.2006

    

EMO Ankara Şubesi tarafından ilki 2004 yılında gerçekleştirilen “EMO Ankara Şubesi Yaz Okulu” 2006 yıllı çalışmaları 1 Temmuz 2006 tarihinde başlıyor. Üyelerimizin 7–14 yaş arası birinci derece yakınlarına yönelik olarak ücretsiz düzenlenecek olan Yaz Okulu, Temmuz ve Ağustos aylarında dörder haftalık iki dönemden oluşacaktır. Bu yıl ilk kez talep olması durumunda “engelli” çocuklarımız da özel gruplar halinde çalışmalara dahil edilecekler. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için iletişim bilgilerini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

TEMEL PIC MİKRODENETLEYİCİ PROGRAMLAMA EĞİTİMİ 22.06.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, üyelerine yönelik ücretsizTemel PIC Mikrodenetleyici Programlama Eğitimi düzenliyor. Eğitime katılmak isteyen üyelerimiz konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye haberimizin devamından ulaşabilirler.

ÜCRETSİZ LİNUX KULLANICI EĞİTİMİ 22.06.2006

    

EMO Ankara Şubesi, bilgisayar kullanma becerisine sahip ancak daha önce Linux ile hiç tanışmamış yada çok az deneyimi olmuş üyelerine yönelik olarak ücretsiz Linux Kullanıcı Eğitimi düzenliyor. Eğitimler, TÜBİTAK–UEKAE tarafından geliştirilen Pardus İşletim Sistemini temel alacaktır. Eğitime katılmak isteyen üyelerimiz ayrıntılı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirler.

NÜKLEERSİZ YAŞAM İÇİN
SİNOP’TA ŞENLİK, AKKUYU’DA MİTİNG
21.06.2006

    

Nükleer Karşıtı Platform Eşgüdüm Toplantısı’nda 17-23 Temmuz 2006 tarihleri arasında Sinop'ta Nükleersiz Yaşam Şenliği, 5-6 Ağustos 2006 tarihlerinde Akkuyu'da miting ve şenlik yapılmasına karar verildi.

“ ACAYİPLEŞTİ HAVALAR ”
NÜKLEER KARŞITI ŞİİR DİNLETİSİ VE FİLM GÖSTERİMİ
19.06.2006

    

TMMOB-Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, “Acayipleşti Havalar” adı altında 28 Haziran 2006 Çarşamba günü “Nükleer Karşıtı Şiir Dinletisi ve Film Gösterimi” etkinliği düzenliyor.

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM, AKKUYU'DA MİTİNGE HAZIRLANIYOR 15.06.2006

    

Nükleer Karşıtı Platform, Sinop'ta 29 Nisan'da gerçekleştirdiği “Nükleer Santral İstemiyoruz” mitingini, nükleer santral kurulması için ülkemizde adres olarak gösterilen ikinci ilimiz olan Mersin'e taşımak üzere harekete geçti.

ANKARA'DA 15-16 HAZİRAN YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI 15.06.2006

    

15-16 Haziran büyük işçi direnişinin 36. yıldönümünde; DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, KESK Ankara Şubeler Platformu, TMMOB/Ankara İKK ve TTB/Ankara Tabip Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte, 15 Haziran 2006 da Ankara Kızılay'da Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde buluşularak oradan Olgunlar Sokakta bulunan Madenci Anıtı'na kadar yüründü. Yapılan basın açıklamasında 15-16 Haziran 1970 tarihinin Türkiye İşçi Sınıfı için önemi vurgulandı. Yürüyüşe TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ile birlikte Oda yöneticileri, TMMOB ve Oda çalışanları da katıldı.

NÜKLEER SANTRALLER VE TÜRKİYE SEMPOZYUMU YAPILDI 12.06.2006

    

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, 10 Haziran 2006 tarihinde Milli Kütüphane’de Çernobil’in 20.Yılında Nükleer Santraller ve Türkiye Sempozyumu düzenledi. TMMOB bünyesindeki Meslek Odalarının “Nükleer Enerji” ile ilgili görüşlerinin bir araya getirilmesini amaçlayan bir sempozyum kapsamında “Türkiye’de Enerji Sektöründe Politika Seçenekleri” başlıklı bir de panel düzenlendi. Sempozyumun sekretaryasını Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubesi birlikte yürüttü.

EMO ANKARA ŞUBESİ İŞSİZ ÜYELERİ İLE BULUŞTU 12.06.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi işsiz mühendisler ile bir araya geldi. İşsiz üyelerin sorunlarına çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantı 09 Haziran 2006 Cuma günü Saat:19.00'da EMO Ankara Şubesi Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

KAMU KURUMLARINDA ÖZGÜR YAZILIMA GEÇİŞ ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ 12.06.2006

    

14 Mayıs 2006 tarihinde 5. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği kapsamında Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Kamu Kurumlarında Özgür Yazılıma Geçiş” çalıştayının sonuç bildirgesi yayınlandı. Kamu kurumlarında Linux ve özgür yazılıma geçiş konusunda karşılaşılan bazı önemli sorunların tartışıldığı çalıştayın sonuç bildirgesi haberimizin devamında yer almaktadır.

EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU, TRT’Yİ ZİYARET ETTİ 12.06.2006

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu, TRT Genel Müdür Teknik Yardımcı Mete Coşkun’u ziyaret ederek, EMO-TRT işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET GÜNÜ’NE KATILDIK 07.06.2006

    

Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi mezuniyet töreni 6 Haziran 2006 tarihinde yapıldı. Törene Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Örgütlenme Sekreteri Ömürhan Soysal da katıldı.

"TÜRKİYE’DE ÇEVRE YÖNETİMİ – MEVZUATI VE YENİLENMİŞ ÇEVRE KANUNU" PANELİ YAPILDI 07.06.2006

    

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında 7 Haziran 2006 tarihinde TMMOB-Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, “Türkiye’de Çevre Yönetimi – Mevzuatı ve Yenilenmiş Çevre Kanunu” başlıklı panel düzenledi.

 


YANGIN ALGILAMA SİSTEM TASARIMI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

17.07.2019
 


Çok Okunanlar


GENÇ MÜHENDİSLER PİKNİKTE BULUŞTU

BİLGİSAYAR DESTEKLİ PROJE ÇİZİM İLKELERİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

ELEKTRONİKTE ARIZA BULMA TEKNİKLERİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

WEBINAR: ELEKTRİKLİ ARAÇLARDA BATARYA YÖNETİM SİSTEMLERİ VE ŞARJ DOLULUK ORANLARININ (SOC) KESTİRİLMESİ

SMM ÜYELERİMİZLE TEST ÖLÇÜM ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

EMO ERZURUM İL TEMSİLCİLİĞİNDE ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETİ YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

YANGIN ALGILAMA SİSTEM TASARIMI BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ERZİNCAN İL TEMSİLCİLİĞİNDE ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri