MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2019.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 232  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO ETİK KOMİSYONU, SEFI YILLIK KONFERANSI’NDA 09.09.2005

    

EMO Etik Komisyonu, Ankara’da yapılan SEFI (European Society for Engineering Education) 33. Yıllık Konferansı’nda bildiri sundu. Avrupa’nın mühendislik eğitimi alanındaki en büyük organizasyonu olarak kabul edilen SEFI’nin 33. Yıllık Konferansı Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde “Uygarlıkların Buluştuğu Yerde Mühendislik Eğitimi` başlığı altında yapıldı. Konferansın açılışında TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı da açılış bildirisi sundu. Konferans hakkında detaylı bilgiyi ve söz konusu bildirilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

KURUCU ÜYEMİZ TAHSİN ARMAY’I KAYBETTİK 05.09.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası kurucu üyesi Tahsin Armay’ı 5 Eylül 2005 günü kaybettik. 4 sicil numaralı Elektrik Mühendisleri Odası üyesi olan Armay, 06 Eylül 2005 (yarın) Karşıya Mezarlığı Cami’sinden öğle namazının ardından defnedilecek. Odamızın ve mesleğimizin çınarı, EMO 1. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Armay’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesine, sevenlerine ve EMO camiasına başsağlığı dileriz. Tahsin Armay'ın özgeçmişini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM`UN SATIŞI İPTAL EDİLMELİ KAMPANYASI
EMO’DAN İPTAL DAVASI
17.08.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası, (EMO) Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin % 55 oranındaki hissesinin blok olarak satışına ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan 01.07.2005 tarihli ihalenin ve satışa ilişkin nihai devir işlemlerinin onayına ilişkin 02.08.2005 tarih ve 25894 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 25.07.2005 tarih ve 2005/9146 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesinin iptali ile dava sonuna kadar yürütülmesinin durdurulması istemiyle Danıştay`a 17 Ağustos 2005 günü dava açtı. Aynı gün Saat 11.00`de EMO Genel Merkezi’nde EMO, Makina Mühendisleri Odası ve Haber-Sen ortak basın toplantısı yaparak, `Özelleştirmeler durdurulmalı, Türk Telekom`un satışı iptal edilmelidir!` başlıklı kampanya çağrısını kamuoyuna duyurdu.

CİHAN KAYIKET ANISINA PANEL-FORUM, 25. YILINDA 12 EYLÜL 01.08.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi 11’inci Dönem Yönetim Kurulu üyesi Cihan Kayıket, ölümünün 13’üncü yılında, “Asmayalım da Besleyelim mi, 25. Yılında 12 Eylül” başlıklı bir panelle anıldı. 12 Eylül sürecinin masaya yatırıldığı Panel-Forum’un konuşmalarının bant çözümünün yapılmasının ardından EMO Ankara Şubesi tarafından kitap olarak yayınlanacak. Konuya ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

CİHAN KAYIKET KABRİ BAŞINDA ANILDI 29.07.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 11. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Kayıket’i ölümünün 13. yıl dönümünde 29 Temmuz 2005 tarihinde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında yakınları, çalışma arkadaşları ve EMO yöneticilerinin katılımıyla anıldı.

ÖSS SONUÇLARI AÇIKLANDI 20.07.2005

    

Öğrenci Seçme Sınavı ve Yabancı Dil Sınavı sonuçları 20 Temmuz 2005 tarihinde açıklandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, sınav sonuçlarına ilişkin bilgi verdi. Buna göre, sınavı geçerli sayılan 1 milyon 671 bin 603 adaydan 1 milyon 298 bin 666'sı 4 puan türünün en az birinden 160 ve daha fazla puan alarak ÖSS'yi kazandı. Sınava giren adayların 57 bin 163'i ise sıfır puan aldı. Elektrik Mühendisleri Odası’nın meslek alana giren Elektrik, Elektronik, Bilgisayar ve Biomedikal Mühendisliği bölümlerinin 2004 yılı taban puanlarını ve EMO Yönetim Kurulu’nun 21 Temmuz 2005 tarihinde yaptığı Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerini seçecek adaylara yönelik basın açıklamasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

BAŞBAKANLIK PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI'NA 14.07.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odasından Başbakanlık Personel Daire Başkanlığına: KPSS Formlarına Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Ünvanları Ayrı Ayrı Yazılsın Üyelerimiz olan Elektrik, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Kontrol, Otomasyon, Bilgisayar, Yazılım ve Biyomedikal Mühendislerinin diploma unvanlarında mezun oldukları okullara göre farklılıklar olmaktadır.

FİLİSTİN KERVANI EMO'DA 14.07.2005

    

Fransa'dan yola çıkan, 3472 km. yol katederek Filistin'e ulaşmayı amaçlayan Filistin Kervanı Elektrik Mühendisleri Odası'nda ağırlandı. Ankara'da çeşitli etkinliklere katılarak Adana'ya gidecek olan kervan ilk etkinliğini EMO lokalinde basın açıklaması yaparak gerçekleştirdi. Basın açıklamasına Filistin Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Fayez Khalil de katıldı. Fayez Khalil basın açıklaması öncesinde EMO Yönetim Kurulu Yazman Üyesi M. Sıtkı Çiğdem ile görüştü. Filistin'e ve dünyaya barış ve adalet getirmesi dileğinin vurgulandığı basın açıklamasında Filistin Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Fayez Khalil, Filistin Kervan katılımcıları ile TMMOB İKK adına Mehmet Ali Özgün konuşma yaptılar.

TEOMAN ÖZTÜRK'Ü SEVGİ VE SAYGIYLA ANIYORUZ... 11.07.2005

    

"(...) Yüreğimizdeki insan sevgisini ve yurtseverliği, baskı ve zulüm yöntemlerinin söküp atamayacağının bilinci içinde, bilimi ve tekniği emperyalizmin ve sömürgenlerin değil, emekçi halkımızın hizmetine sunmak için her çabayı güçlendirerek sürdürme yolunda inançlı ve kararlıyız"*

TEİAŞ GENEL MÜDÜRÜ VE YARDIMCILARI ODAMIZI ZİYARET ETTİ 08.07.2005

    

TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, ODA'mız 5735 Sicil No'lu üyesi Sn. İlhami Özşahin ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı, 10496 Sicil No'lu Üyemiz Sn. Halil ALIŞ ve Genel Müdür Yardımcısı Makine Mühendisleri Odası Üyesi Sn. Mehmet Hanefi TÖREMİŞ, 07.07.2005 Perşembe günü Saat 11:00'de ODA'mızı ziyaret ettiler. Ziyarete, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler, EMO Genel Sekreter ve ODA Müdürümüz M. Sıtkı Çiğdem, EMO Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Hüseyin Önder'in yanı sıra EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Necati İpek ve EMO Ankara Şubesi Yazman Üyemiz ve Şube Müdürü Olgun Yurt ev sahipliği yaptı.

EEB MÜHENDİSLİKLERİ EĞİTİMİ 2. ULUSAL SEMPOZYUMU SAMSUN’DA YAPILDI 07.07.2005

    

Elektrik Elektronik Bilgisayar Mühendislikleri (EBM) Eğitimi 2. Ulusal Sempozyumu 25-27 Mayıs 2005 tarihlerinde EMO Samsun Şubesi tarafından gerçekleştirildi. EMO Samsun Şubesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve TÜBİTAK işbirliği gerçekleştirilen sempozyum hakkında detaylı bilgiyi ve sonuç bildirgesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

BİR DAHA OLMASIN DİYE…
SİVASI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ!
29.06.2005

    

2 Temmuz 1993 günü Sivas'ta Madımak Otel'de, yakılarak katledilen aydınlarımızın anıyoruz. Ankara’da düzenlenen 2 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında 2 Temmuz 2005 günü, Saat: 18.00'de Abdi İpekçi Parkı’nda düzenlenen mitinge üyelerimizi davet ediyoruz. TMMOB’in de katılımcı kurumlardan biri olarak güç verdiği mitinge Grup Kızılırmak da türküleriyle katılacak. 2 Temmuz Anma Etkinlikleri Programı hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

FİLİSTİN KERVANI’NI DESTEKLİYORUZ 29.06.2005

    

5 Temmuz 2005 günü Strasbourg’dan yola çıkacak olan “Filistin Kervanı” 3742 km. yol kat ettikten sonra 19 Temmuz günü Küdüs’e ulaşacak. Filistin halkı ile dayanışma amacıyla kurulan “Filistin Kervanı” Avrupa’da bir çok merkeze uğradıktan sonra ülkemize Edirne’den giriş yapacak ve Hatay’dan ayrılacak. TMMOB ve Odamızın aktif olarak desteklediği “Filistin Kervanı” EMO İstanbul Şubesi’nde bir çalışma ofisi kurdu. ‘Filistin Kervanı’na ilişkin detaylı bilgileri ve iletişim bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

EMEK PLATFORMU TARAFINDAN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 28.06.2005

    

Emek Platformu Başkanlar Kurulu 27.06.2005 tarihinde gerçekleştirdiği toplantı sonucunda basın açıklaması yaptı. TBMM gündemindeki "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanun Tasarısı" ile Türk Telekom, Erdemir, Seydişehir, TÜPRAŞ, PETKİM, limanlar, THY başta olmak üzere özelleştirme girişimlerini değerlendirildiğinin belirtildiği açıklamada ortak eylem karar alındığı açıklandı. Basın açıklamasının tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

IRAK DÜNYA MAHKEMESİ VİCDAN JÜRİSİ KARARINI AÇIKLADI 28.06.2005

    

10 ülkeden iddia heyeti, vicdan jürisi ve tanıklardan oluşan 54 kişinin katılımıyla düzenlenen ve TMMOB'nin de desteklediği Irak Dünya Mahkemesi İstanbul Nihai Oturumu 27 Haziran 2005 tarihinde karar metninin açıklanmasıyla sona erdi.24-27 Haziran 2005 tarihlerinde Darphane-i Amire'de yapılan mahkeme sırasında toplam 8 oturum gerçekleştirildi. Bu oturumlarda konuşmacılar 51 konuda mahkemeye bilgi sundu. Oturumu yaklaşık 1500 kişi ziyaret etti. İstanbul Nihai Oturumunda iddia heyeti ve tanık olarak 63 kişi konuştu. Otumun sonunda 17 kişilik vicdan jürisinin oluşturduğu karar metni basına ve kamuoyuna duyuruldu. Karar metninin özetini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

I. ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE KALİTESİ SEMPOZYUMU 08.06.2005

    

EMO Kocaeli Şubesi’nin düzenlediği I. Enerji Verimliliği ve Kalitesi Sempozyumu 17-18 Mayıs 2005 tarihlerinde gerçekleştirildi. 14 oturum ve 79 bildiri sunulan Sempozyum sonuç bildirgesini ve ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

AĞ VE BİLGİ GÜVENLİĞİ ULUSAL SEMPOZYUMU 07.06.2005

    

EMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Ağ ve Bilgi Güvenliği Ulusal Sempozyumu (ABG 2005) 9-11 Haziran 2005 tarihleri arasında İ.T.Ü. Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. Sempozyum programını ve ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

AB GATS MÜHENDİSLİK ALANINA ETKİLERİ SEMPOZYUMU YAPILDI 06.06.2005

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen `AB GATS Mühendislik Alanına Etkileri Sempozyumu` 3-4 Haziran 2005`te İstanbul`da İTÜ Maçka Kampüsü`nde gerçekleştirildi. Konuya ilişkin ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

NAZIM HİKMET, AHMET ARİF VE ORHAN KEMAL'İ ANDIK 03.06.2005

    

Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Devrimci Yazar ve Ozanlarımızı Anma etkinliği 2 Haziran 2005 Perşembe günü saat: 17.00'de Ankara Sanat Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Nazım Hikmet, Ahmet Arif ve Orhan Kemal'in hayatlarının anlatıldığı kısa belgeseller gösterildi. Panelistlerin sunumları ile Nazım Hikmet, Ahmet Arif ve Orhan Kemal'in edebiyat dünyasına kazandırdıklarına ve siyasal kimliklerine dikkat çekildi. Ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TEMEL SATRANÇ EĞİTİMİ TAMAMLANDI 31.05.2005

    

EMO Ankara Şubesi üyelerinin çocuklarına yönelik düzenlenen Temel Satranç Eğitimi II. Dönemi 28 Mayıs 2005 Cumartesi günü yapılan satranç turnuvasıyla tamamlandı. 4 tur üzerinden İsviçre Sistemine ve hızlı satranç kurallarına göre yapılan turnuvaya kursa gelen 19 öğrenci katıldı. Ayrıntıları ve fotoğrafları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 


MÜGE KAPSAMINDA AR VE VR TEKNOLOJİLERİ VE UYGULAMALARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

18.04.2019
 


Çok Okunanlar


MÜGE KAPSAMINDA KEŞİF, METRAJ, HAKEDİŞ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA ELEKTRİK TESİSLERİNDE AŞIRI GERİLİM VE BUNLARA KARŞI KORUMA SEMİNERİ DÜZENLENDİ

“ENDÜSTRİ 4.0 VE BENZETİM” VE “MAKİNE ÖĞRENMESİ” SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ

EMO BİLİMSEL DERGİ TR DİZİN`DE

EMO ANKARA ŞUBESİ DRAMA TOPLULUĞU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

SON SINIF EMO-GENÇLER İLE IDEF`19 FUARINA GİDİYORUZ

YAPAY ZEKÂ VE FELSEFE SEMİNERİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA AR VE VR TEKNOLOJİLERİ VE UYGULAMALARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA SAHTE ELEKTRONİK MALZEMELER VE TESPİT EDİLMELERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO ERZURUM TEMSİLCİLİĞİMİZDE ARDUINO VE AYDINLATMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri