MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 29  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SİYASİ İKTİDARI TEMEL İNSAN HAKLARINA SAYGILI OLMAYA DAVET EDİYORUZ 07.04.2004

    

DİSK-KESK- TMMOB- TTB ortak bir açıklama yaparak son günlerde yaşadığımız demokratik hak ihlallerine tepki gösterdi. Bu hak ihlallerinin endişe ile izlendiği belirtilen açıklamada siyasal iktidar, temel insan haklarına saygılı olmaya davet edildi.

Reform diye sunulan "Enerji Stratejisi Belgesi" 19.03.2004

    

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, dün akşam Bakanlık'ta yaptığı toplantıda "Enerji Strateji Belgesi" adı altında enerji alanındaki yol haritasını, daha doğrusu özelleştirme planını açıkladı.

BAK Basın Toplantısı TMMOB'de Yapıldı 17.03.2004

    

TMMOB Başkanı Kaya Güvenç, Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu sözcüsü olarak 17 Mart 2003 tarihinde düzenlediği basın toplantısında, bütün barışseverleri, Irak'ın işgalinin yıldönümü olan 20 Mart 2004 Cumartesi günü saat 13:00'te ABD Büyükelçiliği önünde yapılacak basın açıklamasına ve 27-29 Haziran tarihleri arasında Bush'un Ankara ziyaretini ve NATO Zirvesini protesto eylemlerine katılmaya çağırdı.

ENERJİ VE ÇEVRENİN BAĞRINA SAPLANAN YENİ BİR KAZIK: SUGÖZÜ TERMİK SANTRALI 25.02.2004

    

Yumurtalık İlçesi'nin Sugözü Köyü'nde "Sugözü Termik Santralı" adı ile toplam kurulu gücü 2 x 605 toplam 1210 MW'lık, ithal kömür yakıtla çalışacak ve Yİ modeli ile işletilecek olan termik santralın dün açılışı yapıldı. Açılışı Başbakan Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Gerhard Schröder tarafından yapılan santralı protesto eden TMMOB Odaları, DKÖ ve siyasi parti temsilcileri ise dövülerek gözaltına alındı. Kamu yararını ve çevreyi korumak dışında bir amacı olmayan ve demokratik haklarını kullanan insanlara karşı gösterilen bu tavrı kınıyoruz.

HASAN BALIKÇI DAVASI'NIN 11. DURUŞMASI YAPILDI, ŞENGÜL BALIKÇI'YA TSHD'DEN ÖDÜL 23.02.2004

    

18 Ekim 2002'de kaçak elektrik kullanan sanayiciler tarafından öldürtülen Hasan Balıkçı'yla ilgili davanın 11. duruşması bugün (23. 02. 2004) yapıldı. Şanlıurfa Ağırceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilen duruşmaya EMO yöneticileri ve üyeleri, Balıkçı'nın ailesi ve arkadaşları ile DKÖ ve sendika temsilcilerinden oluşan kalabalık bir grup katıldı.

KYTK GERİ ÇEKİLMELİ... 16.02.2004

    

HALKIMIZIN TALEPLERİNİ İÇERECEK GERÇEK BİR REFORM HAZIRLANMALIDIR

İşçi ve kamu çalışanları sendikaları konfederasyonları, meslek kuruluşları ve demokratik kitle örgütleri, Kamu Yönetimi Temel Tanunu Tasarı'nın geri çekilmesi, bu tasarının yerine halkımızın taleplerini içerecek gerçek bir reformun hazırlanması ve gerçekleştirilmesi için bir araya gelerek TBMM'ni ziyaret etti. 1000'i aşkın katılımla gerçekleşen ziyaret sırasında basına ve kamuoyuna bir açıklama yapıldı.

HUKUK VE TOPLUM KAZANDI 16.02.2004

    

ÇEVREYE ZARARLI MOBİL SANTRAL İÇİN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI
Ankara 10. İdare Mahkemesi, Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde kurulan Mobil Santral'ın kuruluşuna olanak sağlayan kararın iptaline karar verdi. Santralın yapımı sürerken Samsun Barosu, santralın kurulabilmesine dayanak sağlayan kararın iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Samsun İdare Mahkemesi'ne dava açmıştı. Davanın Ankara'ya alınmasından sonra, Ankara 10. İdare Mahkemesi 2003'te yürürlüğü durdurdu. Ancak o tarihte faaliyette olan santral, kararın, faaliyet durmasına yönelik olmadığı gerekçesiyle çalışmaya devam etti.

Kamu Yönetimi Temel Kanunu Tasarısı'nın Geri Çekilmesi İçin Alanlardayız! 10.02.2004

    

59. Hükümet tarafından hazırlanıp TBMM'ne sunulan, tartışılmadan, alelacele Meclis Komisyonlarından geçirilen "Kamu Yönetimi Temel Kanunu Tasarısı'nın geri çekilmesi ve halkımızın taleplerini içerecek bir şekilde oluşturularak gerçek anlamda bir reformun hayata geçirilmesi için işçi ve kamu çalışanları sendikaları konfederasyonları, meslek kuruluşları, demokratik kitle örgütleri bir araya gelmiş bulunmaktadır.

KAMU YÖNETİMİ TEMEL KANUNU'NA KARŞI ORTAK EYLEM PROGRAMI AÇIKLANDI 09.02.2004

    

TMMOB'nde yapılan ve 12 Kuruluşun Başkan düzeyinde temsil edildiği açıklamada TMMOB Başkanı Kaya Güvenç tarafından ortak eylem programı açıklandı.
9 Şubat 2004 / Pazartesi : AKP Milletvekillerini tasarı hakkında bilgilendirmek amacıyla faks ve e posta gönderme eyleminin başlatılması
10 Şubat 2004 / Salı : TBMM grupları ve milletvekilleriyle görüşmeler
12-20 Şubat 2004 : Basına bilgi, TV-Radyo Programları, afişleme ve bildiri dağıtma etkinliklerinin gerçekleştirilmesi.
Ayrıca, 14 Şubat 2004 / Cumartesi günü Bandırma Mitingi
Bu çerçevede Şubat ayı içerisinde: Adana, Diyarbakır, Samsun- İstanbul Bölge Mitingleri
Ülke çapında katılımla Ankara'da yüzbinlerin katılacağı miting

FİLLER TEPİŞİRKEN ÇİMENLER (ÇALIŞANLAR) EZİLİYOR 30.01.2004

    

Hükümetle Uzan Grubu arasındaki kapışmanın en mağdur kesimi Uzan Grubu'na ait şirketlerin çalışanları oldu. Kuşkusuz kamu hukukunu çiğneyen ve hakkında yolsuzluk iddiaları ve delilleri olan şirketler ciddiyetle soruşturulmalı ve gerekenler yapılmalıdır. Ancak çalışanların mağdur edilmemesi esas olmalıdır.

HASAN BALIKÇI DAVASININ 10. DURUŞMASI 27.01.2004

    

TEDAŞ İÇİNDE SORUŞTURMA NE ZAMAN YAPILACAK?

18 Ekim 2002'de kaçak elektrik kullanan fabrikatörlerin kiraladığı tetikçiler tarafından öldürülen TEDAŞ görevlisi, EMO üyesi arkadaşımız Hasan Balıkçı'yla ilgili davanın 10. duruşması, 28 Ocak 2004 tarihinde Şanlıurfa Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

ENERJİ TASARRUFU, ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ULUSAL DÜZEYDE ARTTIRARAK GERÇEKLEŞEBİLİR 13.01.2004

    

Her yıl Ocak ayının ilk haftası "Enerji Tasarrufu Haftası" olarak kutlanmaktadır. Enerji tasarrufu, enerjinin doğru kullanımı ile mümkündür. Enerjinin doğru kullanımında temel amaç, en az enerji miktarı ile en çok işi yapmaktır.

SÜRGÜNE GÖNDERİLEN 150 TEDAŞ ÇALIŞANINA YÖNELİK SUÇLAMALAR İSPAT EDİLMELİDİR 23.12.2003

    

Geçtiğimiz aylarda Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den (BEDAŞ) ardı arkasına tayinler gerçekleştirilmişti. Altı aylık geçici görevlendirme adıyla aralarında üyelerimizin de bulunduğu 85'i bulan çalışan çeşitli bölgelere gönderilmişti.

TERÖRÜN YARATMAK İSTEDİĞİ KORKUYA TESLİM OLMAYALIM! 21.11.2003

    

SALDIRILAR İNSANLIĞA YAPILMIŞTIR.

Geçtiğimiz hafta ve dün İstanbul'da yapılan bombalı saldırılar, sadece ülkemize ve halkımıza karşı değil, tüm insanlığa karşı yapılmıştır.

Basın Açıklaması 20.11.2003

    

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK, KESK, T.KAMU-SEN, MEMUR-SEN, TMMOB, TTB ORTAK AÇIKLAMA
Ankara, 20 Kasım 2003


İSTANBUL'DA BİR BİRİ ARDINA MEYDANA GELEN BOMBALI SALDIRILAR HEPİMİZE, İNSANLIĞA KARŞIDIR.

EMO 37. Olağan Genel Kurulu Basın Bildirisi 10.11.2003

    

TMMOB' ye bağlı 30.000 üyesi, 13 Şubesi, 100' den fazla il, ilçe temsilciliği ile örgütlü bulunan ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI' nın 27 Nisan 2000 tarihinde Ankara' da toplanan 38. Dönem Olağan Genel Kurulu sonuçlanmış ve aşağıdaki bildirgenin kamuoyuna sunulmasına karar verilmiştir.

ENERJİDE MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR! 27.10.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 27 Ekim 2003 Pazartesi günü saat 11.00'de bir Basın Toplantısı düzenledi.
ÖZELLEŞTİRME VE SERBESTLEŞTİRME SOYGUNUNUN GERÇEK FATURASI AÇIKLANSIN!
Türkiye'de son yirmi yıldır enerji alanında yaşanan rezalet artık kimsenin inkar edemeyeceği kadar açığa çıkmıştır. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'nun enerji alanındaki yolsuzluk ve kamu kaynaklarını istismarla ilgili raporu, enerji politikalarının geldiği yer açısından ibret vericidir.

HÜKÜMET TÜBİTAK'I "BİR DEFAYA MAHSUS" SİYASİ DENETİM ALTINA ALMAK İSTİYOR! 23.10.2003

    

Hükümetin, TÜBİTAK'la ilgili hazırladığı yasa tasarısı bugün TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda görüşülüyor. Tasarıya göre 6 Bilim Kurulu üyesini seçme hakkı "bir defaya mahsus" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bırakılacak ve Kurum Başkanı Başbakanın teklifi üzerine Cumhurbaşkanı tarafından atanacak.

ÜLKENİN SATILIŞINDA BİR ADIM DAHA 17.10.2003

    

"SEYDİŞEHIR ETİ ALÜMİNYUM TESİSLERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ"
TMMOB olarak geçtiğimiz günlerde, Seydişehir Eti Alüminyum Tesislerini Özelleştirme maskesiyle yabancı şirketlere adeta peşkeş çekme girişimlerini, Türkiye'de özelleştirme adı altında oynanan kirli oyunu bir kez daha halkımıza ve kamuoyuna duyurmuştuk.

BAŞKENT ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.'DEKİ TAYİNLERİN NEDENİ NEDİR? 24.09.2003

    

Son dönemlerde Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den (BEDAŞ) ardı arkasına tayinler gerçekleştirilmektedir. Son olarak altı aylık geçici görevlendirme adıyla 85 kişi çeşitli bölgelere gönderilmiştir.

 


FOX TV- ÇALAR SAAT

24.07.2019
 


Çok Okunanlar


EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI İPEK FOX TV’YE ELEKTRİK ZAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

GAZİ İPEK ELEKTRİK FATURASI DÜZENLEMESİNİ FOX TV’YE DEĞERLENDİRDİ

GAZİ İPEK’İN ELEKTRİK FATURA DÜZENLEMESİNE YÖNELİK AÇIKLAMALARI FOX ANA HABER’DE AKTARILDI

NKP EŞGÜDÜM TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM BASIN TOPLANTISINA ÇAĞRI: YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR!..

GAZİ İPEK’İN ELEKTRİK FATURA DÜZENLEMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALARI ÇALAR SAAT PROGRAMINDA DUYURULDU

FOX TV- ÇALAR SAAT

FOX TV- ANA HABER

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN ESKİŞEHİR ŞUBE’YE ZİYARET

GAZİ İPEK’İN ELEKTRİK ZAMLARI KONUSUNDAKİ AÇIKLAMALARI FOX TV ANA HABER BÜLTENİ’NDE DUYURULDU

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri