MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 29  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TERÖRÜN YARATMAK İSTEDİĞİ KORKUYA TESLİM OLMAYALIM! 21.11.2003

    

SALDIRILAR İNSANLIĞA YAPILMIŞTIR.

Geçtiğimiz hafta ve dün İstanbul'da yapılan bombalı saldırılar, sadece ülkemize ve halkımıza karşı değil, tüm insanlığa karşı yapılmıştır.

Basın Açıklaması 20.11.2003

    

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK, KESK, T.KAMU-SEN, MEMUR-SEN, TMMOB, TTB ORTAK AÇIKLAMA
Ankara, 20 Kasım 2003


İSTANBUL'DA BİR BİRİ ARDINA MEYDANA GELEN BOMBALI SALDIRILAR HEPİMİZE, İNSANLIĞA KARŞIDIR.

EMO 37. Olağan Genel Kurulu Basın Bildirisi 10.11.2003

    

TMMOB' ye bağlı 30.000 üyesi, 13 Şubesi, 100' den fazla il, ilçe temsilciliği ile örgütlü bulunan ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI' nın 27 Nisan 2000 tarihinde Ankara' da toplanan 38. Dönem Olağan Genel Kurulu sonuçlanmış ve aşağıdaki bildirgenin kamuoyuna sunulmasına karar verilmiştir.

ENERJİDE MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR! 27.10.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 27 Ekim 2003 Pazartesi günü saat 11.00'de bir Basın Toplantısı düzenledi.
ÖZELLEŞTİRME VE SERBESTLEŞTİRME SOYGUNUNUN GERÇEK FATURASI AÇIKLANSIN!
Türkiye'de son yirmi yıldır enerji alanında yaşanan rezalet artık kimsenin inkar edemeyeceği kadar açığa çıkmıştır. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'nun enerji alanındaki yolsuzluk ve kamu kaynaklarını istismarla ilgili raporu, enerji politikalarının geldiği yer açısından ibret vericidir.

HÜKÜMET TÜBİTAK'I "BİR DEFAYA MAHSUS" SİYASİ DENETİM ALTINA ALMAK İSTİYOR! 23.10.2003

    

Hükümetin, TÜBİTAK'la ilgili hazırladığı yasa tasarısı bugün TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda görüşülüyor. Tasarıya göre 6 Bilim Kurulu üyesini seçme hakkı "bir defaya mahsus" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bırakılacak ve Kurum Başkanı Başbakanın teklifi üzerine Cumhurbaşkanı tarafından atanacak.

ÜLKENİN SATILIŞINDA BİR ADIM DAHA 17.10.2003

    

"SEYDİŞEHIR ETİ ALÜMİNYUM TESİSLERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ"
TMMOB olarak geçtiğimiz günlerde, Seydişehir Eti Alüminyum Tesislerini Özelleştirme maskesiyle yabancı şirketlere adeta peşkeş çekme girişimlerini, Türkiye'de özelleştirme adı altında oynanan kirli oyunu bir kez daha halkımıza ve kamuoyuna duyurmuştuk.

BAŞKENT ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.'DEKİ TAYİNLERİN NEDENİ NEDİR? 24.09.2003

    

Son dönemlerde Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den (BEDAŞ) ardı arkasına tayinler gerçekleştirilmektedir. Son olarak altı aylık geçici görevlendirme adıyla 85 kişi çeşitli bölgelere gönderilmiştir.

Seydişehir Alüminyum Tesisleri ... 24.09.2003

    

Seydişehir Alüminyum Tesislerini satın alana, Oymapınar HES bedava 12 Eylül 2003 tarih ve 5227 sayılı Resmi Gazete'de Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun Oymapınar Barajı Hidroelektrik Üretim Tesislerinin özelleştirme kapsam ve programına alınarak Eti Alüminyum A.Ş.'ne devredilmesi kararı yayınlanmıştır.

147 YILI TAMAMLAYAN TCDD'NİN KAMU HİZMETİ NİTELİĞİ ORTADAN KALDIRILIYOR! 24.09.2003

    

Türkiye Devlet Demiryolları Kurumu dün 147 yılını tamamladı. Görünen o ki, dünyada esen neoliberal küreselleşme rüzgarına iman edenler, birbuçuk yüzyılı tamamlayan TCDD'nin tasfiyesi için sabırsızlanıyorlar.

Hasan Balıkçı Davası Devam Ediyor... 17.07.2003

    

Yine, bu soygun ve yolsuzluk düzenine karşı Ülkemize mesleğimize ve sevgili arkadaşımız Hasan Balıkçı'ya sahip çıkmak üzere biraradayız.

ARABAĞLANTI ANLAŞMASI'NI HÜKÜMET DEĞİL EMO İPTAL ETTİRDİ! 08.07.2003

    

SAYIN BAŞBAKAN'I KAMU YARARINI SAVUNANLARIN EMEKLERİNİ YOK SAYMAMAYA DAVET EDİYORUZ:
Başbakan Tayyip Erdoğan, 6 Temmuz 2003 tarihinde Partisinin Kayseri İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türk Telekom ile GSM şirketleri Turkcell ve Telsim arasında yapılmış olan "Arabağlantı Anlaşması"nın sonuçları nedeniyle oluşan kamu zararının tahsil edileceği belirterek şu sözleri söylemiştir:

EMO 38.DÖNEM V.KOORDİNASYON KURULU 28-29.06.2003 tarihlerinde Ankara'da Toplandı 30.06.2003

    

EMO Koordinasyon Kurulu, enerji alanında son günlerde gündemden düşmeyen yolsuzlukların, özelleştirme uygulamalarının sonucu olduğuna işaret ederek, ÇEAŞ ve KEPEZ' de yaşanan olumsuzluğun yıllık faturasının şimdilik 2,4 milyar dolar olduğunu açıkladı!.

BUGÜN DEVLETİN SOYULDUĞUNU AÇIKLAYAN AKP HÜKÜMETİ, BİR YANDAN YENİ ÖZELLEŞTİRMELERİ MASAYA YATIRARAK ŞİKAYET ETTİĞİ SOYGUN DÜZENİNE DEVAM DEMİŞTİR!.

Son dönemde enerji sektöründe ortaya çıkan gerçekler, yirmi yıldan bu yana uygulanan enerji politikalarının ülkemizi nereye getirildiğini gözler önüne sermiştir. ÇEAŞ ve Kepez Elektrik'e el konulması, doğalgaz alanında ortaya çıkan gerçekler, Mavi Akım rezaleti, kaçak elektrik konusunda Enerji Bakanı'nın söyledikleri ve Meclis yolsuzlukları araştırma komisyonunda ifade veren enerji bürokratlarının açıklamaları özelleştirme hırsı içindeki çıkar çevrelerinin ülkemize neler yaptığının göstergesidir.
Ancak tüm bu olanlara rağmen çıkar çevreleri enerji sektörünü özelleştirmenin en iyi çözüm olduğunu hala iddia edebilmektedirler.

HASAN BALIKÇI'YI ÖLDÜRTEN ZEKİ AKKOYUN NEDEN YAKALANMIYOR? 18.06.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şube eski Sekreteri ve TEDAŞ Şanlı Urfa Müessese Müdür Yardımcısı Hasan Balıkçı 18 Ekim 2002 tarihinde öldürüldü. Cinayetle ilgili 2. duruşma yarın (18 Haziran 2003) Şanlı Urfa Adliyesi'nde yapılacak. Hasan Balıkçı'nın ailesi, arkadaşları, sevenleri, mücadelesine sahip çıkan demokratik kitle örgütleri ve sendikalar yarın orada olacaklar. Peki ama Balıkçı'nın ölüm emrini veren Zeki Akkoyun nerede? Aradan 8 ay geçmesine rağmen neden yakalanamadı?

ÇEAŞ, KEPEZ ve SON YİRMİ YILLIK ENERJİ POLİTİKALARININ İFLASI 12.06.2003

    

ÇEAŞ VE KEPEZ'DE GELİNEN DURUM, SON YİRMİ YILLIK ENERJİ POLİTİKALARININ İFLASININ BELGELENMESİDİR!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bugün Çukurova Elektrik ve Kepez Elektrik arasında imzalanan imtiyaz sözleşmelerinin iptal edildiğini ve işletilen tesislere de el konulduğunu açıkladı. Bu açıklamayla on yıldan beri süren ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)'nın da başından beri üzerine gittiği bir kamu yağması ve hukuksuzluk süreci son aşamaya gelmiş oldu.

HÜKÜMET VERGİDE ADALET YERİNE, ÜLKE ALTYAPISINI SATARAK KAYNAK BULACAK! 12.05.2003

    

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Basın Yayın ve İletişim Emekçileri Sendikası (Haber-Sen) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) 12 Mayıs 2003 tarihinde Türk Telekom'un (TT) özelleştirilme sürecinde gelinen aşama ve TT çalışanlarına yönelik tehdit üzerine ortak bir basın toplantısı yaptılar. Haber-Sen Genel Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya sendika adına Başkan Kemal Keleş, EMO adına YK Başkanı Cengiz Göltaş, İMO adına YK Başkanı Taner Yüzgeç ve MMO adına YK Başkanı Emin Koramaz katıldılar.

Not: Türk Telekom çalışanlarına dağıtılan bildirinin pdf formatı için tıklayınız.

Hükümet Kararlı: İş Yasası Tasarısı, İşçi Köleliği Yasasına Dönüştü 02.05.2003

    

İş güvencesini düzenleyen 4773 sayılı Yasanın yürürlüğünün üç ay ertelenmesini öngören 4828 sayılı Yasa geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Meclise iade edilmişti.
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada söz konusu ertelemenin;

EMO 4. Koordinasyon Kurulu Basın Açıklaması 02.04.2003

    

Değerli Basın Mensupları

4.Koordinasyon Kurulunu ülkemiz ve bölgemiz açısından olağanüstü günler yaşadığımız bir dönemde yapıyoruz. Amerikan Emperyalizmi hiçbir kural tanımadan Irak'a ait tüm yerleşim birimlerini ve sivil halkı günlerdir acımasızca bombalıyor. Bu savaşın gerçek nedenini aslında hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu savaş Amerikan emperyalizminin Orta Doğu üzerindeki egemenlik alanlarını daha da geliştirmek ve bu amaçla bölgenin enerji kaynaklarına sahip olmanın ötesinde hiçbir anlam ifade etmiyor.

ODAMIZ, HAZİNENİN YOLSUZLUĞA TEŞVİK EDİCİ HUKUKSUZLUĞUNU TEŞHİR EDİYOR! 18.03.2003

    

Nisan 2002'den bu yana, İstanbul Anadolu yakasında elektrik dağıtım hizmeti TEDAŞ İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım İşletmesi Koordinatörlüğü tarafından, üstelik de bir yıllık verilere göre, AKTAŞ Elektrik'ten çok daha verimli, kaliteli ve aboneleri tatmin edici bir şekilde yürütülmektedir.Mart 2003 itibarıyla TEDAŞ bünyesinde geçici sözleşmeler ile istihdam edilmekte olan toplam 2202 personel, Hazine'nin oluşturduğu karar doğrultusunda, tasfiye edilmeye başlanmaktadır.

SOYGUN ŞAHANE, TRT BAHANE ! (17 Mart 2003) 17.03.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Basın Yayın ve İletişim Emekçileri Sendikası (HABER-SEN) ve Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM), 17 Mart 2003 tarihinde ortak bir basın toplantısı gerçekleştirdiler. EMO adına YK Başkanı Cengiz Göltaş, Haber-Sen adına Genel Başkan Kemal Keleş ve ESM adına Genel Başkan Neşet Demirtaş'ın katıldığı toplantıda TRT'nin elektrik payının düşürülmesinin ardındaki gerçekler, elektrik fiyatlarının nedenleri ve yeni zam oranı ele alındı. Konuşmacılar;, elektrik dağıtımının özelleştirmesine talip olan sermaye kesimleri ve TRT'nin medya payına göz diken medya çevrelerinin basıncıyla TRT'nin payının düşürüldüğünü ifade ettiler.

EMEK PLATFORMU BAŞKANLAR KURULU BİLDİRİSİ, 12 Mart 2003 13.03.2003

    

Emek Platformu Başkanlar Kurulu, 11 Mart 2003'de "bütçesi, savaş ve çalışma hayatında yaşanan güncel gelişmeler" gündemleriyle toplanarak aşağıdaki konuları kamuoyuyla paylaşmaya karar vermiştir.

 


TRT- TRT HABER

07.11.2018
 


Çok Okunanlar


EMO YÖNETİM KURULU ÜYESİ KÜBÜLAY ÖZBEK’İN DEĞERLENDİRMELERİ TRT HABER’DE DUYURULDU

KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI ÇÖZÜMLER VE ÖNLEMLER

EMO MİSEM DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI

EMO TEKNİK GÖREVLİLER TOPLANTISI

CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ

TRT- TRT HABER

ELEKTRİKTE `BAĞLANTI BEDELİ` İADESİ (HURRİYET.COM.TR)

BAKAN`DAN `ELEKTRİK VE DOĞALGAZ`LA İLGİLİ ZAM AÇIKLAMASI (CUMHURİYET.COM.TR)

BALIKESİR, ÇANAKKALE, AYDIN VE MUĞLA’DA RES İHALELERİ YAPILACAK (ENERJİGUNLUGU.NET)

TÜRKİYE 2018’DE % 30,5 İLE DÜNYA’DA ENERJİ FİYATININ EN ÇOK ARTTIĞI ÜLKESİ OLDU (ENERJİGAZETESİ.İST)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri