MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 29  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

Kamu Yönetimi Temel Kanunu Tasarısı'nın Geri Çekilmesi İçin Alanlardayız! 10.02.2004

    

59. Hükümet tarafından hazırlanıp TBMM'ne sunulan, tartışılmadan, alelacele Meclis Komisyonlarından geçirilen "Kamu Yönetimi Temel Kanunu Tasarısı'nın geri çekilmesi ve halkımızın taleplerini içerecek bir şekilde oluşturularak gerçek anlamda bir reformun hayata geçirilmesi için işçi ve kamu çalışanları sendikaları konfederasyonları, meslek kuruluşları, demokratik kitle örgütleri bir araya gelmiş bulunmaktadır.

KAMU YÖNETİMİ TEMEL KANUNU'NA KARŞI ORTAK EYLEM PROGRAMI AÇIKLANDI 09.02.2004

    

TMMOB'nde yapılan ve 12 Kuruluşun Başkan düzeyinde temsil edildiği açıklamada TMMOB Başkanı Kaya Güvenç tarafından ortak eylem programı açıklandı.
9 Şubat 2004 / Pazartesi : AKP Milletvekillerini tasarı hakkında bilgilendirmek amacıyla faks ve e posta gönderme eyleminin başlatılması
10 Şubat 2004 / Salı : TBMM grupları ve milletvekilleriyle görüşmeler
12-20 Şubat 2004 : Basına bilgi, TV-Radyo Programları, afişleme ve bildiri dağıtma etkinliklerinin gerçekleştirilmesi.
Ayrıca, 14 Şubat 2004 / Cumartesi günü Bandırma Mitingi
Bu çerçevede Şubat ayı içerisinde: Adana, Diyarbakır, Samsun- İstanbul Bölge Mitingleri
Ülke çapında katılımla Ankara'da yüzbinlerin katılacağı miting

FİLLER TEPİŞİRKEN ÇİMENLER (ÇALIŞANLAR) EZİLİYOR 30.01.2004

    

Hükümetle Uzan Grubu arasındaki kapışmanın en mağdur kesimi Uzan Grubu'na ait şirketlerin çalışanları oldu. Kuşkusuz kamu hukukunu çiğneyen ve hakkında yolsuzluk iddiaları ve delilleri olan şirketler ciddiyetle soruşturulmalı ve gerekenler yapılmalıdır. Ancak çalışanların mağdur edilmemesi esas olmalıdır.

HASAN BALIKÇI DAVASININ 10. DURUŞMASI 27.01.2004

    

TEDAŞ İÇİNDE SORUŞTURMA NE ZAMAN YAPILACAK?

18 Ekim 2002'de kaçak elektrik kullanan fabrikatörlerin kiraladığı tetikçiler tarafından öldürülen TEDAŞ görevlisi, EMO üyesi arkadaşımız Hasan Balıkçı'yla ilgili davanın 10. duruşması, 28 Ocak 2004 tarihinde Şanlıurfa Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

ENERJİ TASARRUFU, ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ULUSAL DÜZEYDE ARTTIRARAK GERÇEKLEŞEBİLİR 13.01.2004

    

Her yıl Ocak ayının ilk haftası "Enerji Tasarrufu Haftası" olarak kutlanmaktadır. Enerji tasarrufu, enerjinin doğru kullanımı ile mümkündür. Enerjinin doğru kullanımında temel amaç, en az enerji miktarı ile en çok işi yapmaktır.

SÜRGÜNE GÖNDERİLEN 150 TEDAŞ ÇALIŞANINA YÖNELİK SUÇLAMALAR İSPAT EDİLMELİDİR 23.12.2003

    

Geçtiğimiz aylarda Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den (BEDAŞ) ardı arkasına tayinler gerçekleştirilmişti. Altı aylık geçici görevlendirme adıyla aralarında üyelerimizin de bulunduğu 85'i bulan çalışan çeşitli bölgelere gönderilmişti.

TERÖRÜN YARATMAK İSTEDİĞİ KORKUYA TESLİM OLMAYALIM! 21.11.2003

    

SALDIRILAR İNSANLIĞA YAPILMIŞTIR.

Geçtiğimiz hafta ve dün İstanbul'da yapılan bombalı saldırılar, sadece ülkemize ve halkımıza karşı değil, tüm insanlığa karşı yapılmıştır.

Basın Açıklaması 20.11.2003

    

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK, KESK, T.KAMU-SEN, MEMUR-SEN, TMMOB, TTB ORTAK AÇIKLAMA
Ankara, 20 Kasım 2003


İSTANBUL'DA BİR BİRİ ARDINA MEYDANA GELEN BOMBALI SALDIRILAR HEPİMİZE, İNSANLIĞA KARŞIDIR.

EMO 37. Olağan Genel Kurulu Basın Bildirisi 10.11.2003

    

TMMOB' ye bağlı 30.000 üyesi, 13 Şubesi, 100' den fazla il, ilçe temsilciliği ile örgütlü bulunan ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI' nın 27 Nisan 2000 tarihinde Ankara' da toplanan 38. Dönem Olağan Genel Kurulu sonuçlanmış ve aşağıdaki bildirgenin kamuoyuna sunulmasına karar verilmiştir.

ENERJİDE MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR! 27.10.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 27 Ekim 2003 Pazartesi günü saat 11.00'de bir Basın Toplantısı düzenledi.
ÖZELLEŞTİRME VE SERBESTLEŞTİRME SOYGUNUNUN GERÇEK FATURASI AÇIKLANSIN!
Türkiye'de son yirmi yıldır enerji alanında yaşanan rezalet artık kimsenin inkar edemeyeceği kadar açığa çıkmıştır. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'nun enerji alanındaki yolsuzluk ve kamu kaynaklarını istismarla ilgili raporu, enerji politikalarının geldiği yer açısından ibret vericidir.

HÜKÜMET TÜBİTAK'I "BİR DEFAYA MAHSUS" SİYASİ DENETİM ALTINA ALMAK İSTİYOR! 23.10.2003

    

Hükümetin, TÜBİTAK'la ilgili hazırladığı yasa tasarısı bugün TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda görüşülüyor. Tasarıya göre 6 Bilim Kurulu üyesini seçme hakkı "bir defaya mahsus" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bırakılacak ve Kurum Başkanı Başbakanın teklifi üzerine Cumhurbaşkanı tarafından atanacak.

ÜLKENİN SATILIŞINDA BİR ADIM DAHA 17.10.2003

    

"SEYDİŞEHIR ETİ ALÜMİNYUM TESİSLERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ"
TMMOB olarak geçtiğimiz günlerde, Seydişehir Eti Alüminyum Tesislerini Özelleştirme maskesiyle yabancı şirketlere adeta peşkeş çekme girişimlerini, Türkiye'de özelleştirme adı altında oynanan kirli oyunu bir kez daha halkımıza ve kamuoyuna duyurmuştuk.

BAŞKENT ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.'DEKİ TAYİNLERİN NEDENİ NEDİR? 24.09.2003

    

Son dönemlerde Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den (BEDAŞ) ardı arkasına tayinler gerçekleştirilmektedir. Son olarak altı aylık geçici görevlendirme adıyla 85 kişi çeşitli bölgelere gönderilmiştir.

Seydişehir Alüminyum Tesisleri ... 24.09.2003

    

Seydişehir Alüminyum Tesislerini satın alana, Oymapınar HES bedava 12 Eylül 2003 tarih ve 5227 sayılı Resmi Gazete'de Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun Oymapınar Barajı Hidroelektrik Üretim Tesislerinin özelleştirme kapsam ve programına alınarak Eti Alüminyum A.Ş.'ne devredilmesi kararı yayınlanmıştır.

147 YILI TAMAMLAYAN TCDD'NİN KAMU HİZMETİ NİTELİĞİ ORTADAN KALDIRILIYOR! 24.09.2003

    

Türkiye Devlet Demiryolları Kurumu dün 147 yılını tamamladı. Görünen o ki, dünyada esen neoliberal küreselleşme rüzgarına iman edenler, birbuçuk yüzyılı tamamlayan TCDD'nin tasfiyesi için sabırsızlanıyorlar.

Hasan Balıkçı Davası Devam Ediyor... 17.07.2003

    

Yine, bu soygun ve yolsuzluk düzenine karşı Ülkemize mesleğimize ve sevgili arkadaşımız Hasan Balıkçı'ya sahip çıkmak üzere biraradayız.

ARABAĞLANTI ANLAŞMASI'NI HÜKÜMET DEĞİL EMO İPTAL ETTİRDİ! 08.07.2003

    

SAYIN BAŞBAKAN'I KAMU YARARINI SAVUNANLARIN EMEKLERİNİ YOK SAYMAMAYA DAVET EDİYORUZ:
Başbakan Tayyip Erdoğan, 6 Temmuz 2003 tarihinde Partisinin Kayseri İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türk Telekom ile GSM şirketleri Turkcell ve Telsim arasında yapılmış olan "Arabağlantı Anlaşması"nın sonuçları nedeniyle oluşan kamu zararının tahsil edileceği belirterek şu sözleri söylemiştir:

EMO 38.DÖNEM V.KOORDİNASYON KURULU 28-29.06.2003 tarihlerinde Ankara'da Toplandı 30.06.2003

    

EMO Koordinasyon Kurulu, enerji alanında son günlerde gündemden düşmeyen yolsuzlukların, özelleştirme uygulamalarının sonucu olduğuna işaret ederek, ÇEAŞ ve KEPEZ' de yaşanan olumsuzluğun yıllık faturasının şimdilik 2,4 milyar dolar olduğunu açıkladı!.

BUGÜN DEVLETİN SOYULDUĞUNU AÇIKLAYAN AKP HÜKÜMETİ, BİR YANDAN YENİ ÖZELLEŞTİRMELERİ MASAYA YATIRARAK ŞİKAYET ETTİĞİ SOYGUN DÜZENİNE DEVAM DEMİŞTİR!.

Son dönemde enerji sektöründe ortaya çıkan gerçekler, yirmi yıldan bu yana uygulanan enerji politikalarının ülkemizi nereye getirildiğini gözler önüne sermiştir. ÇEAŞ ve Kepez Elektrik'e el konulması, doğalgaz alanında ortaya çıkan gerçekler, Mavi Akım rezaleti, kaçak elektrik konusunda Enerji Bakanı'nın söyledikleri ve Meclis yolsuzlukları araştırma komisyonunda ifade veren enerji bürokratlarının açıklamaları özelleştirme hırsı içindeki çıkar çevrelerinin ülkemize neler yaptığının göstergesidir.
Ancak tüm bu olanlara rağmen çıkar çevreleri enerji sektörünü özelleştirmenin en iyi çözüm olduğunu hala iddia edebilmektedirler.

HASAN BALIKÇI'YI ÖLDÜRTEN ZEKİ AKKOYUN NEDEN YAKALANMIYOR? 18.06.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şube eski Sekreteri ve TEDAŞ Şanlı Urfa Müessese Müdür Yardımcısı Hasan Balıkçı 18 Ekim 2002 tarihinde öldürüldü. Cinayetle ilgili 2. duruşma yarın (18 Haziran 2003) Şanlı Urfa Adliyesi'nde yapılacak. Hasan Balıkçı'nın ailesi, arkadaşları, sevenleri, mücadelesine sahip çıkan demokratik kitle örgütleri ve sendikalar yarın orada olacaklar. Peki ama Balıkçı'nın ölüm emrini veren Zeki Akkoyun nerede? Aradan 8 ay geçmesine rağmen neden yakalanamadı?

ÇEAŞ, KEPEZ ve SON YİRMİ YILLIK ENERJİ POLİTİKALARININ İFLASI 12.06.2003

    

ÇEAŞ VE KEPEZ'DE GELİNEN DURUM, SON YİRMİ YILLIK ENERJİ POLİTİKALARININ İFLASININ BELGELENMESİDİR!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bugün Çukurova Elektrik ve Kepez Elektrik arasında imzalanan imtiyaz sözleşmelerinin iptal edildiğini ve işletilen tesislere de el konulduğunu açıkladı. Bu açıklamayla on yıldan beri süren ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)'nın da başından beri üzerine gittiği bir kamu yağması ve hukuksuzluk süreci son aşamaya gelmiş oldu.

 


ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

24.01.2019
 


Çok Okunanlar


LEYLA GÜVEN’E ZİYARET

“SUSMUYORUZ, KORKMUYORUZ, İTAAT ETMİYORUZ!”

NEVRUZ’U DİYARBAKIR’DA KUTLADIK

NEVRUZ/NEWROZ KUTLU OLSUN!

ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİNİN 1 KV ÜSTÜ SMM YETKİLERİ İLE İLGİLİ EMO GÖRÜŞÜ YÖK’E GÖNDERİLDİ

BİNA VE TESİS YÖNETİM ÇÖZÜMLERİ FUAR VE KONFERANSI BAŞLADI

TMMOB DÜNYA SU GÜNÜ SEMPOZYUMU YAPILDI

EMO TEKNİK KOMİSYON TOPLANTISI

TMMOB 3. BİLİRKİŞİLİK ÇALIŞTAYI

TÜKETİCİYE DE ZAM GÖRÜNDÜ (CUMHURİYET)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri