MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 28  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ENERJİDE MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR! 27.10.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 27 Ekim 2003 Pazartesi günü saat 11.00'de bir Basın Toplantısı düzenledi.
ÖZELLEŞTİRME VE SERBESTLEŞTİRME SOYGUNUNUN GERÇEK FATURASI AÇIKLANSIN!
Türkiye'de son yirmi yıldır enerji alanında yaşanan rezalet artık kimsenin inkar edemeyeceği kadar açığa çıkmıştır. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'nun enerji alanındaki yolsuzluk ve kamu kaynaklarını istismarla ilgili raporu, enerji politikalarının geldiği yer açısından ibret vericidir.

HÜKÜMET TÜBİTAK'I "BİR DEFAYA MAHSUS" SİYASİ DENETİM ALTINA ALMAK İSTİYOR! 23.10.2003

    

Hükümetin, TÜBİTAK'la ilgili hazırladığı yasa tasarısı bugün TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda görüşülüyor. Tasarıya göre 6 Bilim Kurulu üyesini seçme hakkı "bir defaya mahsus" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bırakılacak ve Kurum Başkanı Başbakanın teklifi üzerine Cumhurbaşkanı tarafından atanacak.

ÜLKENİN SATILIŞINDA BİR ADIM DAHA 17.10.2003

    

"SEYDİŞEHIR ETİ ALÜMİNYUM TESİSLERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ"
TMMOB olarak geçtiğimiz günlerde, Seydişehir Eti Alüminyum Tesislerini Özelleştirme maskesiyle yabancı şirketlere adeta peşkeş çekme girişimlerini, Türkiye'de özelleştirme adı altında oynanan kirli oyunu bir kez daha halkımıza ve kamuoyuna duyurmuştuk.

BAŞKENT ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.'DEKİ TAYİNLERİN NEDENİ NEDİR? 24.09.2003

    

Son dönemlerde Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den (BEDAŞ) ardı arkasına tayinler gerçekleştirilmektedir. Son olarak altı aylık geçici görevlendirme adıyla 85 kişi çeşitli bölgelere gönderilmiştir.

Seydişehir Alüminyum Tesisleri ... 24.09.2003

    

Seydişehir Alüminyum Tesislerini satın alana, Oymapınar HES bedava 12 Eylül 2003 tarih ve 5227 sayılı Resmi Gazete'de Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun Oymapınar Barajı Hidroelektrik Üretim Tesislerinin özelleştirme kapsam ve programına alınarak Eti Alüminyum A.Ş.'ne devredilmesi kararı yayınlanmıştır.

147 YILI TAMAMLAYAN TCDD'NİN KAMU HİZMETİ NİTELİĞİ ORTADAN KALDIRILIYOR! 24.09.2003

    

Türkiye Devlet Demiryolları Kurumu dün 147 yılını tamamladı. Görünen o ki, dünyada esen neoliberal küreselleşme rüzgarına iman edenler, birbuçuk yüzyılı tamamlayan TCDD'nin tasfiyesi için sabırsızlanıyorlar.

Hasan Balıkçı Davası Devam Ediyor... 17.07.2003

    

Yine, bu soygun ve yolsuzluk düzenine karşı Ülkemize mesleğimize ve sevgili arkadaşımız Hasan Balıkçı'ya sahip çıkmak üzere biraradayız.

ARABAĞLANTI ANLAŞMASI'NI HÜKÜMET DEĞİL EMO İPTAL ETTİRDİ! 08.07.2003

    

SAYIN BAŞBAKAN'I KAMU YARARINI SAVUNANLARIN EMEKLERİNİ YOK SAYMAMAYA DAVET EDİYORUZ:
Başbakan Tayyip Erdoğan, 6 Temmuz 2003 tarihinde Partisinin Kayseri İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türk Telekom ile GSM şirketleri Turkcell ve Telsim arasında yapılmış olan "Arabağlantı Anlaşması"nın sonuçları nedeniyle oluşan kamu zararının tahsil edileceği belirterek şu sözleri söylemiştir:

EMO 38.DÖNEM V.KOORDİNASYON KURULU 28-29.06.2003 tarihlerinde Ankara'da Toplandı 30.06.2003

    

EMO Koordinasyon Kurulu, enerji alanında son günlerde gündemden düşmeyen yolsuzlukların, özelleştirme uygulamalarının sonucu olduğuna işaret ederek, ÇEAŞ ve KEPEZ' de yaşanan olumsuzluğun yıllık faturasının şimdilik 2,4 milyar dolar olduğunu açıkladı!.

BUGÜN DEVLETİN SOYULDUĞUNU AÇIKLAYAN AKP HÜKÜMETİ, BİR YANDAN YENİ ÖZELLEŞTİRMELERİ MASAYA YATIRARAK ŞİKAYET ETTİĞİ SOYGUN DÜZENİNE DEVAM DEMİŞTİR!.

Son dönemde enerji sektöründe ortaya çıkan gerçekler, yirmi yıldan bu yana uygulanan enerji politikalarının ülkemizi nereye getirildiğini gözler önüne sermiştir. ÇEAŞ ve Kepez Elektrik'e el konulması, doğalgaz alanında ortaya çıkan gerçekler, Mavi Akım rezaleti, kaçak elektrik konusunda Enerji Bakanı'nın söyledikleri ve Meclis yolsuzlukları araştırma komisyonunda ifade veren enerji bürokratlarının açıklamaları özelleştirme hırsı içindeki çıkar çevrelerinin ülkemize neler yaptığının göstergesidir.
Ancak tüm bu olanlara rağmen çıkar çevreleri enerji sektörünü özelleştirmenin en iyi çözüm olduğunu hala iddia edebilmektedirler.

HASAN BALIKÇI'YI ÖLDÜRTEN ZEKİ AKKOYUN NEDEN YAKALANMIYOR? 18.06.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şube eski Sekreteri ve TEDAŞ Şanlı Urfa Müessese Müdür Yardımcısı Hasan Balıkçı 18 Ekim 2002 tarihinde öldürüldü. Cinayetle ilgili 2. duruşma yarın (18 Haziran 2003) Şanlı Urfa Adliyesi'nde yapılacak. Hasan Balıkçı'nın ailesi, arkadaşları, sevenleri, mücadelesine sahip çıkan demokratik kitle örgütleri ve sendikalar yarın orada olacaklar. Peki ama Balıkçı'nın ölüm emrini veren Zeki Akkoyun nerede? Aradan 8 ay geçmesine rağmen neden yakalanamadı?

ÇEAŞ, KEPEZ ve SON YİRMİ YILLIK ENERJİ POLİTİKALARININ İFLASI 12.06.2003

    

ÇEAŞ VE KEPEZ'DE GELİNEN DURUM, SON YİRMİ YILLIK ENERJİ POLİTİKALARININ İFLASININ BELGELENMESİDİR!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bugün Çukurova Elektrik ve Kepez Elektrik arasında imzalanan imtiyaz sözleşmelerinin iptal edildiğini ve işletilen tesislere de el konulduğunu açıkladı. Bu açıklamayla on yıldan beri süren ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)'nın da başından beri üzerine gittiği bir kamu yağması ve hukuksuzluk süreci son aşamaya gelmiş oldu.

HÜKÜMET VERGİDE ADALET YERİNE, ÜLKE ALTYAPISINI SATARAK KAYNAK BULACAK! 12.05.2003

    

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Basın Yayın ve İletişim Emekçileri Sendikası (Haber-Sen) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) 12 Mayıs 2003 tarihinde Türk Telekom'un (TT) özelleştirilme sürecinde gelinen aşama ve TT çalışanlarına yönelik tehdit üzerine ortak bir basın toplantısı yaptılar. Haber-Sen Genel Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya sendika adına Başkan Kemal Keleş, EMO adına YK Başkanı Cengiz Göltaş, İMO adına YK Başkanı Taner Yüzgeç ve MMO adına YK Başkanı Emin Koramaz katıldılar.

Not: Türk Telekom çalışanlarına dağıtılan bildirinin pdf formatı için tıklayınız.

Hükümet Kararlı: İş Yasası Tasarısı, İşçi Köleliği Yasasına Dönüştü 02.05.2003

    

İş güvencesini düzenleyen 4773 sayılı Yasanın yürürlüğünün üç ay ertelenmesini öngören 4828 sayılı Yasa geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Meclise iade edilmişti.
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada söz konusu ertelemenin;

EMO 4. Koordinasyon Kurulu Basın Açıklaması 02.04.2003

    

Değerli Basın Mensupları

4.Koordinasyon Kurulunu ülkemiz ve bölgemiz açısından olağanüstü günler yaşadığımız bir dönemde yapıyoruz. Amerikan Emperyalizmi hiçbir kural tanımadan Irak'a ait tüm yerleşim birimlerini ve sivil halkı günlerdir acımasızca bombalıyor. Bu savaşın gerçek nedenini aslında hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu savaş Amerikan emperyalizminin Orta Doğu üzerindeki egemenlik alanlarını daha da geliştirmek ve bu amaçla bölgenin enerji kaynaklarına sahip olmanın ötesinde hiçbir anlam ifade etmiyor.

ODAMIZ, HAZİNENİN YOLSUZLUĞA TEŞVİK EDİCİ HUKUKSUZLUĞUNU TEŞHİR EDİYOR! 18.03.2003

    

Nisan 2002'den bu yana, İstanbul Anadolu yakasında elektrik dağıtım hizmeti TEDAŞ İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım İşletmesi Koordinatörlüğü tarafından, üstelik de bir yıllık verilere göre, AKTAŞ Elektrik'ten çok daha verimli, kaliteli ve aboneleri tatmin edici bir şekilde yürütülmektedir.Mart 2003 itibarıyla TEDAŞ bünyesinde geçici sözleşmeler ile istihdam edilmekte olan toplam 2202 personel, Hazine'nin oluşturduğu karar doğrultusunda, tasfiye edilmeye başlanmaktadır.

SOYGUN ŞAHANE, TRT BAHANE ! (17 Mart 2003) 17.03.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Basın Yayın ve İletişim Emekçileri Sendikası (HABER-SEN) ve Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM), 17 Mart 2003 tarihinde ortak bir basın toplantısı gerçekleştirdiler. EMO adına YK Başkanı Cengiz Göltaş, Haber-Sen adına Genel Başkan Kemal Keleş ve ESM adına Genel Başkan Neşet Demirtaş'ın katıldığı toplantıda TRT'nin elektrik payının düşürülmesinin ardındaki gerçekler, elektrik fiyatlarının nedenleri ve yeni zam oranı ele alındı. Konuşmacılar;, elektrik dağıtımının özelleştirmesine talip olan sermaye kesimleri ve TRT'nin medya payına göz diken medya çevrelerinin basıncıyla TRT'nin payının düşürüldüğünü ifade ettiler.

EMEK PLATFORMU BAŞKANLAR KURULU BİLDİRİSİ, 12 Mart 2003 13.03.2003

    

Emek Platformu Başkanlar Kurulu, 11 Mart 2003'de "bütçesi, savaş ve çalışma hayatında yaşanan güncel gelişmeler" gündemleriyle toplanarak aşağıdaki konuları kamuoyuyla paylaşmaya karar vermiştir.

Deneyimli kadrolar birer birer görevden alınıyor... 07.03.2003

    

Basına ve Kamuoyuna,

Hükümet, ülkenin altyapısını oluşturan kamu kurum ve kuruluşlarında deneyimli kadroları birer birer görevden alıyor.


58. Hükümet Türkiye'de yıllardır kamu yönetiminde yaşanan bir hastalığı yeniden yaymakta bir sakınca görmüyor. Son aylarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı'nda görev yapan çok sayıda yönetici görevden alındı. Görevden alınanlara baktığımızda çoğunun çalıştıkları kurumlardan yetişmiş, basamakları paraşütle değil birer birer çıkmış deneyimli kadrolar olduğunu görüyoruz. AKP hükümeti de, kendi yandaşı olmayanları görevden almakta ve yandaşlarını göreve getirmektedir. Görevden alınanların yerlerine yapılan bazı atamalar da kurum içerisinden değil, dışardan yapılmaktadır.

BİZLER HER ZAMAN YAŞAM HAKKINI SAVUNACAĞIZ 17.02.2003

    

DİSK, KESK, TMMOB VE TTB'NDEN
BASINA VE KAMUOYUNA


SAVAŞA HAYIR


18 ŞUBAT 2003 SALI GÜNÜ
HERKESİ VE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİ
GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ


Bir ülke düşünün ki, % 94 gibi ezici çoğunluğu içine sokulmak istendiğimiz savaş ortamına karşı çıkıyor.
Bir ülke düşünün ki, içine sokulmak istendiğimiz bu savaş ortamının sebeplerini (başta ABD olmak üzere kimi yönetimlerin dünyadaki petrol, enerji nakil yollarını kontrol altına almak, silah satışları ile daha fazla kar elde etmek, dünyada egemenliklerini pekiştirecek yeni düzeni sağlamak vb.) yediden yetmişe herkes biliyor.

18 ŞUBAT 2003 SALI GÜNÜ TBMM'Nİ ZİYARET EDİYORUZ. 17.02.2003

    

DİSK, KESK, TMMOB VE TTB'NDEN
BASINA VE KAMUOYUNA
Ankara, 17 Şubat 2003


Bizler, bugünümüzü ve geleceğimizi karartacak olan "yabancı askerlerin ülkemizde konuşlandırılması ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'a girmesi" yetkisinin oylanacağı Hükümetçe açıklanan 18 Şubat 2003 Salı günü TBMM'ni ziyaret edeceğimizi daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık.
Anlaşıldığı kadarı ile, Hükümet 18 Şubat tarihini erteliyor.
Oysa, bir yandan yabancı askerler ülkemize gelirken ve saldırı için hazırlıklar yapılırken, öte yandan Hükümet, TBMM'nin yetkisinde olan konularda pazarlıklar sürdürmektedir.

 


KANAL B- GÜNCEL

03.08.2018
 


Çok Okunanlar


TÜRK TELEKOM`DA ÖZELLEŞTİRME BATAĞI RESMİLEŞİYOR

ELEKTRİKTE ZAMLAR TAM GAZ YOLA DEVAM

TÜRK TELEKOM`DA ÖZELLEŞTİRME BATAĞI RESMİLEŞİYOR

ELEKTRİKTE ZAMLAR TAM GAZ YOLA DEVAM

SATMAYIN DEDİK SATTINIZ KAMUNUN MALINI BATIRDINIZ (BİRGÜN)

EMO: TÜRK TELEKOM`DA 13 YILLIK KâR HARİRİ AİLESİNE KALDI (HABER.SOL.ORG.TR)

EMO: 13 YILLIK KâR HARİRİ AİLESİNE KALDI (BİRGUN.NET)

SON DAKİKA... ELEKTRİK VE DOĞALGAZA İKİ ZAM DAHA (YENİMESAJ.COM.TR)

EMO’NUN ZAM AÇIKLAMASI HALK TV’DE YAYINLANDI (2-3 EYLÜL 2018)

EMO : TÜRK TELEKOM‘DA ÖZELLEŞTİRME BATAĞI RESMİLEŞİYOR (TURK-İNTERNET.COM)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri