MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 29  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO 38.DÖNEM V.KOORDİNASYON KURULU 28-29.06.2003 tarihlerinde Ankara'da Toplandı 30.06.2003

    

EMO Koordinasyon Kurulu, enerji alanında son günlerde gündemden düşmeyen yolsuzlukların, özelleştirme uygulamalarının sonucu olduğuna işaret ederek, ÇEAŞ ve KEPEZ' de yaşanan olumsuzluğun yıllık faturasının şimdilik 2,4 milyar dolar olduğunu açıkladı!.

BUGÜN DEVLETİN SOYULDUĞUNU AÇIKLAYAN AKP HÜKÜMETİ, BİR YANDAN YENİ ÖZELLEŞTİRMELERİ MASAYA YATIRARAK ŞİKAYET ETTİĞİ SOYGUN DÜZENİNE DEVAM DEMİŞTİR!.

Son dönemde enerji sektöründe ortaya çıkan gerçekler, yirmi yıldan bu yana uygulanan enerji politikalarının ülkemizi nereye getirildiğini gözler önüne sermiştir. ÇEAŞ ve Kepez Elektrik'e el konulması, doğalgaz alanında ortaya çıkan gerçekler, Mavi Akım rezaleti, kaçak elektrik konusunda Enerji Bakanı'nın söyledikleri ve Meclis yolsuzlukları araştırma komisyonunda ifade veren enerji bürokratlarının açıklamaları özelleştirme hırsı içindeki çıkar çevrelerinin ülkemize neler yaptığının göstergesidir.
Ancak tüm bu olanlara rağmen çıkar çevreleri enerji sektörünü özelleştirmenin en iyi çözüm olduğunu hala iddia edebilmektedirler.

HASAN BALIKÇI'YI ÖLDÜRTEN ZEKİ AKKOYUN NEDEN YAKALANMIYOR? 18.06.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şube eski Sekreteri ve TEDAŞ Şanlı Urfa Müessese Müdür Yardımcısı Hasan Balıkçı 18 Ekim 2002 tarihinde öldürüldü. Cinayetle ilgili 2. duruşma yarın (18 Haziran 2003) Şanlı Urfa Adliyesi'nde yapılacak. Hasan Balıkçı'nın ailesi, arkadaşları, sevenleri, mücadelesine sahip çıkan demokratik kitle örgütleri ve sendikalar yarın orada olacaklar. Peki ama Balıkçı'nın ölüm emrini veren Zeki Akkoyun nerede? Aradan 8 ay geçmesine rağmen neden yakalanamadı?

ÇEAŞ, KEPEZ ve SON YİRMİ YILLIK ENERJİ POLİTİKALARININ İFLASI 12.06.2003

    

ÇEAŞ VE KEPEZ'DE GELİNEN DURUM, SON YİRMİ YILLIK ENERJİ POLİTİKALARININ İFLASININ BELGELENMESİDİR!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bugün Çukurova Elektrik ve Kepez Elektrik arasında imzalanan imtiyaz sözleşmelerinin iptal edildiğini ve işletilen tesislere de el konulduğunu açıkladı. Bu açıklamayla on yıldan beri süren ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)'nın da başından beri üzerine gittiği bir kamu yağması ve hukuksuzluk süreci son aşamaya gelmiş oldu.

HÜKÜMET VERGİDE ADALET YERİNE, ÜLKE ALTYAPISINI SATARAK KAYNAK BULACAK! 12.05.2003

    

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Basın Yayın ve İletişim Emekçileri Sendikası (Haber-Sen) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) 12 Mayıs 2003 tarihinde Türk Telekom'un (TT) özelleştirilme sürecinde gelinen aşama ve TT çalışanlarına yönelik tehdit üzerine ortak bir basın toplantısı yaptılar. Haber-Sen Genel Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya sendika adına Başkan Kemal Keleş, EMO adına YK Başkanı Cengiz Göltaş, İMO adına YK Başkanı Taner Yüzgeç ve MMO adına YK Başkanı Emin Koramaz katıldılar.

Not: Türk Telekom çalışanlarına dağıtılan bildirinin pdf formatı için tıklayınız.

Hükümet Kararlı: İş Yasası Tasarısı, İşçi Köleliği Yasasına Dönüştü 02.05.2003

    

İş güvencesini düzenleyen 4773 sayılı Yasanın yürürlüğünün üç ay ertelenmesini öngören 4828 sayılı Yasa geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Meclise iade edilmişti.
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada söz konusu ertelemenin;

EMO 4. Koordinasyon Kurulu Basın Açıklaması 02.04.2003

    

Değerli Basın Mensupları

4.Koordinasyon Kurulunu ülkemiz ve bölgemiz açısından olağanüstü günler yaşadığımız bir dönemde yapıyoruz. Amerikan Emperyalizmi hiçbir kural tanımadan Irak'a ait tüm yerleşim birimlerini ve sivil halkı günlerdir acımasızca bombalıyor. Bu savaşın gerçek nedenini aslında hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu savaş Amerikan emperyalizminin Orta Doğu üzerindeki egemenlik alanlarını daha da geliştirmek ve bu amaçla bölgenin enerji kaynaklarına sahip olmanın ötesinde hiçbir anlam ifade etmiyor.

ODAMIZ, HAZİNENİN YOLSUZLUĞA TEŞVİK EDİCİ HUKUKSUZLUĞUNU TEŞHİR EDİYOR! 18.03.2003

    

Nisan 2002'den bu yana, İstanbul Anadolu yakasında elektrik dağıtım hizmeti TEDAŞ İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım İşletmesi Koordinatörlüğü tarafından, üstelik de bir yıllık verilere göre, AKTAŞ Elektrik'ten çok daha verimli, kaliteli ve aboneleri tatmin edici bir şekilde yürütülmektedir.Mart 2003 itibarıyla TEDAŞ bünyesinde geçici sözleşmeler ile istihdam edilmekte olan toplam 2202 personel, Hazine'nin oluşturduğu karar doğrultusunda, tasfiye edilmeye başlanmaktadır.

SOYGUN ŞAHANE, TRT BAHANE ! (17 Mart 2003) 17.03.2003

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Basın Yayın ve İletişim Emekçileri Sendikası (HABER-SEN) ve Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM), 17 Mart 2003 tarihinde ortak bir basın toplantısı gerçekleştirdiler. EMO adına YK Başkanı Cengiz Göltaş, Haber-Sen adına Genel Başkan Kemal Keleş ve ESM adına Genel Başkan Neşet Demirtaş'ın katıldığı toplantıda TRT'nin elektrik payının düşürülmesinin ardındaki gerçekler, elektrik fiyatlarının nedenleri ve yeni zam oranı ele alındı. Konuşmacılar;, elektrik dağıtımının özelleştirmesine talip olan sermaye kesimleri ve TRT'nin medya payına göz diken medya çevrelerinin basıncıyla TRT'nin payının düşürüldüğünü ifade ettiler.

EMEK PLATFORMU BAŞKANLAR KURULU BİLDİRİSİ, 12 Mart 2003 13.03.2003

    

Emek Platformu Başkanlar Kurulu, 11 Mart 2003'de "bütçesi, savaş ve çalışma hayatında yaşanan güncel gelişmeler" gündemleriyle toplanarak aşağıdaki konuları kamuoyuyla paylaşmaya karar vermiştir.

Deneyimli kadrolar birer birer görevden alınıyor... 07.03.2003

    

Basına ve Kamuoyuna,

Hükümet, ülkenin altyapısını oluşturan kamu kurum ve kuruluşlarında deneyimli kadroları birer birer görevden alıyor.


58. Hükümet Türkiye'de yıllardır kamu yönetiminde yaşanan bir hastalığı yeniden yaymakta bir sakınca görmüyor. Son aylarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı'nda görev yapan çok sayıda yönetici görevden alındı. Görevden alınanlara baktığımızda çoğunun çalıştıkları kurumlardan yetişmiş, basamakları paraşütle değil birer birer çıkmış deneyimli kadrolar olduğunu görüyoruz. AKP hükümeti de, kendi yandaşı olmayanları görevden almakta ve yandaşlarını göreve getirmektedir. Görevden alınanların yerlerine yapılan bazı atamalar da kurum içerisinden değil, dışardan yapılmaktadır.

BİZLER HER ZAMAN YAŞAM HAKKINI SAVUNACAĞIZ 17.02.2003

    

DİSK, KESK, TMMOB VE TTB'NDEN
BASINA VE KAMUOYUNA


SAVAŞA HAYIR


18 ŞUBAT 2003 SALI GÜNÜ
HERKESİ VE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİ
GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ


Bir ülke düşünün ki, % 94 gibi ezici çoğunluğu içine sokulmak istendiğimiz savaş ortamına karşı çıkıyor.
Bir ülke düşünün ki, içine sokulmak istendiğimiz bu savaş ortamının sebeplerini (başta ABD olmak üzere kimi yönetimlerin dünyadaki petrol, enerji nakil yollarını kontrol altına almak, silah satışları ile daha fazla kar elde etmek, dünyada egemenliklerini pekiştirecek yeni düzeni sağlamak vb.) yediden yetmişe herkes biliyor.

18 ŞUBAT 2003 SALI GÜNÜ TBMM'Nİ ZİYARET EDİYORUZ. 17.02.2003

    

DİSK, KESK, TMMOB VE TTB'NDEN
BASINA VE KAMUOYUNA
Ankara, 17 Şubat 2003


Bizler, bugünümüzü ve geleceğimizi karartacak olan "yabancı askerlerin ülkemizde konuşlandırılması ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'a girmesi" yetkisinin oylanacağı Hükümetçe açıklanan 18 Şubat 2003 Salı günü TBMM'ni ziyaret edeceğimizi daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık.
Anlaşıldığı kadarı ile, Hükümet 18 Şubat tarihini erteliyor.
Oysa, bir yandan yabancı askerler ülkemize gelirken ve saldırı için hazırlıklar yapılırken, öte yandan Hükümet, TBMM'nin yetkisinde olan konularda pazarlıklar sürdürmektedir.

MÜHENDİS VE MİMAR MİLLETVEKİLLERİNE AÇIK MEKTUP 06.02.2003

    

Sayın Milletvekili Meslektaşımız,

06.02.2003 Perşembe günü ABD'nin Irak'a saldırısıyla ilgili ülkemizin savaşa katılması için hükümet tezkereleri TBMM'de görüşülecektir.

22. Dönem Milletvekili olarak kullanacağınız ret oyuyla, masum insanların, doğal ve kültürel değerlerin yok edilmesi demek olan bu savaşa hayır demenizi bekliyoruz. Şu ana değin Irak'a saldırıyı göze alamamış ve TBMM'den kendi lehlerine çıkacak bir kararı dört gözle bekleyen emperyalist ülkelerin bölgedeki çıkarları için insanlık suçu işlemelerine dur demenizi ve ülkemizi böylesi bir insanlık suçuna ortak etme girişimlerine hayır demenizi bekliyoruz.

Enerji Tasarrufu Haftası (16 Ocak 2003) 16.01.2003

    

Devlet doğru yöntemleri kullanırsa, Danimarka sanayisinin tüketimi kadar enerji tasarrufu yapılabilir.

Her yıl Ocak ayının ilk haftası ''Enerji Tasarrufu Haftası'' olarak kutlanmaktadır. Enerji tasarrufu, enerjinin doğru kullanımı ile mümkündür. Enerjinin doğru kullanımında temel amaç, en az enerji miktarı ile en çok işi yapmaktır. Enerjinin elde edilmesi için yatırım yapılması sırasında veya tüketici tesislerinde kullanımı sırasında yüksek bedeller ödenmektedir. Devlet yatırımlarından konutlardaki tüketime kadar giden doğru politikalar ve davranış biçimlerinin geliştirilmesi ve ülke düzeyinde yaygınlaştırılması ile verimlilik artırılabilir.

Son 20 Yıllık Enerji Politikaları Gözden Geçirilmeli. 24.12.2002

    

Bursa-Elektrik Mühendileri Odası 38. Dönem 3. Koordinasyon Kurulu, 21 Aralık 2002 tarihinde bir basın toplantısı yaptı. Basın toplantısında, Türkiye'nin enerji sorunun nedenleri sıralanarak, yeni hükümetim kimi sorulara yanıt vermesi istendi. Toplantıda ayrıca EMO'nun eleştiri ve önerileri de belirtilerek, yeni hükümetin ülke ve kamu çıkarı için yapacağı çalışmalarda EMO'nun yardımcı olmaya hazır olduğu belirtildi.

Üyemiz Hasan Balıkçı Öldürüldü. TMMOB 19 Ekim 2002 22.10.2002

    

TMMOB'nin basın açıklaması için lütfen tıklayın

EMO ÜYESİ ARKADAŞIMIZ HASAN BALIKÇI ALÇAKÇA KATLEDİLDİ. 19.10.2002

    

Kayıp ve kaçaklar konusunda TEDAŞ görevlileri ile vatandaşı karşı karşıya getiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı politikaları sonucu EMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu eski üyelerinden Elektrik Mühendisi HASAN BALIKÇI sürgün olarak görev yaptığı Şanlıurfa'da görevi başında alçak bir saldırı sonucu öldürüldü.

Elektrik Mühendisleri Odası yaptığı açıklamada saldırıyı kınadı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve TEDAŞ yetkililerini çalışanlarına sahip çıkmaya ve kaçak konusundaki tutanakları ve sonuçlarını açıklamaya davet etti.

UZAN Grubuna Kim Dur Diyecek? 02.10.2002

    

Yüksek Seçim Kurulu ve Telekomünikasyon Kurumu'nu Göreve Davet Ediyoruz:
Bir İmtiyaz Sözleşmesi İle Üstlenmiş Olduğu Kamu Hizmetini Kötüye Kullanan UZAN Grubuna Kim Dur Diyecek?


Cem Uzan'ın genel başkanlığını yaptığı Genç Parti, Uzan Grubunun sahip olduğu medya olanaklarının yanısıra şimdi de aynı gruba ait TELSİM'in gücünü kendi çıkarları için kullanıyor.

ELEKTRIK KULLANIMI "LÜKS TÜKETIM" HALINE GETIRILMIŞKEN ENERJIDEKI KAYIP KAÇAKLARIN SORUMLULUĞU SADECE VATANDAŞLARA YÜKLENEMEZ 25.09.2002

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 'nın yıllardır anlatmaya çalıştığı gibi, elektrik fiyatlarının ülkemizde ne denli yüksek olduğu nedenleriyle birlikte artık kamuoyuna da yansımıştır. Son 20 yıllık yanlış enerji politikaları ve ülkemizin kaynaklarının peşkeş çekilmesi sonucu elektrik kullanımı lüks tüketim haline gelmiştir.

BİR ÖZELLEŞTİRME SOYGUNUNUN ANATOMİSİ 12.09.2002

    

Ankara:Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu (EMO), 12 Eylül 2002 Perşembe günü AKTAŞ A.Ş.'deki kamu zararı üzerine bir basın açıklaması yaptı. EMO, şirkete tanınan imtiyazlar ve Enerji Bakanlığı görevlilerinin şirketle anlaşarak yaptıkları usulsüzlükler sonucu kamu zararının korkunç boyutlara oluştuğunu belirtti. Ülkede kaynak sıkıntısı doruğa ulaşmış ve IMF'den borç alabilmek için onca taahhüdün içine girilmişken göz yumulan bu tür yolsuzlukların bile bile yapıldığı, amacın kamu işletmeciliğinin içi boşaltılarak sermayeye sınırsız kaynak aktarmak olduğu savunuldu.

 


EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL HABER BÜLTENİ`NDE YER ALDI

28.05.2019
 


Çok Okunanlar


“KENDİNE AİT BİR ODA”

GEZİ DİRENİŞİ 6 YAŞINDA

HAVUZLAR İÇİN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI

KOMİSYON TOPLANTILARI

EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL HABER BÜLTENİ`NDE YER ALDI

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI

GÖZ GÖRE GÖRE (CUMHURİYET)

HERKESİN BARIŞ,EŞİTLİK VE ADALET İÇİNDE YAŞAYABİLDİĞİ ŞEKER TADINDA NİCE BAYRAMLAR DİLERİZ.

EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL`DA YAYINLANDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri