MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

MİSEM DAİMİ KOMİSYONU


Komisyon Hakkında

Göreve Başlama Tarihi: 22.04.2016

Günümüzde ülkeler, ancak bilim ve teknolojinin  geliştirilmesi ve inovasyona (yeniliklere, yenilenmeye) yönelik  çalışmalar ile ilerlemekte, gelişmişlik yarışında diğer ülkelerin önüne  geçebilmektedirler. Alanı ile ilgili gelişmeleri bir yıl süresince  izlemeyen mühendislerin bilgi birikimleri, önemli ölçüde erozyona  uğramakta, hatta yarı yarıya azaldığı biçiminde de ifade  edilebilmektedir.

Klasik  eğitim-öğretim  uygulamaları hızlı bilgi artışı nedeniyle, bilgilerin hızla eskimesi  sonucunu doğurmakta ve ihtiyaca cevap vermekten uzaklaşmaktadır. Bu  nedenle üretim süreçlerinde yer alan bileşenlerin kendilerini sürekli  yenilemeleri ve geliştirmeleri zorunlu hale gelmiştir. Odamız bu  gereklilik doğrultusunda, üyelerimizin meslek alanlarındaki  gereksinimlerini ve taleplerini dikkate alarak, bilimsel ve teknolojik  gelişmeler ışığında ve toplumsal gereksinimleri de gözeterek  2003  yılında MİSEM‘i kurmuş, faaliyetlerini her dönem daha üst noktalara  taşımak için yoğun bir  özveri ile çalışmalarını sürdürmüştür.

Gelinen noktada örgütümüzün birimlerinde 45 değişik konuda toplam 1570 eğitim düzenlenmiş olup, bu eğitimlere toplam 27806 üyemiz katılmıştır. Tekil olarak 15000 üye  eğitimlere katılmıştır (Temmuz 2013 itibariyle). Görüldüğü üzere MİSEM  faaliyetleri daha büyük ivme kazanmış ve faaliyetleri yoğunlaşmıştır.  Bu süreçte" MİSEM Uygulama Usul ve Esasları", "MİSEM  Yönergesi"  ve "Yapı Denetim Uygulama Usul ve Esasları"nı hazırlanarak  bunların hayata geçirilmesini sağlanmıştır.

EMO Yönetim Kurulunca kabul edilen "MİSEM  Uygulama Usul ve Esasları"nda da belirtildiği üzere MİSEM meslek içi  eğitim alanını, Oda‘ya maddi kaynak yaratma faaliyeti olarak  algılanmasına yönelik her türlü anlayışı reddetmiş, faaliyetlerini ve  kriterlerini MİSEM etkinliğinin sürdürülebilirliği çerçevesinde kalması  doğrultusunda oluşturmuştur.

üyelerimizin  talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda; eğitimlerin çeşitlendirilmesi  ve içeriği konusunda çalışmalar ayrı bir önem kazanmaktadır.

MİSEM  eğitimlerine yönelik hazırlamış olduğumuz anketleri  değerlendirdiğimizde üyelerimizin hemen hemen tamamının bu eğitimleri  son derece yararlı gördüklerini tespit etmekteyiz. Eğitimler konusunda  olumsuz görüş bildiren üyelerimizin oranı yüzde 1‘in çok altındadır.  Ancak MİSEM faaliyetlerini yararlı görüp bazı eksikliklere işaret eden  üyelerimizin görüşleri de bizler için oldukça önem kazanmış ve bu  eksiklikleri gidermek adına dönem boyunca önemli mesafeler  katedilmiştir. Eğitime katılan üyelerimizin önemli bir bölümü,  eğitimlerin süresini kısa bulmakta, bu da MİSEM faaliyetlerinin  ihtiyaçlarını karşılama konusunda üyelerimizce ne kadar önemsendiğini  göstermektedir.

 

Komisyon Toplantıları

Toplantı No: Tarihi: Saati: Toplantı Yeri: Gündem: Karar:

3

22.04.2017

11:00

ODA MERKEZİ

GÜNDEM İÇİN TIKLAYINIZ

 

Komisyon Üyeleri

 
>

    ERTUĞRUL ORHAN ÖRÜCÜ

Üye Sicil No: 5482

Şubesi: ANKARA

 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ
YAYINLARI


 

 
>

    PROF. DR. BELGİN TÜRKAY

Üye Sicil No: 38325

Şubesi: İSTANBUL

 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    NEŞE ÜLKER

Üye Sicil No: 10684

Şubesi: ANKARA

 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    YRD. DOÇ. DR. İRFAN ŞENLİK

Üye Sicil No: 13606

Şubesi: BURSA

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Elektrik Mühendisliği Bölümü`nden 1982 yılında mezun olduktan sonra KTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü`nde yüksek lisans ve doktora yaptı. KTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü`nde 1984-1993 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü`nde 1993 yılından beri öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Şenlik, Rüzgar Enerjisi Birliği ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Üyesidir. EMO Trabzon Şubesi`nde 2 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, EMO Samsun Şubesi`nde ise 3 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapan İrfan Şenlik, 42. Dönem EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olarak ve  43. Dönem`de ise Sayman olarak görev yaptı. 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    SERDAR PAKER

Üye Sicil No: 16854

Şubesi: İSTANBUL

 

İstanbul`da 1964 yılında doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü`nden 1989 yılında mezun oldu. Elektrik Mühendisi olan Paker, serbest olarak çalışmaya başladı. 2007-2008 yılları arasında EMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Yazmanlığı görevini üstlendi. Kartal Temsilciliği`nde 15 yıl görev yaptı. EMO`nun çeşitli komisyonlarında görev yaptı. EMO 41. Olağan Genel Kurulu`nda Yönetim Kurulu`na seçilen Paker, Sayman olarak görev yaptı.

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    SÜLEYMAN SIRDAŞ KARABOĞA

Üye Sicil No: 6162

Şubesi: İSTANBUL

 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    SAADET NURUİLAH GÜLEÇ

Üye Sicil No: 12832

Şubesi: İSTANBUL

 

1958 yılında İstanbul`da doğdu. Yıldız Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü`nden 1984 yılında mezun oldu. Halen yüksek binalarda elektrik tesisatı, yüksek gerilim transformatör merkezleri, ex-proof alanlarda elektrik tasarımı ve güneş enerji santralları alanında çalışmaya devam ediyor. Saadet Nuruilah Güleç, 38. Dönem`de EMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı; 44. Dönem`de de EMO Kadıköy Temsilci Yardımcısı olarak görev yaptı. İstanbul Şube`de çeşitli dönemlerde Yapı Denetim, Yayın, Yönetmelikler, Eğitim, Kadın ve Enerji komisyonlarında yer aldı. 44 ve 45. Dönemler EMO MİSEM Daimi Komisyonu ile 41, 42, 43, 44 ve 45. dönemler ATEX Çalışma Grubu`nda üye olarak görev yaptı. Ayrıca çeşitli dönemlerde EMO Uygulamalı Eğitim Merkezi Komisyonu, Kitap Seçim ve Yayın ile Yönetmelikler komisyonlarında yer aldı. 46. Dönem`de EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi seçildi.

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    YÜKSEK MÜHENDİS TANER İRİZ

Üye Sicil No: 11342

Şubesi: İZMİR

 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    MUSA ÇEÇEN

Üye Sicil No: 8116

Şubesi: İZMİR

 

KONYA‘DA 1955 YILINDA DOĞDU. ANKARA DEVLET MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİ‘NDEN 1979 YILINDA MEZUN OLDU. ELEKTRİK MÜHENDİSİ OLAN MUSA ÇEÇEN, ESHOT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRİK ŞEBEKE MÜDÜRLÜĞÜNDE YÜKSEK GERİLİM İŞLETME BİRİMİ SERVİS ŞEFLİĞİ ARDINDAN ETÜT PROJE MÜDÜRLÜĞÜ VE SU İŞLETMELERİ MÜDÜRLÜĞÜ (İZSU GENEL MÜDÜRLÜĞܑNDE 1979-1988 YILLARI ARASINDA ÇALIŞTI. EMO İZMİR ŞUBE YÖNETİM KURULU‘NDA 1988-1989 YILLARI ARASINDA BAŞKAN YARDIMCILIĞI VE BAŞKANLIK, 1990-1991 YILLARI ARASINDA EMO ONUR KURULU ÜYELİĞİ, 1991-1992 YILLARINDA EMO ONUR KURULU BAŞKANLIĞI, 2000-2001 YILLARINDA EMO İZMİR ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCILIĞI, 2002-2003, 2004-2005 YILLARINDA EMO İZMİR ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI GÖREVİ YAPTI EMIO 41. DÖNEM YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI VE ARDINDAN TMMOB 41. DÖNEMDE YÜKSEK ONUR KURULU ÜYESİ VE BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDU.

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ
YAYINLARI


 

 
>

    ÖZGÜR YAKIŞAN

Üye Sicil No: 12758

Şubesi: KOCAELİ

 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    MUAMMER ÖZDEMİR

Üye Sicil No: 15577

Şubesi: SAMSUN

 

1967 yılında Samsun‘da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsun‘da tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden 1988 yılında Elektrik Mühendisi ünvanıyla mezun oldu. 1991 yılında aynı Üniversite‘de yüksek Lisansını tamamladı. 2002 yılında Teksas Üniversitesi Elektrik Mühendisliği alanında doktora ünvanını kazandı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektrik Tesisleri Ana Bilim dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    YRD. DOÇ. DR. BİLAL GÜMÜŞ

Üye Sicil No: 19978

Şubesi: DİYARBAKIR

 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    MELİKE ÖZLEM BİLGİLİ

Üye Sicil No: 17338

Şubesi: ANKARA

 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    HÜSEYİN ÖNDER

Üye Sicil No: 9035

Şubesi: ANKARA

 

Milas`ta (Muğla) 1956 yılında doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina ve Elektrik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü`nden 1979 yılında mezun oldu. Elektrik Mühendisi olan Önder, 1980 yılından itibaren TCDD Genel Müdürlüğü İnşaat Dairesi`nde çalıştı. TCDD`de EMO İşyeri Temsilciliği görevini de sürdürdü. TCDD Genel Müdürlüğü`nden 2006 yılında emekli oldu. EMO Ankara Şubesi 16. Dönem Yönetim Kurulu`nda Sayman olarak görev yaptı. 39. ve 40. Dönem`de EMO Yönetim Kurulu`na seçilerek, Sayman görevini üstlendi. Önder, EMO 41. Dönem`de ise Yazman olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>

    ÇİĞDEM GÜNDOĞAN TÜRKER

Üye Sicil No: 29334

Şubesi: KOCAELİ

 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ


 

 
>Komisyon Sekreteri

    EMRE METİN

Üye Sicil No: 32859

Şubesi: ANKARA

 

EĞİTİM BİLGİLERİ
ODA GÖREVLERİ
YAYINLARI


 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri