2009

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

HATAY BÖLGESİ ENERJİ FORUMU


05.12.2009 - 05.12.2009 ()

 

Genel Bilgiler

Ülkemizde, elektrik alanında uygulanan özelleştirme ve serbest piyasa modelleri ile yaratılan parçalı ve plansız yapılanma, günümüzde insan yaşamının temel bir unsurunu oluşturan elektrik hizmeti sunumunu pahalılık ve yoksulluk açmazıyla karşı karşıya bırakmıştır. Alım garantili özeleştirme uygulamaları nedeniyle zarara uğratılan kamu, Elektrik Piyasası Kanunu‘nun devreye girmesiyle elektrik yatırım açmazı, ardından özel sektörün fiyat taleplerinin karşılanabilmesi için getirilen borsa sistemiyle tanıştı. Serbest piyasa uygulamalarının maliyeti Ocak 2008 den itibaren elektrik faturaları aracılığıyla otomatik fiyatlandırma adıyla doğrudan tüketicilere aktarıldı. Bu ve buna benzer sorunlar en ücra bölgeden başlayıp ülke enerji sorunu haline gelmektedir.

Hatay bölgesinin, enerji üretim ve tüketim potansiyelinin ortaya konulması, mevcut sorunlarının irdelenmesi, çözüm önerileri getirilmesi ve bölgeye, ülkeye yönelik enerji politikalarının oluşturulabilmesi amacıyla; 5 Aralık 2009 tarihinde Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Antakya, İskenderun ve Osmaniye temsilcilikleriyle, "Hatay Enerji Formu‘nu" İskenderun da gerçekleştirecektir.

Bu forumda, konuyla ilgili bürokratlar, akademisyenler, ilgili kurum ve meslek kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirerek, birbirlerine bilgi aktarımının sağlanmasını ve sorunlara çözüm önerilerinin geliştirilmesini, tartışma ortamlarının oluşturulmasını sağlayacağımız kanaatindeyiz.

Bölgemizde ikinci kez düzenlenecek olan ve başarılı bir çalışma ortaya konulacağını umduğumuz Enerji Forumu‘nda, sunulan bildiriler, paneldeki sunumlar ve sonuç raporu ayrıca kitap olarak bastırılacaktır.

Enerji Forumu‘nda bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaşmak isteyen bölgeye ve ülkeye katkıda bulunacağına ümit ettiğimiz tüm akademisyen, sektör çalışanı mühendislere, kişi ve kuruluşlara katkılarından dolayı şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

 

ENERJİ FORUMU

YÜRÜTME KURULU


 

Fotoğraf albümü

 
 
 
  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.