2022

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

LİSANSSIZ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ ULUSAL ÇALIŞTAYI


21.09.2022 - 21.09.2022 (GAZİ ÜNİVERSİTESİ TAŞKENT SALONU)

 

Genel Bilgiler

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu`nun (EPDK) yayımladığı, Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği 11 Ağustos 2022`de yürürlüğe girdi. Tüm tüketicilerin, ‘tükettiği enerjiyi` güneşten üretebilmesine imkân veren ve gerçek tüketimi olan ancak kapasite kısıtı ve yer sorunu sebebi ile üretim tesisi kuramayan tüketicilerin önünü açmak ve ihtiyaç duyulan elektriği tüketicilerin kolaylıkla üretmelerini sağlamak olarak nitelendirilen bu yönetmelik, Mayıs 2019`dan itibaren geriye dönük olarak uygulanmaya başlandı.

Geçen süre içerisinde; gerek bu yönetmeliği yayımlayan kurum gerekse tüketiciler, yatırım yapmış olanlar, yapacak olanlar, meslektaşlarımız, meslek örgütlerimiz, akademisyenler ile yapılan görüşmeler sonucunda bu konunun kapsamlı olarak tartışılmasına ve kamuoyuna objektif açıklamalar yapılmasının gerekli olduğu görülmüştür.

Her zaman kamuoyunun objektif ve doğru olarak bilgilendirilmesi hedefiyle çalışan ve Yeşil Mutabakatı destekleyen Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi; bu konuyu masaya yatırarak tüm yönleriyle ve tüm paydaşlarla kapsamlı olarak tartışılması gerektiğini görmüş, bir çalıştay düzenleyerek elde edilen tüm bilgiler doğrultusunda oluşturulacak olan Şube görüşümüzün kamuoyu ile paylaşılmasına karar vermiştir.
Bu çalıştayın amacı; lisanssız enerji tüketicilerinin (üreticilerinin) karşılaştığı veya karşılaşabileceği olumlu/olumsuz durumları kapsamlı olarak ele almak, enerji üreticileri, dağıtıcıları ve denetleyicileri, politika geliştiriciler, uzmanlar, yatırımcılar, planlayıcılar, akademisyenler ve özellikle de EMO Ankara Şubesi üyelerini bir araya getirerek, dünyanın enerji krizi yaşadığı bir dönemde bu alanda karşılaşılan riskleri daha kapsamlı değerlendirme ve bu konuda yapılan yönetmeliği etraflıca değerlendirerek yapılacak olan yeni çalışmalara ışık tutmak amacıyla kapsamlı fikirler, öneriler, eleştiriler, tavsiyeler ve çözümler üreterek bunları raporlaştırmak ve kamuoyuna açıklamaktır.


Gazi Üniversitesi TF Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı işbirliği ile düzenlediğimiz bu çalıştaya katılım ücretsiz olup, konuya ilgi duyan tüm taraflara açık olarak yapılacaktır. Çalıştay 2 kısımdan oluşacaktır. İlk bölümde davetli konuşmacılar farklı açılardan konuyu irdeleyeceklerdir. İkinci kısımda ise katılımcıların görüşlerine ve konuşmacılara soru sorulmasına imkan verilecektir. Konuşmacılar izin verdiği takdirde (KVKK gereği) ise çalıştay canlı olarak ta yayımlanacaktır.

 

ETKİNLİK KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ.


 
 
 
 

Destekleyenler

EPDK ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

15. EIF WORLD ENERGY CONGRESS AND EXPO

 

  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.