2011

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU


21.10.2011 - 22.10.2011 (DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONFERANS SALONU)

 

Genel Bilgiler

Enerji hayatımızı devam ettirmemiz için gerekli temel unsurlardan biridir. Endüstriyel ve ticari faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi ve günlük yaşantımızdaki birçok işlevin yerine getirilebilmesi için önemli girdilerin başında elektrik enerjisi gelmektedir. Elektrik enerjisi insanoğlu tarafından sürekli olarak kullanılan istenildiği gibi depolanamayan kullanım öncesinde kalitesi güvence altına alınamayan bir uygarlık aracıdır. Yakın gelecekte fosil yakıtların tükenecek olması, elektrik enerjisi üretiminde yaşanan çevresel sorunlar, elektrik enerjisine olan talebin sürekli artması konu ile ilgili araştırmaların ve tartışmaların yoğun olarak yapılmasına neden olmaktadır.

Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi olarak, 2-3 Aralık 2005 tarihinde Diyarbakır‘da gerçekleştirdiğimiz Güneydoğu Anadolu Bölgesi Enerji Forumuyla, Ülkemiz ve Bölge illeri için enerji alanı ile ilgili önemli değerlendirmeler yapılmış, enerji sorunları taraflarca tartışılarak çözüm önerilerinde bulunulmuştur.

Bu tartışmaları şubemiz sınırları içerisinde bulunan illere yaymak amacıyla yerel enerji forumları düzenleme kararı alınmış, bu yerel forumlardan ilki 17 Aralık 2010 tarihinde "Elazığ-Malatya-Tunceli-Bingöl İlleri Enerji Forumu" adıyla Elazığ‘da, ikincisi 26 Mart 2011 tarihinde "Batman, Siirt, Şırnak İlleri Enerji Forumu" adıyla Batman‘da, üçüncüsü 20-21 Mayıs 2011 tarihlerinde "Mardin ve Şanlıurfa illeri Enerji Forumu" adıyla Mardin ve Şanlıurfa illerinde, dördüncüsü ise 02 Temmuz 2011 tarihinde "Van, Ağrı, Bitlis, Muş, Hakkari İlleri Enerji Forumu" adıyla Van ilinde düzenlenmiştir.

Yerel Forumların ardından, 21-22 Ekim 2011 tarihlerinde Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Tarafından "Mezopotamya Enerji Forumu"   Diyarbakır‘da düzenlenmiştir.

Forumda, Yrd. Doç.Dr Bilal GÜMÜŞ tarafından "Diyarbakır İli Elektrik Enerjisi Sorunları ve Halkın Elektrik Enerjisi Kullanımı Alışkanlıklarının Tespiti Anket Çalışmasının sonuçları" konulu açılış bildirisi sunulmuştur.

İki gün süren ve 4 oturumda düzenlenen Mezopotamya Enerji Forumunda; Mezopotamya bölgesinin enerji üretim ve tüketim potansiyeli ve sorunları ele alınarak değerlendirilmiş, sorunlara çözüm önerileri üretilmiş, ülke enerji politikaları tartışılmış, Mezopotamya‘da su ve enerji Savaşları ele alınarak değerlendirilmiştir. Ayrıca Forumda yerel enerji forumlarından çıkan sonuçlar da Mezopotamya Enerji Forumunda değerlendirilerek tekrar tartışılmış ve alternatif çözümler üretilmiştir. Forum ile, konuyla ilgili bürokratlar, akademisyenler, meslek ve ilgili kuruluş temsilcileri bir araya gelerek, bilgi aktarımında bulunmuş, sorunlara çözüm önerilerinin geliştirilebildiği tartışma ortamları oluşturulmuştur.

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI DİYARBAKIR ŞUBESİ


 

Fotoğraf albümü

 
 
 
    

Kroki


 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.