2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU


19.10.2007 - 20.10.2007 (MERSİN ÜNİVERSİTESİ PROF. DR. UĞUR ORAL KÜLTÜR MERKEZİ)

 

Haberler

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİ 23.10.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Nükleer Enerji Sempozyumu “NÜKSEM 2007” üyelerimizin ve konuya ilgi duyan bir çok kişinin katılımıyla son buldu. Sempozyum ile ilgili düşüncelerinizi ayrıntılar kısmındaki yorum ekle bölümünden iletebilirsiniz.

NÜKSEM 2007 BİLDİRİ ÜCRETLERİNİN YATIRILMASI GEREKİYOR! 04.10.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek Nükleer Enerji Sempozyumu “NÜKSEM 2007” ye bildiri sunumuyla katılacak olanların 16 Ekim 2007 tarihine kadar bildiri ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Ücretler “Türkiye İş Bankası Uray Şubesi 6607-304400-682674” nolu hesaba yatırılacaktır.

NÜKSEM 2007 PROGRAM KİTAPÇIĞI HAZIRLANDI 04.10.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek NÜKSEM 2007 program kitapçığını yazının devamındaki dosyalar bölümünden edinebilirsiniz.

“NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU” NÜKSEM 2007 PANELİ İNTERNET ÜZERİNDEN CANLI OLARAK YAYINLANACAK 01.10.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek Nükleer Enerji Sempozyumu, 1. gün açılış ve öğleden sonra ki bildiri sunumları ile start alacak. 2. gün yine bildiri sunumlarıyla başlayacak ve öğleden sonra panel ile devam edecek sempozyumun paneli Mersin Üniversitesi’ nin web sayfası üzerinden online olarak yayınlanacak. “Dünya ve Türkiye’de Nükleer Enerji Tartışmaları” konulu panele, Prof. Dr. Hayrettin Kılıç, Doç. Dr. Mehmet Tombakoğlu, Tacidar Seyhan ( Milletvekili), Nükleer Enerji Mühendisi B. Gül GÖKTEPE ve Ertuğrul Ünlütürk (ÇMO Genel Başkanı) panelist olarak katılacak. Panelde bulunamayıp fakat paneli takip etmek isteyenler daha sonra bildireceğimiz web adresi üzerinden paneli takip edebilecekler.

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU İÇİN REKLAM VE SPONSORLUKLAR KABUL EDİLMEYE BAŞLANMIŞTIR! 10.09.2007

    

19-20 Ekim 2007 tarihlerinde Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü’nde gerçekleştirilecek Nükleer Enerji Sempozyumu için reklam alımı ve sponsorluklar kabul edilmeye başlanmıştır. Bildiri kitabında yer alacak firma tanıtımı için reklam vermek isteyen ve sponsor olabilecek firmaların (üyelerimizde dahil) Şubemize başvuru yapmaları gerekmektedir. Sponsor olabilecek firmalar yazımızın devamındaki “Nükleer Enerji Sempozyumu Sponsor Formu” nu doldurarak mersin@emo.org.tr adresine gönderdikleri taktirde gerekli işlemler yapılacaktır.

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU “NÜKSEM 2007” İÇİN BİLDİRİ GÖNDERME SÜRESİ 10 EYLÜL 2007 TARİHİNE KADAR UZATILMIŞTIR! 04.09.2007

    

NÜKSEM 2007 için bildiri gönderme takviminin yaz mevsimi sonuna denk gelmesi nedeniyle, bildiri sunmak isteyenlerin zaman açısından sıkıntılı oldukları konusunda bize ulaşanların istek ve görüşleri doğrultusunda, sempozyum yürütme kurulunun almış olduğu karar ile bildiri gönderim süresi 10 Eylül 2007 tarihinde kadar uzatılmıştır. Bildiri göndermek isteyenlerin bu tarihe kadar bildirilerini göndermeleri gerekmektedir.

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU HESAP BİLGİLERİ DEĞİŞTİ 08.08.2007

    

Nükleer Enerji Sempozyumu hesap bilgileri değişmiştir. Yeni Hesap No: Türkiye İş Bankası Uray Şubesi 6607-304400-682674

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU KONAKLAMA BİLGİLERİ BELİRLENDİ 08.08.2007

    

NÜKLEER ENERJİ SEMPOZYUMU İÇİN GELECEK OLAN KATILIMCILARIMIZA KONAKLAMALARI ÜZERE EDİNDİĞİMİZ BİLGİLERİ YAZIMIZIN DEVAMINDAKİ DOSYALAR BÖLÜMÜNDEN EDİNEBİLİRSİNİZ.

 

Genel Bilgiler

Enerji, özellikle elektrik enerjisi çağımızın yaşamsal bağımlılığı haline gelmiştir. Bir yandan küresel iklim değişikliği tartışmaları içinde elektrik enerjisi üretiminin payı, diğer yandan her şeye karşın enerji üretimi talebinin karşılanmasına yönelik projeksiyonları tartışılmaktadır.

Sanayi Devrimi ile başlayan ve giderek artan bu bağımlılık için sunulan gerekçe ise insanın refah düzeyinin artırılmasıdır.(!) Hedeflenen refahın bedeli ne olacak sorusu ise içinde yaşadığımız yılların en önemli problemi haline gelmiş durumdadır. Giderek daha kirli havayı soluyorken, bu yüzyılın ortalarında milyarlarca insanın içilebilir suya erişmesinin mümkün olmayacağı gerçeğini bilmemize karşılık inanmamayı tercih ediyoruz.

Kısaca hangi coğrafyada yaşarsak yaşayalım, çağımızın kabusu olarak nitelendirilen bu gerçekle yüzleşmek ve enerji konusuna da bu perspektifle yaklaşmak zorundayız. Diğer yandan "her şeye rağmen kalkınmak ve gelişmek zorundayız. Zira biz; henüz gelişmiş ülkeler kadar kirletici olmadık" da denilebilir. Ama bu savunma bile kirletilen akarsularımız, göllerimiz, susuzluk tehdidi ile karşı karşıya bulunan kentlerimizin gerçeğiyle örtüşmemektedir.

Bu nedenledir ki bu tartışmaların bilimsel eksende sürdürülmesi zorunludur. Zira farklı siyasal tercihlerle, farklı zamanlarda ülkemiz gündemine sokulan Nükleer Enerji Santralları konusu yaşadığımız günlerin de önemli tartışmalarından biri haline gelmiş bulunmaktadır. EMO bu tartışmalara projektör ışığı tutmak, farklı gerekçe ve nedenlerle dahi olsa bu konunun her kesimden katılımcıları ile görünmeyen yanlarıyla da özgürce tartışılmasını sağlamak üzere bilimsel ve siyasal bir tartışma kürsüsü oluşturma kararı almıştır.

Üstelik EMO Nükleer Enerji Santrallarının ülkemiz için bilimsel bir tercih olmadığını söylemekte iken bu söylemin karşısında yer alan kesimlerin de EMO‘nun yarattığı demokratik tartışma ortamında kendilerini ifade etmeleri sağlanmış olacaktır.

İki gün boyunca sürdürülecek olan sempozyumda gerekçeler, kazalar, riskler, halk sağlığı ve toplumsal maliyetlere ilişkin bildiriler sunulacaktır. Sempozyumun sonunda gerçekleştirilecek olan panelde iki gün boyunca sürdürülen tartışmaların finali gerçekleştirilecektir.

Sunulan bildiriler ve panelde sürdürülen tartışmalar, topluma ve karar vericilere farklı görüşleri bir arada izlemek ve değerlendirmelerin bu bilgilenme üzerinden yapılması fırsatını yaratacaktır.

Sempozyum Yürütme Kurulu, sunulan bildirilerle birlikte panelde yürütülen tartışmaların da yer alacağı Sempozyum Kitabını katılımcılara , basına ve karar vericilere dağıtacaktır.

Yukarıda amaç ve kapsamı belirtilen Nükleer Enerji Sempozyumu 2007 etkinliğinde yer alarak bu sürece katkı koymaya davet ediyoruz.

Sempozyum Yürütme Kurulu


 
 
 
 

Destekleyenler

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

YENİŞEHİR BELEDİYESİ

AKDENİZ BELEDİYESİ

TOROSLAR BELEDİYESİ

TRAKYA CAM SANAYİ A.Ş.

MERSİN TABİP ODASI

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN İL TEMSİLCİLİĞİ

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ

TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN İL TEMSİLCİLİĞİ

 

  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.