MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 392

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 16-17 KASIM`DA DÜZENLENİYOR


BASIN AÇIKLAMASI


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İzmir Bölgesi Enerji Forumu, 16-17 Kasım 2018 tarihlerinden İzmir Mimarlık Merkezi`nde gerçekleştiriliyor. İlgili herkesin katılımına açık ve ücretsiz düzenlenen etkinlikte, çatılarda güneş enerjisi uygulamaları, enerji verimliliği, enerji kooperatifçiliği konularının ön plana çıkarken, enerji üretiminin çevresel etkileri de değerlendirilecek.
 

 Basın 2018-11                                                   05.11.2018
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İZMİR ŞUBESİ BASIN BÜLTENİ

 İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 16-17 KASIM‘DA DÜZENLENİYOR

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İzmir Bölgesi Enerji Forumu, 16-17 Kasım 2018 tarihlerinden İzmir Mimarlık Merkezi`nde gerçekleştiriliyor. İlgili herkesin katılımına açık ve ücretsiz düzenlenen etkinlikte, çatılarda güneş enerjisi uygulamaları, enerji verimliliği, enerji kooperatifçiliği konularının ön plana çıkarken, enerji üretiminin çevresel etkileri de değerlendirilecek.

EMO İzmir Şubesi tarafından enerji potansiyeli, üretim sorunları ve enerji politikalarının bölgesel yansımalarını değerlendirmek amacıyla düzenlenen İzmir Bölgesi Enerji Forumu, 16-17 Kasım tarihlerinde İzmir Mimarlık Merkezi`nde gerçekleştiriliyor. TMMOB‘a bağlı Çevre Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Maden Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası‘nın İzmir şubelerinin yanı sıra İzmir Barosu, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Kalkınma Ajansı, TEİAŞ Batı Anadolu Yük Tevzii İşletme Müdürlüğü, GDZ Elektrik Dağıtım AŞ., ESHOT, Metro AŞ., Aliağa Organize Sanayi Bölgesi, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi ve Ege Serbest Bölge`nin desteğiyle düzenlenen etkinlik, 16 Kasım Cuma günü açılış töreniyle başlayacak. Törenin ardından düzenlenecek açılış oturumu çağrılı konuşmacı olarak katılacak olan Mahir Ulutaş, enerji politikalarında dünya genelinde yaşanan değişimleri ve ülkemize yansımalarını değerlendirecek. Ulutaş`ın sunumunun ardından "Enerji Görünümü" başlıklı ilk oturum düzenlenecek. Sadettin Güldar‘ın "İzmir Elektrik Enerjisi Görünümü", Ülfet Türkmen‘in "İzmir Dağıtım Şebekesi Ana Planı Çalışmaları", Murat Çelik‘in "İzmir Yenilenebilir Enerji Görünümü" başlıklı sunumlarıyla yer alacağı oturumda, Evren Türkmenoğlu ise Paris İklim Sözleşmesi ve karbon piyasalarına ilişkin bilgilendirmede bulunacak. 

Çatılarda Güneş Enerjisi
"Güneş Enerjisi Uygulamaları" başlıklı ikinci oturumda ise Doç. Dr. Müjde Altın "İzmir için Enerji Kaynağı Olarak Güneş ve Fotovoltaik Bileşenler", Mümtaz Ayça ise "Çatılarda GES Uygulamaları" başlıklı sunumlarıyla yer alacak. Ersel Tanrıöver`in konuyu imar uygulamaları ve yerel yönetimler açısından değerlendireceği oturumda, Av. Arsin Demir ise hukuki duruma ilişkin bilgiler verecek. 

Toplu Ulaşımda Verimlilik
"Şehiriçi Elektrikli Toplu Ulaşım" başlıklı üçüncü oturumda ise İzmir`de toplum ulaşım konusunda faaliyet yürüten Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı iki kurumun temsilcileri yer alacak. Elektrikli otobüslerle hizmet veren ESHOT`tan Hakan Üzkat`ın "Sıfır Emisyonlu Toplu Ulaşım Projesi" başlıklı sunumuyla katılacağı oturumda, metro ve tramvay işletmesini üstlenen İzmir Metro AŞ`den Ufuk Karagüney ise deneyimlerini paylaşacak. 

Binalarda Enerji Verimliliği
Forum  kapsamında 17 Kasım Cumartesi günü ilk olarak düzenlenecek olan "Binalarda Enerji Verimliliği" başlıklı dördüncü oturumda ise Doç. Dr. Yusuf Yıldız "Enerji Verimliliği ve Düşük Enerjili Bina Kavramları", Dr. Ayça Tokuç "Bina Soğutma Enerjisinin Azaltılmasında Isıl Kütle Kullanımının Etkisi" ve Ahunur Aşıkoğlu "Mevcut Bir Yapıda Yıllık Enerji Gereksinimini Azaltmaya Yönelik Pasif Retrofit Uygulamaları ve Simülasyonu" başlıklı bildirileriyle yer alacakken, Dr. Fikret Okutucu "Deprem Güvenli Bina Üzerinden Enerji Etkin Bina Eldesin" ve Hasan Alınç ise "Kentsel Dönüşüme Bütünsel Bakış" başlıklı sunumlarını gerçekleştirecekler.

Enerji Kooperatifleri
"Enerji Kooperatifleri ve Tarım" başlıklı beşinci oturumda ise Ticaret Bakanlığı`ndan Gözde Ayanoğlu tarafından mevzuatta ilişkin bilgi verilirken, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer "Yerel Yönetimler ve Enerji Kooperatifçiliği" başlıklı, Kayseri Mobilyacılar Sitesi Enerji Kooperatifi`nden Ercan Sarıkaya ise deneyimlerini aktaracağı sunumlarıyla yer alacak. Oturumda, Mahmut Nedim Barış "Aydın ili Jeotermal Uygulamalarının Tarıma Etkileri", M. Salih Ertan ise "Biyokütle" başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek. 

Çevresel Etkiler 
Etkinliğin son oturumu ise "Enerji Tesisleri ve Çevre" başlığı altında düzenlenecek. M. Faruk İşgenç "Atıksu Arıtma Tesislerinde Enerji Yönetimi", Hasan Sarptaş "İzmir İli Enerji Tesislerinin Çevresel Etkileri", Orhan Gündüz "Jeotermal Enerji Tesislerinin Çevresel Etkileri", E. Olcay Işın "İzmir`de Biyogaz Potansiyeli ve Biyogaz Enerji Yatırımları" ve Prof. Dr. Nuri Azbar "Atıktan Enerji Üretimi" başlıklı sunumlarıyla bu oturuma katılım sağlayacak.

EMO İzmir Şubesi
05.11.2018

 

İzmir Bölgesi Enerji Forumu 2018‘in afiş ve programına aşağıdaki dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz. Etkinliğe ücretsiz online kayıt için ise aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebirsiniz:
http://goo.gl/forms/LKLr4wF5NVuTn9mJ3

 

Bağlantılar

goo.gl/forms/LKLr4wF5NVuTn9mJ3
 
 

Dosyalar

İzmir Bölgesi Enerji Forumu 2018-AFİŞ (686 KB)

İzmir Bölgesi Enerji Forumu 2018-PROGRAM (181 KB)ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMA VE ELEKTROMANYETİK UYGUNLUK - VİDEO HABER

21.10.2022
 


Çok Okunanlar


VI. ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÜNLERİ - PROGRAM / ONLİNE KAYIT

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE GÜÇ KALİTESİ HARMONİKLER VE KOMPANZASYON SİSTEMLERİ SEMİNERİ YAPILDI

SEMİNER: JEOTERMAL ENERJİ SANTRALLERİ

SEMİNER: ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE GÜÇ KALİTESİ HARMONİKLER VE KOMPANZASYON SİSTEMLERİ

YOGA TANITIM VE UYGULAMA EĞİTİMİ

YOGA TANITIM VE UYGULAMA EĞİTİMİ

EMO-GENÇ : ELEKTRONİK LABORATUVAR CİHAZLARI EĞİTİMİ YAPILDI

CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT TEKNİKLERİ SEMİNERİ YAPILDI

ŞUBE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

ADALET NÖBETİNE ÇAĞRI: #GEZİYEOZGURLUK

Okunma Sayısı: 113


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.