MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

BİLİŞİM ÖRGÜTLERİ: SOSYAL MEDYA YASASI KAMU YARARINA AYKIRI (GÜNLÜK EVRENSEL)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
İnternet Yaşamdır Platformu, sosyal medya düzenlemesine karşı Ankara Kuğulu Park’ta basın açıklaması düzenledi. Açıklamada yasa tasarısının baskıdan başka bir şey getirmeyeceği ifade edildi.
 

Doğa Başak ÖZTÜRK

Ankara

İnternet Yaşamdır Platformu, Meclis gündemine olan yeni sosyal medya düzenlemesine karşı Ankara Kuğulu Park`ta bir basın açıklaması düzenledi. Sosyal medya düzenlemesi ile sansürün büyüyeceği, esas amacın muhalefeti susturmak olduğu belirtilen açıklamada konuşan Faruk Çevik, "Bu yasa kamu yararına aykırı ve yasanın sonuçları yurttaşlar için baskıdan başka bir şey getirmeyecek" dedi. Açıklama boyunca "İnternet yaşamdır söndürülemez", "Susma haykır sansüre hayır" sloganları atıldı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de açıklamaya katılım sağlayarak destek verdi. Aynı zamanda aralarından Bilgisayar Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Alternatif Bilişim Derneği, Linux Kullanıcıları Derneği gibi meslek kuruluşları ve kitle örgütlerinden oluşan İnternet Yaşamdır Platformu, planlanan yeni sosyal medya düzenlemesinin içeriğine dair bilgilendirici bildiriler de dağıttı.

‘AMAÇ YOLSUZLUK VE HUKUKSUZLUKLARI UNUTTURMAK`

Meclis gündeminde yer alan sosyal medya değişikliği teklifinin esas amacının sosyal medyada oluşan muhalefeti susturmak ve sosyal medyayı bitirmek olduğunu belirten İnternet Yaşamdır Platformu, yasa kapsamında erişim engellenmesinin yanı sıra içerik çıkarma uygulamasının da olacağına dikkat çekti. Bu sayede tüm yolsuzluk ve hukuksuzlukların da unutturulmaya çalışılacağını ifade eden Alternatif Bilişim Derneği`nden Av. Faruk Çevik, "Bugün meclis genel kuruluna getirilmesi istenen sosyal medya düzenlemesiyle ilgili internete getirilecek büyük bir sansür söz konusudur" dedi.

‘ZATEN NE ZAMAN TEPKİ TOPLASALAR AĞ DARALTTIRIYORLAR`

Bu düzenlemede ile çıkartılan içeriklere VPN yoluyla dahi ulaşılamayacağını söyleyen Çevik, "Türkiye`de zaten ne zaman güncel muhalefetten tepki toplayan bir olay olsa ağ daralttırılması uygulanmaktadır. Onlar sosyal medyayı kapatmayacaklarını söylüyorlar ancak bu ortamlara bir şekilde girişimiz engellenecek ve baskılanacak" diye konuştu.

‘YASANIN DÜZENLENME ŞEKLİ DE ANTİDEMOKRATİK`

Tüketici Hakları Derneği adına konuşan Turhan Çakar da, "Bu kamu yararına aykırı bir düzenlemedir. Bu aynı zamanda demokrasiye de aykırı bir düzenlemedir. Zaten bu yasanın düzenlenme şekli de antidemokratir. Toplumun gerçekleri öğrenme hakkı engellenecektir. Bu düzenlemenin ortadan kaldırılmasını istiyoruz" şeklinde konuşarak sosyal medya yasasına karşı olduğunu açıkladı.

(Günlük Evrensel; 29.07.2020) HALK TV-HABER BÜLTENİ

30.11.2020
 


Çok Okunanlar


“TURGUT ÖZAL’IN EMO’DAN ATILDIĞI” İDDİASI DOĞRU DEĞİLDİR

ELECO 2020 BAŞLIYOR

ÜCRETLİ VE İŞSİZ MÜHENDİSLER KOMİSYONU TOPLANTISI

ŞİRKET DEĞİL, HALK ODAKLI; TÜKETİMİ DEĞİL, VERİMLİLİK VE TASARRUFU TEŞVİK EDEN BÜTÇE İSTİYORUZ

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE RAYLI SİSTEMLER KOMİSYONU TOPLANTISI

ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALI VE C6 GRUP KARBON TESİSİ İÇİN BİLİRKİŞİ KEŞFİ

3 ODA, KANUN TEKLİFİNİN GERİ ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ (YAPİ.COM.TR)

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

LASTİK YAKMAMA EYLEMİ

FOX TV- ÇALAR SAAT

Okunma Sayısı: 15


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.