MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 21

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İSRAİL ASKERİ OLMAYACAĞIZ ! 
Meclis bugün `tezkere` konusunda karar almak için acil gündemle toplanıyor. AKP hükümeti yapılan bütün eleştirileri kulaklarını tıkayarak her zamanki` yüksek çıkarlar ve seyirci kalmamak` gerekçelerinin arkasına sığınarak Türkiye`yi sonu belli olmayan bir maceraya sürüklüyor. İsrail`in binden fazla insanı katlettiği,` 1 milyona yakın insanı kendi ülkesinde mülteci haline getirdiği bir vahşetin ardından şimdi `BM gücü` adı altında uluslararası bir askeri gücün bu bölgeye yerleştirilmesi isteniyor. Bu oyun bozulmalıdır. Tezkere reddedilmeli ve Türkiye Lübnan`a asker göndermemelidir. .
 

Bizler emek, meslek ve demokratik kitle Örgütleri, siyasi partiler olarak, 1 Mart tezkeresine hayır demiş ve Irak`a asker gönderilmesine karşı çıkmıştık. O dönemde de `savaşa hayır` demenin `tezkereyi reddetmenin, ulusal çıkarlara aykırı olduğu` iddia edilmiş, asker gönderilmesinin gerekçesinin bölgeye barış ve adalet götürmek olduğu söylenmişti. Bugün de hükümet çevreleri aynı gerekçeleri söylüyor.

O dönemde `Amerikan askeri olmayacağız!` demiştik, bugün `İsrail askeri olmayacağız!` diyoruz. Irak`ta yaşanılan ve ülkeyi kan gölüne çeviren süreç, savaş karşıtlarının haklı olduğunu kanıtlamıştır. Emperyalistlerin egemenlik kurma, yer altı zenginliklerini kapma yarışlarının yansıması olan bu savaşların parçası, yedek gücü olmayı reddetmek, halkların barış ve kardeşlik içinde yaşamasını savunmak demektir. Bu savaşların yedek gücü olmayı reddetmek, ABD Ortadoğu`dan defol demektir.

Bugün yapılan tartışmalarda hükümet çevrelerince durumun çok farklı olduğu özellikle ifade edilmekte ve gerekçe olarak da Birleşmiş Milletler kararı gösterilmektedir. Birleşmiş Milletlerin yaptırım gücünün ne kadar olduğu, İsrail`in Lübnan`a saldırısı ile birlikte bir kez daha ortaya çıkmıştır. Birleşmiş Milletler artık emperyalist ülkelerin dayatmalarını meşrulaştırmaktan başka bir işlev görmemektedir. Onun almış olduğu kararı savunmak da emperyalist ülkelerin çıkarını savunmaktan .başka bir şey değildir.

Bütün bunları göz ardı etse k bile BM`nin Lübnan`a ilişkin almış olduğu 1701`nolu karar Br",

askeri gücünün görev tanımı konusunda muğlak ifadeler içermektedir. BM Gücünün Lübnan ordusuna yardımcı olacağı ve bu görevini yapmasının engellenmesi durumunda güç kullanabileceği belirtilmiştir. Lübnan`da sıcak çatışma belli oranlarda durmuştur. Ancak İsrail`in Lübnan topraklarındaki işgali devam etmekte ve İsrail gerekli görmesi durumunda (ateşkes açıklaması yaptıktan sonra saldırmasında olduğu gibi) yeniden saldıracağını açıkça belirtmektedir.

BM askerlerinin sadece Lübnan değil Suriye sınırına da yerleştirilmesi gerektiğini söyleyen İsrail, bunlar yapılsa dahi güvenlik açısından gerekli gördüğü bölgelerde askeri varlığını sürdüreceğini da açıklamıştır. Bu şartlar altında kamuoyunu her şey yolundaymış havası vererek tezkere çıkartmaya çalışmanın tarihsel sorumluluğunu alacak olan AKP hükümeti tarih önünde mutlaka hesap vermek zorunda kalacaktır.

Barış isteminin sözcüsü olan bizler bir kez daha `tezkereye hayır!, sınır ötesine asker gönderilmesi ne hayır!` diyoruz. Bütün mill,etvekillerine sesleniyoruz halkın. vicdanının sesini dinleyin, bütün dayatmalara rağmen bu `bataklığa asker gönderme kararına onay vermeyin. Savaş yıkım demektir, savaş göz yaşı ve kan demektir,                            .

Bu suça ortak olmayın!..

KATİL ABD, ORTADOGU` dan DEFOL! YAŞASıN HALKLARıN KARDEŞLİGİ.

 

KESK ANTALYA ŞUBELER PLATFORMU-DİSK-TMMOB- ADD- PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEGİ TÜRKİYE TABİATINI KORUMA DERNEGİ-TEMEL HAKLAR VE ÖZGÜRLÜKLER DERNEGİ- ANTALYA HALKEVİ- SHP-SDP-ÖDP-EMEK PARTİSİ-İŞÇİ PARTİSİTMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


EMO-GENÇ MEZUNİYET YEMEĞİ DÜZENLENDİ

AKDENİZ EDAŞ MANAVGAT VE ALANYA MÜDÜRLERİNE ZİYARET

14. EIF DÜNYA ENERJİ KONGRESİ VE FUARI`NDA BULUŞALIM

ŞUBEMİZDE ÇEVRİMİÇİ MİSEM ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO 47. DÖNEM 1. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

EMO ANTALYA ŞUBESİ 14. DÖNEM 3. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

18 EYLÜL DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

AKDENİZ EDAŞ DOĞU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ`NE ZİYARET

TMMOB HEYETİ İLE ANTALYA İKK BİLEŞENLERİ ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ÇELENK SUNMA TÖRENİ`NE KATILIM SAĞLANDI

Okunma Sayısı: 1136


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.