2008 2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İÇEF ESKİŞEHİR İLİ ENERJİ FORUMU YAPILDI - İÇ ANADOLU BÖLGESİ ENERJİ FORUMU


 
İÇEF Kapsamında Yapılmakta Olan Eskişehir İli Enerji Forumu Ticaret Odası Konferans Salonunda Yapıldı
 

İÇEF kapsamındaki sekiz alt forumdan biri olan Eskişehir İli Enerji Forumu yoğun bir katılımla 10-11 Mart 2007 tarihlerinde Eskişehir Ticaret Odasında yapıldı.

Forumun açılış konuşmasını EMO Ankara Şubesi Eskişehir İl Temsilcisi Levent Egüz yaptı. Eskişehir ilinde düzenlenen Forumdan dolayı memnuniyetini ifade eden Egüz, İÇEF‘in Eskişehir ilinin gerek yeraltı gerekse yer üstü enerji potansiyelinin ortaya konulması, sorunlarının tartışılması ve tartışmalar sonucu ortaya çıkacak sonuçların il enerji politikalarına katkı sağlaması dileğinde bulundu.

Egüz‘ün ardından kürsüye çıkan EMO Ankara Şubesi Başkanı Ramazan Pektaş, günümüzün küresel ısınma badiresini atlatabilirse, yıllar sonra enerji savaşları ile birlikte anılacağını ve ülkelerin enerji kontrolü uğruna kan dökmekten, kin kusmaktan, insan öldürmekten, gözyaşı ihraç etmekten bıkmadığını belirterek enerji konusunun önemine dikkat çekti. Enerji sektörünü baştanbaşa bir egemenlik ve rant alanı olarak gören anlayışların, bir yandan Irak, Afganistan örneklerinde olduğu gibi dünyayı kan ve kin ile boyadığını, diğer yandan da Enron, Beyaz Enerji, nükleer rüşvetler gibi kirli dümenler çevirdiklerini söyleyen Pektaş, Irak‘ta, daha ölenlerin kanı kurumadan petrolün nasıl paylaşılacağının hesaplarını yaptıklarını unutmadık diyerek gelecekte de enerjinin kontrol altına alınması ve elde edilmesi için yapılacak olan savaşların insanlık için en büyük tehlikelerden biri olduğunu dile getirdi. Pektaş, "Biz bugün burada, yarının karanlıkta kalmaması için, bölgesel ve ulusal ölçekte daha temiz, daha verimli enerji kaynaklarının değerlendirilmesi için bir araya geldik. Ve bu kapsamda, enerji politikalarını, sorunlarını, çözüm önerilerimizi, beklentilerimizi, potansiyelimizi yani bu konuda aklımızda ne varsa onu tartışacağız, herkes eteğindeki taşı dökecek. Forumun, geleceğimizi karartmak isteyenlere karşı, karanlığa karşı yakılan bir ateş olacağı inancımı sizlerle paylaşmak istiyorum" diyerek konuşmasını bitirdi.ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

01.07.2024
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

İZMİR`DE İKİ VATANDAŞIMIZIN ELEKTRİK AKIMINA KAPILMASI SONUCU MEYDANA GELEN ACI OLAYIN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

Okunma Sayısı: 1513


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.