2008 2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İÇEF KONYA-AKŞEHİR ENERJİ FORUMU - İÇ ANADOLU BÖLGESİ ENERJİ FORUMU


 
EMO Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirilen ve 8 alt forumdan oluşan İÇEF'in üçüncü ayağı Konya ve Akşehir Enerji Forumu 24 Mart 2007 tarihinde Konya Esnaf Sanatkarlar Birliği Konferans Salonunda yapıldı. Esnaf Sanatkarlar Birliği Konferans Salonunda gerçekleştirilen forumun açılış konuşmasını EMO Ankara Şubesi Başkanı Ramazan Pektaş yaptı.
 

Esnaf Sanatkarlar Birliği Konferans Salonunda gerçekleştirilen forumun açılış konuşmasını EMO Ankara Şubesi Başkanı Ramazan Pektaş yaptı. Pektaş, enerjide çok büyük oranda dışa bağımlı olduğumuzu ve önemli ölçüde negatif çevresel etkiler olduğunu belirterek, "Kullanıldığı hemen hemen her alanda verimli kullanılmıyor, arz güvenliği yok denecek kadar az, çeşitlilik açısından potansiyelimiz tam anlamıyla değerlendirilmemiş, kamusal yanını göz ardı ediyoruz ve pahalıya mal ediyoruz. Başka bir nokta; temiz ve tükenmez adı verilen yenilenebilir kaynaklardan yararlanmıyoruz" diye konuştu.

Pektaş‘ın ardından kürsüye çıkan MEDAŞ Genel Müdürü Tevfik Gazel tarım yatırımları sanayi yatırımları için büyük bir çalışma olduğunu ve toplam enerjinin %25 ini tarımda kullandığımızın altını çizerek, bu yatırımların desteklenmesi için büyük bir tasarruf yapılması gerektiğini ve enerji bakımından Konya için bir sıkıntı olmadığını söyledi.

Foruma katılan AKP Konya Milletvekili ve AKP Enerji Komisyonu üyesi Hasan Anlı konuşmasında, genel olarak bakıldığında enerjinin günlük yaşamımızda çok büyük etkisi olduğunu Ülkenin enerji potansiyelinin ne olduğuna dair çalışmalar yaptıklarını ve forumda yeni enerji kaynaklarının potansiyeli üzerine yeni fikirlerin çıkacağına inandığını söyledi.

Konuşmaların ardından, oturumların başlaması ile devam eden Forum, katılımcıların dilek ve değerlendirmeleri ile son buldu.ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

01.07.2024
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

İZMİR`DE İKİ VATANDAŞIMIZIN ELEKTRİK AKIMINA KAPILMASI SONUCU MEYDANA GELEN ACI OLAYIN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

Okunma Sayısı: 1741


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.