2008 2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İÇEF SİVAS-TOKAT-YOZGAT ENERJİ FORUMU - İÇ ANADOLU BÖLGESİ ENERJİ FORUMU


 
İç Anadolu Enerji Forumu'nun 5. yerel forumu olan Sivas Tokat Yozgat Enerji Forumu, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Sivas Temsilciliği tarafından 20 Nisan 2007'de, Sivas Sanayi ve Ticaret Odası Konferans Salonu'nda, yaklaşık 250 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 

İÇEF Sivas, Tokat, Yozgat Enerji Forumu‘na ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra EMO Onur Kurulu Başkanı Olgun Sakarya da katılım sağladı.

Sabah gerçekleşen birinci oturumun konusu Genel Enerji Politikaları oldu. ÇEDAŞ Şirket Müdürü Fatih Durmuş‘un yönettiği oturumun konuşmacılarından TEDAŞ AR-GE Plan. ve Dış İliş. Daire Başkanı Sami Kovancı, "Elektrik Dağıtım Sektörü ve Yeni Piyasa Yapısı" başlıklı sunumunda Türkiye‘de elektrik dağıtımının tarihinden kısaca bahsederek TEDAŞ‘ın ve Türkiye‘de elektrik dağıtımının küresel ekonomik alandaki gelişmelere uyumu için geçirdiği dönüşümü tarif etti. Kovancı‘nın ardından Bereket Enerji adına konuşan Erim Arıcı Elektrik Piyasasında Arz Talep Açısından Yatırımcıların görüşlerini sundu. Yeşil HES Projesi‘nden Reşit Özçelik ise ‘Yap İşlet Yönetimi ile Yaptırılan Hidro Elektrik Santraller ve Çözüm Önerileri‘ başlıklı sunumu gerçekleştirdi.

İkinci oturum ise başta Sivas, Tokat ve Yozgat olmak üzere uygulanabilir enerji politikaları üzerine yoğunlaştı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Temiz‘in kolaylaştırıcılığında yürüyen Enerji Kaynakları başlıklı ilk oturumu Küresel Isınma ve Ülkemize Yansıması başlıklı sunumu ile Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Bülent Yağcı açtı. Yenilenebilir enerji kaynakları üzerine odaklanan oturumda Küresel Isınma ve Ülkemize Yansıması, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Ülkemizde Rüzgar, Bölgemizde Rüzgar, Rüzgar Enerjisi ve Sivas Şartlarında Rüzgar Santrali Tasarımı, Hidrojen Enerjisi ve Geleceği, Çöp Gazında Elektrik Enerjisi Üretimi, Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretimi, Jeotermal Enerji, Enerji Tarımında Son Nokta başlıklı sunumlar sırası ile EİE Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çağlar, Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik.-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yardımcı Doçent Doktor Mustafa Hoştut, Gazi Osman Paşa Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Levent Görkem, ADOÇİM Genel Müdür Yardımcısı Ender Çakmak, Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik -Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Yavuz TÜRKAY, Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Profesör Doktor Fikret Kaçaroğlu ve Gazi Osman Paşa Üniversitesi Turhal Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Mustafa Döngeloğlu Tarafından gerçekleştirildi.

Bayındırlık ve İskan Müdürü Mustafa Doğan‘ın başkanlığında gerçekleşen 3. Oturum‘un konusu Enerji Verimliliği Tasarruf, Elektrik Enerjisi Kalite ve Elk. Şebekeleri oldu.

Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Termodinamik Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Ümit Nazlı Temel, Isı Yalıtımı ile Enerjisi Tasarrufu olanaklarının Termal Kamera ile Belirlenmesi başlıklı sunumunda Enerji tasarrufuna dair metodolojik bir öneri getirdi. Milli Prodüktivite Merkezi Enerji Uzmanı Serdal Ergül‘ün Enerji Verimliliği kavramının sınırlarını çizmesinin ardından BMT Alçı Fabrikası‘ndan Ali Çaşkurlu, Elektrik Enerjisinde Kalite tanımını yaptı. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Yozgat İl Temsilcisi Nurhan Parlak ‘ın Enerjinin Kaliteli Kullanımı ve Etkileri‘ne dair gerçekleştirdiği sunumun ardından B Mühendislik adına konuşan Fuat Başaran Elektrik Dağıtım Şebekelerinin Projelerinde Yeni Yaklaşımlar‘ı aktardı. Final olarak, Sivas - Tokat - Yozgat Elektrik Dağıtım Şebekelerinin Şimdiki ve İleriki Yıllardaki Durumu‘na dair değerlendirmeyi bu bölgenin elektrik dağıtımından sorumlu olan Çamlıbel EDAŞ‘ın Sivas İl Müdürü Tayyar Akbulut gerçekleştirdi.ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

01.07.2024
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

İZMİR`DE İKİ VATANDAŞIMIZIN ELEKTRİK AKIMINA KAPILMASI SONUCU MEYDANA GELEN ACI OLAYIN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

Okunma Sayısı: 3591


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.