2008 2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İÇEF ANKARA İLİ ENERJİ FORUMU YAPILDI - İÇ ANADOLU BÖLGESİ ENERJİ FORUMU


 
Toplam sekiz alt forumdan oluşan İç Anadolu Enerji Forumu’nun ilk ayağı olan Ankara İli Enerji Forumu, 24 Şubat 2006 tarihinde başladı. 24-25 Şubat tarihlerinde toplam iki gün süren forumun açılış konuşmasını EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş yaptı.
 

onuşmasında enerjinin, günlük yaşantımızda farklı formlarda ihtiyaç duyduğumuz ve bu formlara dönüştürerek kullandığımız, yaşamın temelindeki can olduğunun altını çizen Pektaş, "Enerjiyi; ekonomik, ekolojik, ulusal, çeşitli, kolay elde edilebilir, ulaşılabilir, kaliteli kriterleri ile tanımlasak çok büyük bir hata yapmayız herhalde. Elektrik enerjisinde çeşitlilik mi; üretimimizin yarısı doğalgaz (%48), ulusallık mı; yarısından fazlası dışa bağımlı, ulaşılabilir mi; kış gelince İran vanayı kapatacak diye ödümüz kopuyor, kaliteli mi; plansız kesintiler ülkesi olduk..." diye konuştu.

Pektaş, forumun enerji sorunlarını tartışmak için gerçekleştirildiğini ve 7 yerelde daha gerçekleştirileceğini (Eskişehir, Konya, Kayseri, Aksaray, Kastamonu, Sivas ve Erzincan) son olarak da 28-29-30 Haziranda Nevşehir‘de gerçekleşecek olan İÇEF‘te bu yerel forumlarda konuşulanları toplayıp daha detaylı ve etraflı bir biçimde irdeleyeceklerini söyledi. Buralarda çıkacak sonuçları yıl sonunda yapılacak TMMOB Enerji Sempozyumuna taşıyacaklarını belirten Pektaş, "EMO örgütlülüğü, enerjide yaşanan mevcut sorunlara karşı her zaman alternatif ve sağlıklı çözüm önerileri sunmuştur. Ancak, hükümetler tarafından uygulanan enerji politikaları, bırakın çözüm bulmayı ülkeyi adeta ortaçağ karanlığına sürükleyerek, sömürü politikaları doğrultusunda sermaye gruplarına adım adım teslim etmektedir. Bize göre enerji, doğal ve kamusal bir haktır" dedi.

Yarının karanlıkta kalmaması için, bölgesel ve ulusal ölçekte daha temiz, daha verimli enerji kaynaklarının değerlendirilmesi için bir araya geldiklerini söyleyen Pektaş, "bu kapsamda, enerji politikalarını, sorunlarını, çözüm önerilerimizi, beklentilerimizi, potansiyelimizi yani bu konuda aklımızda ne varsa onu tartışacağız" diyerek konuşmasını bitirdi.

Pektaş‘ın ardından EMO Başkanı Kemal Ulusaler ve EİE Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çağlar da İÇEF ile ilgili düşüncelerini anlatan birer konuşma yaptılar.

 ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

01.07.2024
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

İZMİR`DE İKİ VATANDAŞIMIZIN ELEKTRİK AKIMINA KAPILMASI SONUCU MEYDANA GELEN ACI OLAYIN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

Okunma Sayısı: 1710


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.