2008 2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

İÇEF KASTAMONU-KIRIKKALE-ÇANKIRI İLLERİ ENERJİ FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ - İÇ ANADOLU BÖLGESİ ENERJİ FORUMU


 
EMO Ankara Şubesi tarafından düzenlenmekte olan İç Anadolu Enerji Forumu’nun 7. Alt Forumu olan Kastamonu- Kırıkkale- Çankırı Enerji Forumu 12 Mayıs 2007 tarihinde BEDAŞ Kastamonu İşletme Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapıldı.
 

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Kastamonu-Kırıkkale-Çankırı İl Temsilcilikleri tarafından gerçekleştirilen forumun açılış konuşmasını EMO Kastamonu İl Temsilcisi Metin Uzunkara yaptı.

EMO Ankara Şubesine bağlı diğer temsilciliklerde düzenlenen alt forumlar gibi Kastamonu-Kırıkkale-Çankırı İlleri Enerji Forumu‘nun da İÇEF‘e çok büyük katkılar sunacağı kanaatinde olduğunu söyleyen Uzunkara, "Tarımdan alternatif enerji kaynaklarına kadar oldukça geniş bir çerçevede enerji sorunlarının incelendiği alt forumların İç Anadolu Bölgesinin büyüklüğünü ve çeşitliliğini İÇEF‘te gündeme getireceğini ve bölgenin adım adım incelenmiş, tartışılmış sorunlarının çözüleceğini umuyorum" dedi.

En temel kamusal hak olan Enerjinin çevreye ve insana zarar vermeden daha verimli kullanılmasını ve yarınların enerjiye sahip olmak isteyenlerin değil de enerjiyi paylaşanların dünyası olmasını temenni eden Uzunkara, "Başta EMO Ankara Şubesi olmak üzere foruma katılan ve forumda emeği geçen herkese saygılarımı sunarak teşekkürü bir borç bilirim. Umuyorum ki, temsilciliklerimizin ufkunu açan, temsilciliklerimizdeki birikimleri gün ışığına çıkaran bu tarz etkinliklere Şubemizle beraber devam eder ve daha büyük başarıların altına imzamızı atarız" diye konuştu.

Uzunkara‘nın ardından konuşan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş ise, 24 Şubat‘ta Ankara‘da başlayan İÇEF alt forumlarının sonuna yaklaştıklarını ve 26 Mayıs‘ta Erzurum‘da gerçekleşecek olan son alt forumla birlikte bu yoğun maratonun meyvelerini Nevşehir‘de gerçekleştirilecek olan İÇEF‘te alacaklarını söyledi. Alt Forumlarda, Türkiye‘de yaşanan enerji sorunlarının sadece bölge ölçeğinde değil ulusal ölçekte irdelendiğinin altını çizen Pektaş, söylenecek sözlerin bitmediğini bu forumlarla toplumun her kesiminden insanların fikirlerinin dinlendiğini ve Haziran ayında gerçekleştirilecek İÇEF‘te bu bilgi ve birikimlerden yararlanacaklarını belirtti.

Foruma katılan AKP Kastamonu Milletvekili Musa Sıvacıoğlu da, TBMM Enerji Komisyonu Başkanlığı yaptığı dönemlerde olduğu gibi şimdi de enerji sorunlarının Türkiye‘de hüküm sürdüğünü belirterek, İÇEF ve benzeri etkinliklerin bu sorunların çözümüne ışık tutacağı inancında olduğunu söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından başlayan Forum, Enerji İletimi ve Dağıtımı Bölgesel Durum, Enerji Kullanım Alanları ve Verimlilik ve Enerji Kaynakları olmak üzere üç oturumda yapıldı.

Oturumlarda gerçekleştirilen sunumlara haberimizin devamındaki linkten ulaşabilirsiniz.ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

01.07.2024
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE YANGIN GÜVENLİĞİ BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

İZMİR`DE İKİ VATANDAŞIMIZIN ELEKTRİK AKIMINA KAPILMASI SONUCU MEYDANA GELEN ACI OLAYIN DERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

Okunma Sayısı: 2130


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.