2008 2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

KAYSERİ-YOZGAT YEREL ENERJİ FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ - II. İÇ ANADOLU BÖLGESİ ENERJİ FORUMU


 
EMO Ankara Şubesi tarafından plânlanan 2008-2009 Yerel Enerji Forumları’nın ilki Kayseri –Yozgat Yerel Enerji Forumu, 29 Kasım 2008 Cumartesi günü Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım Türk Anonim Şirketi (KCETAŞ)Erciyes Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.
 

 

Forumun açılış konuşmasını EMO Kayseri İl Temsilcisi Kuddusi Aksoy yaptı. Aksoy, yerel seçimlerde kömür dağıtımı yapılarak halkın toplantılara katılımının sağlanmasına gönderme yaparak "Eğer bu toplantıda kömür dağıtılacağını duyursaydık çok insan gelirdi" mesajını verdi.

Kuddusi Aksoy‘dan sonra konuşan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş enerji konusunun EMO Ankara Şubesi temsilciliklerinde tartışılması amacıyla yerel enerji forumlarının düzenlendiğine dikkat çekti. Katılımın az ya da çok olmasının öneminden çok ortamın nitelikli olmasının önemini vurgulayan Ramazan Pektaş "Kömür dağıtacağız merak etmeyin ama kapanışta!... Burası kömür değil ama bilgi paylaşılan bir yer" dedi ve şunları söyledi, "Yerel temsilciliklerimizdeki üyelerimiz, meslektaşlarımız enerji konusunda düşüncelerini dile getirmeleri için bu forumları düzenliyoruz. Bu konuda herkes eteğindeki taşları döksün istedik. Tabandan tavana yönetim anlayışımızı da gösterir şekilde bu forumları tekrarladık. Her forumda bir ana tema olmasını istedik. Kayseri‘deki arkadaşlar ‘Kayseri için en önemli temalardan birisi enerji verimliliği ve kalitesi‘ dediler. Biz de severek bunu kabul ettik. Yerinde bir belirlemeydi. Bu talebe uygun bir program yapılmış durumda."

"Enerjiyi verimli kullanan ülkeler gelişmiş ülke olarak adlandırılıyor"

Fazla enerji kullanmanın artık gelişmişlik göstergesi olmadığını, enerjiyi daha verimli kullanan ülkelerin gelişmiş ülke olarak adlandırıldığını vurgulayan Ramazan Pektaş, "Önümüzdeki yıllarda bizim enerjiyi daha verimli kullanmamız gerekli. Kayıp kaçaklar, şebeke kayıpları konusunda ciddi önlemler ve yatırımlar yapmamız, enerji başına ürettiğimiz birim değerini daha da artırmamız gerekmekte. Buralarda hep beraber birlikte tartışacağız. Katılımın az çok olmasının önemli olmadığını, önemli olanın oluşturduğumuz ortamın niteliği olduğunu düşünüyorum" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi. 1. Oturum Başkanlığı‘nı EMO Kayseri İl Temsilci Yardımcısı Mehmet Erdoğan yaptı. Oturumda  KCETAŞ Müşteri İlişkileri ve Tarifeleri Müdürü Ali Cesur "Enerji Kalitesi", Kayseri OSB Danışmanı Ahmet Seferoğlu "Enerjide Verimlilik", EMO KCETAŞ İş Yeri Temsilcisi Kürşat Tanrıöven "Yenilenebilir Enerji Kaynakları", KCETAŞ İşletme Bakım Müdürü Mükremin Çepni "Bölgesel Enerji Sorunlarının Değerlendirilmesi" başlıklı sunumlarını yaptı.

Kısa bir aranın verilmesi ve kokteylin ardından öğleden sonraki oturum Başkanlığı‘nı EMO Yozgat İl Temsilcisi H. Nurhan Parlak yaptı. İkinci oturumun ilk sunumunu EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş yaptı. Pektaş‘ın "Enerjide Özelleştirme" başlıklı sunumunun ardından EMO Ankara Şubesi Enerji Komisyonu Üyesi Güzide Erkuş, "Türkiye‘de Elektrik Enerjisi Üretiminin Bugünü ve Yakın Geleceği", EMO Kayseri İl Temsilci Yardımcısı Nebi Mutlu "Elektrik Enerjisi Kalitesi Açısından Topraklamanın Önemi", Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Çalışkan "Tarımda Elektriğin Önemi" başlıklı sunumu yaptılar.

Salonda bulunan katılımcıların sorularının konuşmacılar tarafından yanıtlanmasının ardından "Kayseri-Yozgat İlleri Yerel Enerji Forumu Sonuç Bildirgesi" EMO Ankara Şubesi Yazmanı Ömürhan Soysal tarafından okundu.DİJİTAL İKİZ VE SANAL GERÇEKLİK BAŞLIKLI WEBİNAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

16.05.2022
 


Çok Okunanlar


ANKARA RÜZGARI KÜLTÜR SANAT VE YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ “HERKES RESİM ALSIN DİYE ANNELERE DAİR” SANAL SERGİSİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 2022 MAYIS AYI WEBİNARLARI BAŞLIYOR

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖZEL / EMO-GENÇ BULUŞMASI WEBİNARI GERÇEKLEŞECEK

HARMONİKLER VE HARMONİKLERDEN KORUNMA YOLLARI BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 26. DÖNEM İLK DENETLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AKILLI ŞEBEKELER ULUSAL ÇALIŞTAYI DÜZENLENİYOR (MEDYAPORT, 29.04.2022)

YAPAY ZEKA UYGULAMALARI VE OPTİMİZASYON BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI`NI KUTLUYORUZ

28 NİSAN DÜNYA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GÜNÜ

ENDÜSTRİYEL OTOMASYONDA SAHA ENSTRÜMANTASYONU BAŞLIKLI WEBİNAR DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 1575


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.