2008 2007

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

KAYSERİ-YOZGAT YEREL ENERJİ FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ - II. İÇ ANADOLU BÖLGESİ ENERJİ FORUMU


 
EMO Ankara Şubesi tarafından plânlanan 2008-2009 Yerel Enerji Forumları’nın ilki Kayseri –Yozgat Yerel Enerji Forumu, 29 Kasım 2008 Cumartesi günü Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım Türk Anonim Şirketi (KCETAŞ)Erciyes Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.
 

 

Forumun açılış konuşmasını EMO Kayseri İl Temsilcisi Kuddusi Aksoy yaptı. Aksoy, yerel seçimlerde kömür dağıtımı yapılarak halkın toplantılara katılımının sağlanmasına gönderme yaparak "Eğer bu toplantıda kömür dağıtılacağını duyursaydık çok insan gelirdi" mesajını verdi.

Kuddusi Aksoy‘dan sonra konuşan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş enerji konusunun EMO Ankara Şubesi temsilciliklerinde tartışılması amacıyla yerel enerji forumlarının düzenlendiğine dikkat çekti. Katılımın az ya da çok olmasının öneminden çok ortamın nitelikli olmasının önemini vurgulayan Ramazan Pektaş "Kömür dağıtacağız merak etmeyin ama kapanışta!... Burası kömür değil ama bilgi paylaşılan bir yer" dedi ve şunları söyledi, "Yerel temsilciliklerimizdeki üyelerimiz, meslektaşlarımız enerji konusunda düşüncelerini dile getirmeleri için bu forumları düzenliyoruz. Bu konuda herkes eteğindeki taşları döksün istedik. Tabandan tavana yönetim anlayışımızı da gösterir şekilde bu forumları tekrarladık. Her forumda bir ana tema olmasını istedik. Kayseri‘deki arkadaşlar ‘Kayseri için en önemli temalardan birisi enerji verimliliği ve kalitesi‘ dediler. Biz de severek bunu kabul ettik. Yerinde bir belirlemeydi. Bu talebe uygun bir program yapılmış durumda."

"Enerjiyi verimli kullanan ülkeler gelişmiş ülke olarak adlandırılıyor"

Fazla enerji kullanmanın artık gelişmişlik göstergesi olmadığını, enerjiyi daha verimli kullanan ülkelerin gelişmiş ülke olarak adlandırıldığını vurgulayan Ramazan Pektaş, "Önümüzdeki yıllarda bizim enerjiyi daha verimli kullanmamız gerekli. Kayıp kaçaklar, şebeke kayıpları konusunda ciddi önlemler ve yatırımlar yapmamız, enerji başına ürettiğimiz birim değerini daha da artırmamız gerekmekte. Buralarda hep beraber birlikte tartışacağız. Katılımın az çok olmasının önemli olmadığını, önemli olanın oluşturduğumuz ortamın niteliği olduğunu düşünüyorum" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi. 1. Oturum Başkanlığı‘nı EMO Kayseri İl Temsilci Yardımcısı Mehmet Erdoğan yaptı. Oturumda  KCETAŞ Müşteri İlişkileri ve Tarifeleri Müdürü Ali Cesur "Enerji Kalitesi", Kayseri OSB Danışmanı Ahmet Seferoğlu "Enerjide Verimlilik", EMO KCETAŞ İş Yeri Temsilcisi Kürşat Tanrıöven "Yenilenebilir Enerji Kaynakları", KCETAŞ İşletme Bakım Müdürü Mükremin Çepni "Bölgesel Enerji Sorunlarının Değerlendirilmesi" başlıklı sunumlarını yaptı.

Kısa bir aranın verilmesi ve kokteylin ardından öğleden sonraki oturum Başkanlığı‘nı EMO Yozgat İl Temsilcisi H. Nurhan Parlak yaptı. İkinci oturumun ilk sunumunu EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş yaptı. Pektaş‘ın "Enerjide Özelleştirme" başlıklı sunumunun ardından EMO Ankara Şubesi Enerji Komisyonu Üyesi Güzide Erkuş, "Türkiye‘de Elektrik Enerjisi Üretiminin Bugünü ve Yakın Geleceği", EMO Kayseri İl Temsilci Yardımcısı Nebi Mutlu "Elektrik Enerjisi Kalitesi Açısından Topraklamanın Önemi", Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Çalışkan "Tarımda Elektriğin Önemi" başlıklı sunumu yaptılar.

Salonda bulunan katılımcıların sorularının konuşmacılar tarafından yanıtlanmasının ardından "Kayseri-Yozgat İlleri Yerel Enerji Forumu Sonuç Bildirgesi" EMO Ankara Şubesi Yazmanı Ömürhan Soysal tarafından okundu.“SANAL ÇALIŞANLAR GELİYOR” RPA: ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU BAŞLIKLI WEBINAR DÜZENLENDİ

21.07.2023
 


Çok Okunanlar


WIN EURASIA 2024 FUARINA GEZİ DÜZENLİYORUZ

UYGULAMALARLA DOCKER CONTAİNER EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

ELEKTRONİK MESLEK DALI KOMİSYONU İÇİN ÜYE TOPLANTISI ÇAĞRISI

EMO ANKARA ŞUBESİ MÜDÜRÜ MUSTAFA ÖZTÜRK GÖREVİNDEN AYRILDI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ BAŞLADI

TÜRKİYE YÜZYILINDA MÜHENDİSLER: SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

EMO-GENÇ TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ

GAZİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ZİYARETİ VE İŞ BİRLİĞİ KONULARI

BİYOMEDİKAL MESLEK DALI KOMİSYONU İÇİN ÜYE TOPLANTISI ÇAĞRISI

Okunma Sayısı: 1597


Tüm Sempozyum Haberleri

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.